Home -  Lokalizatory GPS -  Synapsy – nowa funkcja dla lokalizatorów

Synapsy – nowa funkcja dla lokalizatorów

1 sierpnia 2019
synapsy, czyli etykiety do lokalizatorów

Kolejne nowości w IKOL. Lokalizatory zyskują nową funkcję, która ułatwi porządkowanie informacji o nich, a wszystko za sprawą synaps.​

 

Synapsy IKOL to etykiety, które można definiować według swoich potrzeb. Dodajemy je do konkretnego lokalizatora i przypisujemy mu aktualny status. Usługa jest za darmo. W ramach darmowej wersji można wybrać do każdego lokalizatora do 5 synaps, grupować je, zmieniać, filtrować. Usługa „zaawansowane synapsy” kosztuje 5 zł netto (miesięcznie/lokalizator) odblokowuje nieograniczoną liczbę synaps oraz umożliwia tworzenie raportów. Synapsy są dodawane manualnie.

 

Można z nich korzystać poprzez platformę IKOL na system.ikol.pl jak i przez mobilną aplikację IKOL TRACKER.

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA SYNAPS

Jeśli prowadzisz wypożyczalnię samochodów, możesz do każdego pojazdu przypisać status, czyli synapsę. Wtedy wiesz, co aktualnie dzieje się z danym lokalizatorem.

Przykładowe synapsy:

  • zepsuty
  • w naprawie
  • sprawny
  1. Kiedy dodajemy synapsę zepsuty, wiadomo, który samochód przestał być użytkowany.
  2. Mając przez kilka dni samochód w naprawie, bo taką synapsę dodaliśmy do lokalizatora, wiadomo, że samochód jest wyłączony z analiz i raportów, ze względu na awarię.
  3. Kolejna synapsa sprawny jest informacją, że od tego momentu można ponownie prowadzić odpowiednie analizy i raporty, dotyczące przebiegu i spalania paliwa (spalanie paliwa możliwe tylko przy IKOL CAN). 

GRUPY SYNAPS

Synapsy można grupować. Przykładowo grupa synaps „status samochodu” może zawierać synapsy

  • wypożyczony
  • zwrócony (niezatankowany)
  • zwrócony (zatankowany) 
  • gotowy do wypożyczenia 

Synapsy w grupie nie mogą mieć samego statusu np. wypożyczony i gotowy do wypożyczenia. Wykluczają się wzajemnie, ponieważ funkcjonują oddzielnie. W obrębie grupy można zmieniać kolejność synaps dla lepszego widoku, potrzeb czy priorytetów. W ramach grupy należy wybrać jedną nazwę, która będzie unikalna w obrębie systemu.

SYNAPSY STERUJĄ ALERTAMI 

Dzięki synapsom można sterować alertami. Np. Przy włączonej usłudze alert ruchu, możemy zdefiniować, czy chcemy otrzymać alert, jeśli lokalizator ma aktywną synapsę wysokie ryzyko i na przykład zbliża się do granicy obszaru, który zaznaczyliśmy w alercie. Możliwości jest wiele. Konfigurując synapsy, kierujemy się potrzebami własnego biznesu. Pamiętajmy, że dodawać i zarządzać synapsami może jedynie administrator. 

RAPORT – STATUS SYNAPS

W systemie IKOL został udostępniony raport status synaps. Prezentuje on historię zmian, przypisania synaps na osi czasu.

 

 

INTEGRACJA Z API

Dzięki integracji 2 systemów, możesz mieć dostęp do synaps na swoim systemie. 

Kategorie: Lokalizatory GPS, Zarządzanie flotą, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

dziecko powrot do domu

Aplikacja – lokalizacja. Wiem, gdzie jest moje dziecko dzięki aplikacji IKOL X

 15 października 2019

Poranek ciemno, południe ciemno. Znamy to. Jesień ma swoje mocne i słabsze strony i jedną…

Czytaj więcej
connect-competition-connected

Kontrola nad lokalizatorami w Twojej kieszeni

 19 marca 2018

Aplikacje mobilne bardzo ułatwiają codzienność: możemy komunikować się z innymi, sprawdzać szybko wiadomości w telefonie,…

Czytaj więcej