Home -  Zarządzanie flotą -  Smartfon powie Ci, co dzieje się z Twoim pojazdem

Smartfon powie Ci, co dzieje się z Twoim pojazdem

31 lipca 2017
electronics

W dzisiejszej części ciekawostek o systemie monitoringu GPS IKOL podpowiemy, jak wykorzystać telefon do kontroli lokalizatora, jak oszacować koszty paliwa i szybko sprawdzić ceny benzyny w Polsce. 

 

Możesz codziennie otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów

Użytkownicy, którzy mają lokalizatory przeznaczone do pojazdów – IKOL GO, IKOL CAN, IKOL OBD oraz IKOL Moto, mogą codziennie otrzymywać podsumowanie poprzedniego dnia, zawierające informacje o liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest przez SMS i mail, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji IKOL Tracker.

CZYTAJ WIĘCEJ

W IKOL można sprawdzić średnie ceny paliw w Polsce

W systemie IKOL można łatwo sprawdzić średnie ceny paliw Benzyna 95 oraz Diesel na stacjach benzynowych w Polsce. Wykres z cenami pokaże się w panelu po zalogowaniu w systemie IKOL.

Sprawdziliśmy, gdzie najczęściej wykorzystany jest monitoring GPS

Zastosowanie monitoringu GPS jest szerokie i stało się bardzo powszechne. Monitorować można samochody, motocykle, przesyłki, a nawet telefony. Jest jednak 6 branż, w których monitoring GPS jest niezbędny – zarządzanie flotą, w wypożyczalnie pojazdów, transport i spedycja, przewóz osób i lokalizacja pracowników. Dzięki dowolnemu wyborowi raportów i alertów, można uzyskać pełną kontrolę nad pojazdami i pracownikami, dostawać powiadomienia o ważnych zdarzeniach, a także sprawdzać koszty i zużycie paliwa w pojazdach flotowych.

Alerty monitoringu GPS mogą być wysłane jako powiadomienia mobilne

Użytkownicy, którzy posiadają usługę alertów monitoring GPS, mogą tak je skonfigurować, aby były wysyłane jako powiadomienia mobilne do aplikacji IKOL Tracker, która służy do sprawdzania pozycji i tras lokalizatorów. Są one wysyłane od razu, tak samo jak SMS i mail. Wystarczy więc tylko telefon, aby sprawdzić, co dzieje się z naszym lokalizatorem. Aby z nich skorzystać, trzeba zalogować się do aplikacji IKOL Tracker. Jeśli telefon jest w trybie uśpienia, system Android może opóźniać lub całkowicie rezygnować z dostarczenia wiadomości mobilnych.

W systemie IKOL można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku

W systemie IKOL można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Każdy użytkownik lokalizatora IKOL przeznaczonego do pojazdu, może w raporcie z naniesioną podróżą sprawdzić szacowany koszt spalonego paliwa na wybranym odcinku. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży.

 

Szacowanie kosztów paliwa

KOSZT PALIWA

 

Sprawdź nasze darmowe aplikacje mobilne monitoringu GPS

Pobierz za darmo

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol-tracker

Aplikacja IKOL TRACKER obsługuje tablice dealerskie przez IKOL DEALER

 17 grudnia 2019

Profesjonalna rejestracja pojazdów nadaje odpowiednie uprawnienia i pomaga organizować pracę dealerom. IKOL stworzył narzędzie, które…

Czytaj więcej
christmas-gift

Świąteczny przewodnik po technologicznych prezentach 2020

 7 grudnia 2020

W te święta, jak co roku będziemy sobie życzyć zdrowia, ale chyba jak nigdy dotąd,…

Czytaj więcej