Home -  Podróże -  Samolot narysował samolot za pomocą GPS

Samolot narysował samolot za pomocą GPS

15 września 2017
Trasa samolotu na radarach

Samolot Dreamliner B787 narysował na niebie USA sylwetkę B787, którą w pełnej okazałości można zobaczyć dzięki wizualizacji na Flightradar24. Trasa Dreamlinera została odwzorowana na podstawie współrzędnych GPS. Samolot pokonał 7,5 tys. kilometrów.

 

 Samolot wystartował i wylądował z lotniska siedziby Boeinga w Seattle, a lot miał na celu przetestowanie silników  Rolls Royce’a typu Trent 1000 TEN. Lot trwał ok. 18 godzin, Dreamliner przeleciał nad 22 stanami, najpierw skierował na wschód przez Montanę i Dakotę, potem przeleciał nad miejscowością Marquette w Michigan, a następnie udał się do centralnych stanów Ameryki, rysując obraz samolotu na pokonanej przez siebie trasie. Potem ruszył w kierunku północno-wschodnim, aby ukończyć rysunek i wrócić do Seattle. Całość można było śledzić na Flightradar24:

 

Samolot na flightradar24

Rysowanie na mapie za pomocą GPS już od dłuższego czasu cieszy się popularnością, pierwszy raz jednak wykorzystano do tego samolot. Wcześniej bardziej znane były przypadki rowerzystów, którzy do tworzenia rysunków używali smartfonów lub lokalizatorów GPS. Jedną z tych osób jest Stephen Lund, który jeżdżąc rowerem, tworzy przy okazji rysunki. Trasy jego podróży układały się w Dartha Vadera, Jezusa z Rio de Janeiro, królową angielską, rzeźbę Dawida Michała Anioła, czy w syrenkę:

Syrena GPS

Wykonanie takiego rysunku wcale nie jest tak trudne, jak się może wydawać. Wystarczy najpierw zaplanować trasę, a następnie pokonać ją, mając ze sobą lokalizator, albo aplikację do monitoringu GPS, taką, jaką jest IKOL X. Potem na mapie można śledzić swoje dzieło i dzielić się nim z innymi 🙂

źródło: flightradar24.com, antyweb.pl, rmffm.pl

Kategorie: Podróże, Ze świata, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring pojazdów GPS we flocie samochodowej

Monitoring GPS floty samochodowej

 10 lipca 2019

Bezpieczeństwo, kontrola, wydajność – tak w 3 słowach można opisać korzyści z monitoringu GPS dla…

Czytaj więcej
Bus na parkingu

Lokalizator GPS do busa

 18 września 2018

Lokalizator GPS IKOL jest doskonałym narzędziem do lokalizacji busów i autokarów. Nie tylko pozwala na…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera