Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Transport drogowy – E transport – jak zwiększyć zyski dzięki lokalizacji GPS?

Transport drogowy – E transport – jak zwiększyć zyski dzięki lokalizacji GPS?

8 lutego 2016
auta flota ciężarówek i tirów z ikol

Istnieje wiele teorii na temat przyszłości transportu drogowego na świecie i w Polsce. Wszystko jednak wskazuje na to, że transport samochodowy nie zostanie zdominowany przez inne rodzaje przewozu produktów. Co więcej, z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że ta dziedzina będzie się stale rozwijać i ewoluować. Obecnie w Polsce transport drogowy odpowiada za 3/4 wszystkich przewozów. A ta sytuacja będzie się zmieniała.

 

Coraz więcej usług transportowych realizowanych jest na zasadzie door-to-door, stąd nie ma możliwości rezygnacji z tego rodzaju transportu. Według prognoz, w 2030 roku na świecie będzie 8,3 mld ludzi, z czego 80% w krajach rozwijających się oraz ponad połowa w miastach. Będzie to oznaczać powstawanie coraz większej liczby dużych miast, szczególnie w krajach rozwijających się. Wraz z takim trendem zmiany ludności zwiększy się nie tylko potrzeba transportu, ale również zmieni się jego środek. Rosnące miasta będą musiały być logistycznie ze sobą połączone, a sieć transportowa wewnątrz miast będzie bardziej intensywna i wymagająca.

Jak więc w takiej sytuacji odnajdą się firmy zarządzające dużą flotą pojazdów transportowych? Co można wziąć pod uwagę przy optymalizacji floty pojazdów? Jak zminimalizować wydatki i zwiększyć oszczędności związane z usługami transportowymi? Monitoring GPS pojazdów jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem! Poniżej przedstawiamy podstawowe pola, na których można w realny sposób stwierdzić użyteczność monitoringu pojazdów w danej firmie.

E transport – transport ciężarowy a monitoring GPS

Transport ciężarowy (pojazdy powyżej 3,5 tony łącznie z przyczepą, kat. C + E), to ogromne pole do popisu wśród każdego managera floty. Ogromne pojazdy, duże gabaryty i znaczna ilość przewożonych towarów, szybkość i bezproblemowość w dostarczaniu produktów w odległe miejsca w ściśle określonym czasie – tak wiele zmiennych trudno jest monitorować nie mając do dyspozycji odpowiedniego narzędzia. Lokalizator GPS IKOL pozwala na kontrolę każdego kierowcy, każdego pojazdu, który wyrusza w trasę.

 

bus

Niewielki nadajnik GPS zamontowany w pojeździe pozwala na:

Tworzenie najbardziej optymalnych tras przejazdu

z badań wynika, że wielu kierowców często zmienia swoje trasy przejazdów, aby nie pokonywać cały czas tej samej trasy. Niestety często oznacza to zbędne wydłużanie czasu przejazdu. Monitoring GPS w pojeździe pozwala na bieżąco sprawdzać, czy trasa wybrana przez kierowcę jest najbardziej optymalna.

Kontrolę poziomu paliwa

kradzież paliwa z pojazdów ciężarowych jest bardzo popularnym zjawiskiem. Przed wprowadzeniem kontroli paliwa większość właścicieli firm nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że część paliwa, które zakupują do firmowych pojazdów jest regularne spuszczana i przelewana do kanistrów. Instalacja nadajnika GPS podłączonego do szyny CAN sprawi, że właściciel floty zostanie poinformowany o każdym gwałtownym spadku paliwa. Prócz tego możliwy jest dostęp do danych dotyczących poziomu paliwa, spalania, a nawet ilości paliwa spalanego na tzw. biegu jałowym.

Kontrolę sposobu użytkowania pojazdu

Pojazdy ciężarowe należące do konkretnej firmy są jej jeżdżącą reklamą. Niestety pojazdy ciężarowe łamiące przepisy ruchu drogowe i stanowiące zagrożenie dla innych uczestników ruchu są bardzo skuteczną antyreklamą. Zadbaj o to, aby Twoi kierowcy jeździli zgodnie z przepisami i byli wzorem dla innych. Dzięki funkcji Ecodriving możesz na bieżąco kontrolować sposób jazdy kierowców. Gwałtowne przyspieszenia, gwałtowne hamowania, gwałtowne pokonywanie ostrych zakrętów, przekraczanie ustalonej prędkości czy praca na biegu jałowym już nigdy nie umkną Twojej uwadze. Dzięki wykresom, statystykom i rzetelnym danym z łatwością sprawdzisz, na którego kierowcę należy zwrócić szczególną uwagę i zachęcić go do rozsądnej i uważnej jazdy. Dowiedz się więcej o funkcjach Ecodrivingu. 

Transport publiczny, usługi transportowe – lokalizator GPS zawsze przydatny

Nie tylko w transporcie ciężarowym monitoring GPS jest bardzo przydatnym narzędziem. Także w branży zbiorowego transportu osób GPS do samochodu sprawdzi się doskonale. Monitoring pojazdów transportujących ludzi to same plusy:

Bieżąca lokalizacja pojazdów dostępna dla każdego klienta

pojazdy wyposażone w lokalizację GPS można w prosty sposób monitorować przy pomocy tzw. linku szybkiego dostępu. Przewoźnik może udostępnić taki link na swojej stronie internetowej i dzięki temu wszyscy jego klienci będą mogli sprawdzić aktualne położenie autobusów/ busów/taksówek itp.

Alerty, raporty i…odcięcie rozrusznika

zarządzanie flotą pojazdów przewożących ludzi to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Należy w porę wychwycić wszelkie potencjalne zagrożenia i jak najszybciej je wyeliminować. Alerty o przekroczeniu prędkości, o nieautoryzowanym ruchu pojazdu, alerty określonego obszaru, czy też informacje o zbliżającym się obowiązkowym przeglądzie technicznym to bardzo przydatne wskazówki dla każdego fleet managera. Dodatkowo, gdy sytuacji będzie tego wymagała, możliwe jest nawet zdalne unieruchomienie pojazdu.

Śledzenie przesyłek, paczek – nadajnik GPS pokaże, gdzie jest Twoja przesyłka

Lokalizator GPS to doskonałe rozwiązanie w przypadku przewozu przesyłek listowych i paczek na znaczne odległości. Zawartość części z nich może być bardzo cenna dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie zarówno samego towaru, jak i pojazdu, który te przesyłki transportuje. Klienci mający bieżący podgląd w aktualną pozycję pojazdu przewożącego ich pakunek będą darzyli firmę większym zaufaniem i z większym prawdopodobieństwem polecą jej usługi znajomym. Sprawny monitoring pojazdów jest w stanie to zapewnić!

Czy powyższe korzyści do Ciebie przemawiają? A może nadal zastanawiasz się nad wprowadzeniem lokalizacji GPS do swojej firmy? Skontaktuj się z nami – z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Kontrola paliwa, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kobieta z telefonem

Zalety korzystania z aplikacji śledzącej telefon

 4 lipca 2018

Aplikacja IKOL X umożliwia śledzenie telefonu (nie numeru telefonu!), dzięki czemu możemy mieć pod kontrolą…

Czytaj więcej
Trasa samolotu na radarach

Samolot narysował samolot za pomocą GPS

 15 września 2017

Samolot Dreamliner B787 narysował na niebie USA sylwetkę B787, którą w pełnej okazałości można zobaczyć dzięki…

Czytaj więcej