Home -  Podróże -  Technologia GPS pozytywnie wpływa na styl jazdy zimą

Technologia GPS pozytywnie wpływa na styl jazdy zimą

8 lutego 2021
kierowca samochodu zima

Dobrej techniki jazdy warto się nauczyć lub choćby zaczerpnąć wskazówek, aby umieć dostosować swoje umiejętności do zmieniających się warunków jazdy. Kiedy przychodzi zima, ulice wyglądają jak niekończący się korek, a paraliż dróg dojazdowych odczuwają niemal wszyscy mieszkańcy miasta. Czy można się nauczyć jeździć lepiej zimą?

 

Okres zimy to w Polsce zaledwie kilka miesięcy, ale śnieg nie sypie codziennie. Dlatego nawet dobrym kierowcom wciąż brakuje praktycznych umiejętności radzenia sobie z oblodzoną drogą i trzymaniem samochodu w ryzach. A kiedy auto użytkuje pracownik, sprawa nabiera większego znaczenia, bo liczy się zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i całej floty. Korzystanie z pakietu ecodriving stopniowo podnosi kompetencje i daje kierowcy większą pewność siebie. Jak? O tym przeczytasz za chwilę. 

CZYM JEST ECODRIVING I JAK DZIAŁA NA KIEROWCĘ?

Ecodriving w praktyce, to alerty i raporty informujące o przekroczeniach prędkości, a także ostrym hamowaniu i takim samym wchodzeniu w zakręty. Kiedy kierowca wie, że jest monitorowany lub otrzymuje informację zwrotną, opartą na raportach z podróży, gdzie czarno na białym widać gdzie i jaki błąd został popełniony, nabiera większej rozwagi w prowadzeniu samochodu. Zastosowanie się do ograniczeń powoduje, że wykonywane manewry z czasem są łagodniejsze i pozbawione niechcianych prędkości. Efekt? W sytuacjach kryzysowych, przy mniejszych prędkościach łatwiej mu zapanować nad pojazdem, co jest szczególnie przydatne, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają wyścigom. W związku z tym, bardzo dobrze jest rozpocząć korzystanie z pakietu ecodriving właśnie zimową porą, kiedy odpowiednia technika jazdy przynosi efekty. 

TECHNIKA JAZDY PO ŚNIEGU

Najlepsze porady na jazdę po śniegu i lodzie to po prostu ostrożność. Ale dobrze też wiedzieć, jak i kiedy odpowiednio hamować. Oto kilka przykładów, jak zachować się na drodze z ubitym śniegiem, koleinami i lodem, aby nie zerwać przyczepności i kontroli nad pojazdem:

  1. Zbliżając się do zakrętu, hamuj wcześniej. Na prostej drodze masz lepszą przyczepność hamowania oraz pewność, że wyrobisz się przed zakrętem. 
  2. Obserwuj drogę i bądź uważny przy wyprzedzaniu. Łatwo wtedy wpaść w koleiny, trudniej się z nich wydostać.  To może spowodować poślizg lub stłuczkę. 
  3. Zachowaj bezpieczną odległość na wypadek hamowania awaryjnego i używaj zasady ograniczonego zaufania do innych kierowców. 
  4. Zawsze hamuj silnikiem i unikaj jazdy na luzie, dla większej kontroli nad pojazdem.

JAK KORZYSTAĆ Z PAKIETU ECODRIVING?

Przedstawiamy Wam 1 rozwiązanie, w 2 wariantach. Czyli inaczej mówiąc, o nieprawidłowym użytkowaniu pojazdu możesz dowiedzieć się na dwa sposoby. Otrzymując alert lub generując raport w systemie IKOL, kontrolujesz kierowcę i jego zachowania na drodze.

Czym jest i co daje raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu

To kołowy wykres, na którym procentowo i liczbowo pokazane są błędy konkretnego pracownika. Raport może dotyczyć jednej podróży lub wielu tras. Widać na nim ilość gwałtownych przyspieszeń, hamowań, ostre zakręty i przekroczenia prędkości, a także jazdę na biegu jałowym. Liczbowo otrzymujesz informacje o ilości popełnionych błędów oraz procentowy obraz popełnianych błędów. Dzięki temu, wiesz co konkretny kierowca powinien poprawić w stylu jazdy. 

Czym jest i co daje alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu

Alerty to powiadomienia w dowolnie wybranej formie (SMS, e-mail lub powiadomienie w aplikacji IKOL Tracker). Dotyczą konkretnych błędów kierowcy: gwałtowne przyspieszenia, hamowania, przekroczenia prędkości oraz gwałtowne zakręty. Do powiadomienia otrzymasz link z mapą, gdzie dokładnie doszło do nadużycia ze strony kierowcy. Możesz je aktywować do wybranej grupy osób, które użytkują pojazd służbowy z zamontowanym lokalizatorem GPS. 

 

PRZYGOTUJ SWÓJ SAMOCHÓD NA ZIMĘ

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

mapa na żywo ekipy złombola

WIDGET Z MAPĄ EKIPY ZŁOMBOLA „PRASKA STRONA MIASTA”

 28 czerwca 2019

        MAPA NASZEJ EKIPY ZŁOMBOLA „PRASKA STRONA MIASTA”     Kliknij poniżej i…

Czytaj więcej
wiadomosci-alerty

Alerty monitoringu GPS – co to takiego?

 8 lipca 2016

Monitoring GPS kojarzy nam się przede wszystkim z patrzeniem na mapę i śledzeniem lokalizatorów. Skojarzenie…

Czytaj więcej