Home -  Odzyskania -  Skradzione, namierzone i odzyskane Audi A1

Skradzione, namierzone i odzyskane Audi A1

26 lipca 2020
namierzenie-audi-a1-po-kradziezy

Nocne, weekendowe kradzieże zdarzają się najczęściej. Namierzanie samochodu, który zaginął kilka lub kilkanaście godzin temu nie należy do łatwych. To główny powód, dla którego złodzieje mają największą odwagę kraść pojazdy w nocy. Właściciel prawie zawsze dowiaduje się o fakcie rano, kiedy chce odjechać swoim samochodem. 

Marka: 
Audi A1
Miejsce kradzieży: 
Radom
Miejsce odnalezienia: 
Wołomin
Data kradzieży: 
25.07.2020
Data odnalezienia: 
26.07.2020

 

Wtedy zaczyna się walka z czasem. Trzeba jak najszybciej podjąć działania, aby uzyskać szybki efekt i dotrzeć do celu, czyli namierzyć i zlokalizować skradziony pojazd. Doświadczenia wielu akcji naszego zespołu antykradzieżowego pokazują, że nie tylko kierowcy z Warszawy i okolic mogą się martwić o swoje samochody.Do kradzieży dochodzi często w małych miastach i są takie, w których statystycznie często dochodzi do kradzieży mienia w ogóle. Jednym z takich miast w Polsce jest Radom i to tutaj pod koniec lipca doszło do kradzieży samochodu marki Audi A1.

Na szczęście właściciel tego auta mógł liczyć na poszukiwania samochodu przez doświadczony zespołu LoJack, który namierza systemem radiowym. W tym przypadku właściciel powiadomił o kradzieży auta policję oraz LoJack w niedzielę o godz. 9:00 rano. Pojazd został znaleziony w dziupli samochodowej, na terenie powiatu wołomińskiego kilka godzin później.

Z tej historii można wysnuć kilka wniosków:

  • W lokalizacji samochodu chodzi przede wszystkim o szybki efekt i znalezienie pojazdu przed jego rozebraniem na części pierwsze.
  • Jest to możliwe tylko przy użyciu odpowiedniej technologii, która bezbłędnie i w krótkim czasie pokaże dokładne miejsce lokalizacji pojazdu.
  • Do odzyskania pojazdu potrzebna jest współpraca z policją, która przejmuje czynności operacyjne.
  • Zabezpiecza się pojazd po kradzieży, a nie przed kradzieżą. Złodzieje posiadają wiedzę, doświadczenie i profesjonalny sprzęt, dlatego nie mają problemu z kradzieżą auta.
  • Moduł radiowy LoJack jest ukryty w pojeździe i tak dopasowany do wyposażenia auta, że nikt nie może go odnaleźć, a on sam nie daje o sobie znać.

Jak wyglądają poszukiwania z zespołem poszukiwawczym?

Pierwszym zadaniem systemu LoJack jest namierzanie po sile sygnału fal radiowych. Następnie zespół LoJack podąża za skradzionym pojazdem i po dokładnej lokalizacji prosi o szybkie wsparcie najbliższej komórki policyjnej, która zajmuje się odzyskiwaniem skradzionych pojazdów. To jedyna gwarancja szybkiego odzyskania pojazdu w Polsce.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

alert dowolnego obszaru

Alert dowolnego obszaru – monitoring, który dopasowuje się do Ciebie

 21 lipca 2014

Naprawdę dowolny obszar Alerty obszarów, poprzez SMS lub email informujące o wejściu lub wyjściu z…

Czytaj więcej
Test ikol OBD

Zobacz, jak działa ikol OBD – test naszego sprzętu na Spalacz.pl

 9 czerwca 2017

Serdecznie zapraszamy Was do przeczytania wrażeń z testów naszego modułu IKOL OBD. Koniecznie zobaczcie, jak nasz…

Czytaj więcej