Home -  Lokalizatory GPS -  Synapsy – nowa funkcja dla lokalizatorów

Synapsy – nowa funkcja dla lokalizatorów

1 sierpnia 2019
synapsy, czyli etykiety do lokalizatorów

Kolejne nowości w IKOL. Lokalizatory zyskują nową funkcję, która ułatwi porządkowanie informacji o nich, a wszystko za sprawą synaps.​

 

Synapsy IKOL to etykiety, które można definiować według swoich potrzeb. Dodajemy je do konkretnego lokalizatora i przypisujemy mu aktualny status. Usługa jest za darmo. W ramach darmowej wersji można wybrać do każdego lokalizatora do 5 synaps, grupować je, zmieniać, filtrować. Usługa “zaawansowane synapsy” kosztuje 5 zł netto (miesięcznie/lokalizator) odblokowuje nieograniczoną liczbę synaps oraz umożliwia tworzenie raportów. Synapsy są dodawane manualnie.

 

Można z nich korzystać poprzez platformę IKOL na system.ikol.pl jak i przez mobilną aplikację IKOL TRACKER.

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA SYNAPS

Jeśli prowadzisz wypożyczalnię samochodów, możesz do każdego pojazdu przypisać status, czyli synapsę. Wtedy wiesz, co aktualnie dzieje się z danym lokalizatorem.

Przykładowe synapsy:

  • zepsuty
  • w naprawie
  • sprawny
  1. Kiedy dodajemy synapsę zepsuty, wiadomo, który samochód przestał być użytkowany.
  2. Mając przez kilka dni samochód w naprawie, bo taką synapsę dodaliśmy do lokalizatora, wiadomo, że samochód jest wyłączony z analiz i raportów, ze względu na awarię.
  3. Kolejna synapsa sprawny jest informacją, że od tego momentu można ponownie prowadzić odpowiednie analizy i raporty, dotyczące przebiegu i spalania paliwa (spalanie paliwa możliwe tylko przy IKOL CAN). 

GRUPY SYNAPS

Synapsy można grupować. Przykładowo grupa synaps “status samochodu” może zawierać synapsy

  • wypożyczony
  • zwrócony (niezatankowany)
  • zwrócony (zatankowany) 
  • gotowy do wypożyczenia 

Synapsy w grupie nie mogą mieć samego statusu np. wypożyczony i gotowy do wypożyczenia. Wykluczają się wzajemnie, ponieważ funkcjonują oddzielnie. W obrębie grupy można zmieniać kolejność synaps dla lepszego widoku, potrzeb czy priorytetów. W ramach grupy należy wybrać jedną nazwę, która będzie unikalna w obrębie systemu.

SYNAPSY STERUJĄ ALERTAMI 

Dzięki synapsom można sterować alertami. Np. Przy włączonej usłudze alert ruchu, możemy zdefiniować, czy chcemy otrzymać alert, jeśli lokalizator ma aktywną synapsę wysokie ryzyko i na przykład zbliża się do granicy obszaru, który zaznaczyliśmy w alercie. Możliwości jest wiele. Konfigurując synapsy, kierujemy się potrzebami własnego biznesu. Pamiętajmy, że dodawać i zarządzać synapsami może jedynie administrator. 

RAPORT – STATUS SYNAPS

W systemie IKOL został udostępniony raport status synaps. Prezentuje on historię zmian, przypisania synaps na osi czasu.

 

 

INTEGRACJA Z API

Dzięki integracji 2 systemów, możesz mieć dostęp do synaps na swoim systemie. 

Kategorie: Lokalizatory GPS, Zarządzanie flotą, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

boy

Ferie zimowe coraz bliżej

 3 stycznia 2017

Styczeń to okres, który wielu kojarzy się z wyjazdami w góry i feriami zimowymi. Spora…

Czytaj więcej
Flota samochodów

Łatwiejsze zarządzanie flotą pojazdów

 14 marca 2017

Monitoring GPS we flocie samochodów to dzisiaj standard. Pozwala na kontrolowanie kierowców, zmniejsza spalanie paliwa,…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera