Home -  Wszystkie artykuły -  System radiowy i monitoring GPS w jednym – poznaj najlepsze zabezpieczenie do samochodu!

System radiowy i monitoring GPS w jednym – poznaj najlepsze zabezpieczenie do samochodu!

25 marca 2022
zabezpieczenie-antykradziezowe-ikol-svr

Jako firma IKOL zajmujemy się zabezpieczeniem pojazdów systemem radiowym oraz świadczeniem usług lokalizacyjnych dla firm i osób prywatnych. Nasza”radiówka”, czyli system IKOL SVR do odzyskiwania skradzionych pojazdów to najskuteczniejsze tego typu rozwiązanie przeciwkradzieżowe na rynku – nie każdy wie jednak, że występuje ono w trzech wersjach! Jedna z nich łączy zalety zabezpieczenia radiowego z monitoringiem GPS.

W jakich wersjach występuje IKOL SVR?

Zabezpieczenie  radiowe IKOL SVR można zakupić w wersji Standard, Alarm i Sky:

SVR Standard służy wyłącznie do lokalizowania pojazdu po kradzieży i składa się z nadajnika radiowego montowanego w pojeździe, a także komputerom śledzącym i sieci stacji nadawczo-odbiorczych, umożliwiających skuteczne namierzanie na terenie Polski, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwajcarii.

SVR Alarm oprócz standardowego odszukiwania technologią radiową umożliwia też konfigurowanie alertów nieautoryzowanego ruchu. Użytkownik steruje ustawieniami alarmu poprzez aplikację mobilną IKOL Tracker. W poprzednim wpisie szczegółowo opisaliśmy sposób, w jaki działają alerty ruchu w IKOL SVR.

IKOL SVR Sky – najlepszy produkt do zabezpieczenia samochodu

Najbardziej rozbudowaną wersją IKOL SVR jest pakiet Sky. Jest to system składający się z nadajnika radiowego, lokalizatora GPS oraz infrastruktury odpowiadającej za skuteczne lokalizowanie pojazdu. Użytkownik SVR Sky ma nieprzerwany dostęp do lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym, co więcej – może on konfigurować alerty, sprawdzać raporty, czy nawet zdalnie odłączyć rozrusznik pojazdu.

SVR Sky to połączenie tego, co najlepsze w systemie GPS i module radiowym. Technologia GNSS, oparta na satelitach okołoziemskich umożliwia precyzyjne śledzenie pojazdu, analizę tras, a nawet (dzięki dodatkowym czujnikom lokalizatora) śledzenie stylu jazdy, tworzenie raportów czy konfigurowanie alertów ostrzegawczych.

Warto wiedzieć, że moduły GPS nie sprawdzają się jako zabezpieczenie antykradzieżowe, ponieważ ich sygnał może zostać przytłumiony przez tzw. zagłuszarki – urządzenia do blokowania sygnałów przesyłanych przez trackery GPS. W takiej sytuacji, wykorzystanie modułu radiowego pozwala na dokładniejszą i niezawodną lokalizację uprowadzonego auta. Co ważne, każdy moduł radiowy instalowany jest w ukrytym miejscu, nieznanym nawet właścicielowi, a wysyłanie fal rozpoczyna dopiero po zgłoszeniu kradzieży.

IKOL SVR Sky oprócz ochrony przeciwko kradzieży pozwala na śledzenie samochodu w czasie rzeczywistym

IKOL Tracker – aplikacja do zarządzania systemem IKOL SVR

IKOL Tracker to dedykowana aplikacja do zarządzania urządzeniami IKOL, w tym IKOL SVR Sky. Z jej poziomu możliwe jest sprawdzanie wszystkich przejazdów i parametrów technicznych auta, a także uzbrajanie alertów, zdalne odłączenie rozrusznika czy zgłoszenie kradzieży auta.

System SVR Sky może informować o ważnych zdarzeniach lokalizatora za pośrednictwem SMS-a, e-maila oraz IKOL Trackera.

     

Z poziomu IKOL Tracker możesz z łatwością zarządzać swoimi urządzeniami IKOL

Jakie alerty można konfigurować w IKOL SVR Sky?

System IKOL SVR Sky pozwala na włączenie:

  • Alert zagłuszania sygnału GPS – dzięki niemu możemy zostać poinformowani o próbie kradzieży pojazdu. Co ważne, zagłuszarka działa jedynie na moduł GPS, nie wpływając na funkcjonowanie systemu radiowego.
  • Alert nieautoryzowanego ruchu – dostępny też w wersji Alarm, pozwala na ręczne lub automatyczne (według regul czasowych) załączanie alarmu ruchu. Gdy pojazd zacznie się poruszać bez Twojej zgody, zostaniesz o tym błyskawicznie poinformowany.
  • Alert odholowania, skutecznie informujący np. o próbie kradzieży metodą „na lawetę” lub usuwaniem pojazdu z nieprawidłowego miejsca parkowania.
  • Alert niskiego stanu napięcia akumulatora – poinformuje o każdym problemie ze spadkiem napięcia głównego zasilania
  • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – informuje on o błędach, jakie popełnione zostały przez kierowcę w czasie przejazdu. Lokalizator mierzy sposób pokonywania zakrętów, przyspieszenia, hamowania i średnią prędkość pojazdu. Na podstawie predefiniowanych ustawień poinformuje on właściciela o każdym występku np. swojego podopiecznego lub osoby wypożyczającej samochód.

W IKOL SVR Sky możesz zdalnie konfigurować szeroką paletę alertów samochodu

Wybierz wersję IKOL SVR dla siebie

Radiowy system zabezpieczenia pojazdu to sposób na ochronę nawet przed najnowocześniejszymi metodami kradzieży. Jak opisaliśmy to w poprzednim wpisie o kradzieży na Gameboya, system SVR stanowi świetny sposób ochrony do aut bezkluczykowych i nie tylko.

Decydując się na IKOL SVR Standard, zyskujemy zabezpieczenie odporne na kradzież kluczyków, przecinaki, kostki OBD i inne narzędzia złodziei. Jeśli dodatkowo zależy nam, aby otrzymywać powiadomienia o każdym nieuprawnionym ruchu pojazdu, możemy zdecydować się na pakiet SVR Alarm lub SVR Sky. Ten ostatni, wyposażony w zaawansowane funkcje monitoringu GPS, to prawdziwa gratka dla każdego, komu dodatkowo zależy na monitorowaniu swojego auta przez komórkę, tablet lub laptop.

Zapoznaj się z naszymi pakietami i zapytaj o ofertę dla siebie:

Dowiedz się więcej o naszej ofercie na IKOL SVR

 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

AUTOS współpraca z IKOL

Współpraca sieci Autos i IKOL

 18 listopada 2015

IKOL rozpoczął współpracę z siecią Autos! Autos to jeden z największych polskich dystrybutorów części…

Czytaj więcej
kolejna generacja GPS

GPS III generacji

 16 września 2019

GPS to technologia, która nie dość, że rewolucjonizuje świat, to wciąż się rozwija. Dzięki niej…

Czytaj więcej