Home -  Usługi -  Lokalizacja telefonu

Lokalizacja telefonu

Lokalizacja telefonu możliwa jest dzięki zainstalowaniu na nim aplikacji IKOL X. Ważne jest, by pamiętać, że telefonów nie da się śledzić po numerze! Można jedynie kontrolować te urządzenia, do których fizycznie mamy dostęp.

Jak śledzić telefon?

Masz smartfona z systemem operacyjnym Android? Świetnie! Ściągnij naszą DARMOWĄ aplikację IKOL X i już teraz przekonaj się jak działa nasz system. Przez lata naszą aplikację ściągnęły już setki tysięcy zadowolonych użytkowników.

Google play ikol tracker

Jak działa namierzanie telefonu?

Instalując aplikację IKOL X na swoim telefonie z Androidem zamieniasz go w lokalizator GPS. Innymi słowy – IKOL X pozwala Ci śledzić trasę podróży swojego (i nie tylko swojego) telefonu. Monitoring telefonu dzięki IKOL X jest naprawdę prosty.

Pamiętaj! Nie da się namierzyć telefonu po numerze!
Jeśli jakaś strona oferuje namierzanie telefonu po jego numerze, to nie daj się na to nabrać, ponieważ to jawne oszustwo. Telefonu nie można lokalizować po numerze, ponieważ numer to sztuczny identyfikator karty SIM, a nie urządzenia.

Lokalizowanie smartfona krok po kroku

Po ściągnięciu IKOL X ze sklepu play aplikacja zażąda dostępu do lokalizacji oraz informacji o telefonie. Zaakceptuj tę prośbę

Zaloguj się na system.ikol.pl (lub do darmowej aplikacji IKOL Tracker), by na platformie IKOL sprawdzać gdzie jest telefon. Dane podane w formularzu podczas instalacji aplikacji IKOL X posłużą do logowania się na konto, z którego będzie możliwa lokalizacja telefonu. Aby stworzyć nowe konto należy kliknąć przycisk „To jest mój smartfon i chcę założyć nowe konto”.

Nowość! Już nie musisz podawać numeru telefonu!
Nie wymagamy już podawania numeru telefonu podczas instalacji aplikacji IKOL X. Sprawdź, jakie to proste!

Google play ikol tracker

Funkcje lokalizacji telefonu

Aplikacja IKOL X może rozpoznawać sieci WiFi i poprzez platformę IKOL wyświetlać informacje, gdy urządzenie łączy się i rozłącza z sieciami WiFi – dzięki temu możesz sprawdzić, kiedy lokalizowany telefon i gdzie połączył się z daną siecią WiFi. Jeśli masz dziecko, dowiesz się czy jest w domu, czy z niego wyszło, gdy jego telefon rozłączy się z domową siecią WiFi. Daje to możliwość namierzenia telefonu po sieci WiFi.

Aplikacja IKOL X wykorzystuje możliwości urządzenia do rozpoznawania, czy aktualnie jest w spoczynku czy się porusza – sprawdzisz, czy osoba, która ma lokalizator przemieszcza się, czy nie.

Położenie lokalizatora n.p.m. – możesz sprawdzić na jakiej wysokości znajduje się obecnie Twój telefon. Jest to bardzo przydatna funkcja przede wszystkim dla podróżników – można bez problemu sprawdzić wysokość n.p.m. w górach, czy też podczas lotu samolotem.

Link szybkiego dostępu do pozycji lokalizatora – w zakładce „Konfiguracja -> Konfiguracja aplikacji” można pobrać indywidualny link dostępu (jest ważny przez 7 dni), który pozwala dowolnej osobie na sprawdzenie położenia naszego lokalizatora bez konieczności logowania się do systemu ikol Online. Jest to ciekawe udogodnienie dla osób, które chcą poinformować innych, gdzie się obecnie znajdują (np. na egzotycznej wyciecze, bądź też na maratonie).

Google play ikol tracker

Namierz telefon dziecka

Szukasz aplikacji, która pozwoli na lokalizację telefonu Twojego dziecka? Twoje dziecko idzie do nowej szkoły i martwisz się o jego bezpieczeństwo? A może ma dużo zajęć pozalekcyjnych i nie zawsze wiesz, gdzie się aktualnie znajduje? Darmowy lokalizator GPS IKOL X rozwieje Twoje obawy

Google play ikol tracker

Jakie telefony i tablety można lokalizować?

Monitorowane mogą być wszystkie telefony i tablety z systemem operacyjnym Android. Lokalizacja telefonu Samsung, Xiaomi, HTC, LG, Sony, Dell, Lenovo, Prestigio czy Asus nigdy nie była tak prosta! Aplikacja IKOL X obsługuje tysiące urządzeń z systemem Android.

Ważne uwagi dotyczące lokalizacji telefonu

Aplikacja IKOL X działa za granicą. Należy jednak mieć:

 • włączony transfer danych w urządzeniu (Internet),
 • mieć połączenie z Wifi,
 • mieć włączony GPS w urządzeniu.

Dodatkowo:

 • Aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android.
 • Monitorowanie trasy podróży urządzenia z aplikacją IKOL X w czasie rzeczywistym jest darmowe. Opcja historii przebytych tras jest dostępna za opłatą (szczegółowy cennik dodatkowych funkcji dostępny jest TUTAJ)
 • Aby telefon mógł być śledzony na bieżąco, powinien mieć włączoną opcję lokalizacji, a także powinien mieć połączenie z siecią (możliwość przesyłania danych). Jeśli lokalizacja w telefonie jest włączona, ale urządzenie nie ma dostępu do sieci, to jego trasa podróży zostanie zapamiętana i wyświetli się w chwili, gdy urządzenie zostanie ponownie połączone z siecią.
 • Strona system.ikol.pl, na której można lokalizować telefony działa na wszystkich przeglądarkach, jednak zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome.
 • Bezpłatnie można monitorować 2 telefony. Dodanie każdego kolejnego telefonu wiąże się z dodatkową opłatą.
 • Aplikacja IKOL X rejestruje położenie smartfona domyślnie co 5 minut. Dodatkowo płatna jest możliwość rejestrowania położenia lokalizatora co 1 lub 3 minuty (dokładność i częstotliwość pomiaru lokalizacji może zależeć od wersji systemu Android).
 • Aplikacja IKOL X wpływa na zużycie baterii w niewielkim stopniu.
 • Aby aplikacja działała poprawnie, należy wyłączyć dla niej optymalizację baterii
 • Aplikacja IKOL X przesyła bardzo małe ilości danych (nie więcej niż 2MB miesięcznie)
 • W każdej chwili można zrezygnować z użytkowania aplikacji IKOL X. Wystarczy odinstalować ją z telefonu.

Chcesz za darmo lokalizować telefon?

Ściągnij darmową aplikację IKOL X

Ściągnij

Funkcjonalności

Chcesz za darmo lokalizować telefon?

Ściągnij darmową aplikację IKOL X

Ściągnij

Sprawdź również

Aplikacje

Aplikacje mobilne IKOL X i IKOL Tracker są darmowe! Ale służą do czegoś innego, sprawdź!

IKOL Tracker

Bezpłatna aplikacja IKOL Tracker w szybki i łatwy sposób umożliwia przeglądanie pozycji lokalizatorów oraz ich tras historycznych.

IKOL X

Instalując bezpłatną aplikację IKOL X na swoim telefonie z Androidem zamieniasz go w lokalizator GPS.

Chcesz za darmo lokalizować telefon?

Ściągnij darmową aplikację IKOL X

Ściągnij