Home -  Usługi -  Usługi dodatkowe -  Inne -  WIDGETY

WIDGETY

Zestaw widgetów do umieszczania na stronie internetowej. Dzięki niemu możesz udostępniać pozycję i historię przejazdów lokalizatorów swoim Klientom i znajomym.

widgety ikona ikol

Poniżej prezentujemy przykładowe widgety. Co to jest widget? Widget to coś, co pozwala na jednej stronie umieścić lub powielić „kawałek” drugiej strony. W przypadku monitoringu GPS IKOL ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ umożliwia udostępnianie wybranych informacji w swoim systemie, na swojej stronie internetowej, ale także np. na forach internetowych.

Umieszczenie widgetu IKOL na swojej stronie nie wymaga znajomości programowania ani wiedzy informatycznej. Po stworzeniu widgeta wystarczy skopiować kawałek kodu i wkleić na swojej stronie – dokładnie tak samo jak przy zamieszczaniu filmów np. z YouTube.

Wszystkie dane są całkowicie bezpiecznie. Nie ma technicznej możliwości, by wykraść dane dotyczące innych lokalizatorów i w innych zakresie dat niż zdecydowaliśmy się udostępnić. Ponadto widgety można ograniczyć w ten sposób, by mogły być wyświetlane tylko na jednej, wybranej przez Klienta, stronie internetowej.

Co dają widgety?

  • Na swojej stronie lub w swoim systemie umieszczasz mapę z informacjami o lokalizatorach i/lub trasach przejazdów
  • Sam wybierasz, które informacje chcesz zaprezentować
  • Dowolnie wybierasz wielkość – od niewielkiego okna do mapy na całą stronę
  • Widgety mogą być animowane – jeżeli chcesz, trasy będą się rysować, prezentując po kolei odwiedzane punkty oraz postoje
  • Całkowite bezpieczeństwo danych – sam wybierasz co chcesz udostępnić. Nie ma technicznej możliwości, aby „wykraść’ dane o innych lokalizatorach/trasach

WIDGET: POZYCJA NA ŻYWO

Widget prezentuje aktualną pozycję jednego lub więcej lokalizatorów na w pełni interaktywnej mapie. Pozycja lokalizatorów jest odświeżana jeden raz na minutę. Po załadowaniu mapa zostanie dostosowana tak, aby zmieściły się na niej wszystkie wybrane lokalizatory.
Jeżeli na mapie prezentowany będzie tylko jeden lokalizator, użytkownik sam może wybrać jakie będzie domyślne zbliżenie („zoom”).

WIDGET: POZYCJA NA ŻYWO Z OGONEM CZASOWYM

Widget prezentuje aktualną pozycję jednego lub więcej lokalizatorów na w pełni interaktywnej mapie. Pozycja lokalizatorów jest odświeżana jeden raz na minutę.
Widget z „ogonem” tym różni się od zwykłego widgeta z pozycją na żywo, że oprócz aktualnej pozycji prezentowana jest również ostatnio pokonana trasa. Użytkownik sam wybiera ile czasu ma być brane pod uwagę – może to być kilka minut do nawet kilku godzin.

WIDGET: TRASA PRZEJAZDÓW Z DNIA

Widget prezentuje trasę z wybranego dnia jednego lub więcej lokalizatorów na w pełni interaktywnej mapie. Użytkownik sam wybiera, który dzień i podróże których lokalizatorów mają być wyświetlane.

WIDGET: TRASA PRZEJAZDÓW (EDYTOWALNA)

Widget prezentuje trasę z wybranego dnia jednego lub więcej lokalizatorów na w pełni interaktywnej mapie. Przy tworzeniu widgetu można wybrać czy ma być uruchomiona animacja trasy. Przy tworzeniu widgetu można wybrać zakres dat dostępnych do wyboru przy rysowaniu trasy.
Zmiana dnia wyświetlanego na mapie jest bardzo prosta – nie trzeba w ogóle logować się do systemu IKOL. Wystarczy zmienić datę w URL widgeta, np:

 widget.ikol.pl/xjB;date=2020-07-03 zmienić na widget.ikol.pl/xjB;date=2020-07-04

ANIMACJA WIDGETÓW

Każdy z widgetów, który udostępnia historię trasy (czyli: Trasa przejazdów z dnia, Trasa przejazdów edytowalna oraz Trasa przejazdów z wyborem dni) można ustawić tak, by prezentował tę trasę jako animację.
Jeśli animacja zostanie uruchomiona, na mapie będzie rysowana trasa przebyta przez lokalizator danego dnia. Ekran będzie podążał za animowanym lokalizatorem, tak aby jak najpełniej przedstawiać rysowaną trasę. Na końcu animacji przybliżenie mapy zostanie dobrane tak, aby była widoczna cała trasa. Przy tworzeniu widgetu można wybrać zakres dat dostępnych do wyboru przy rysowaniu trasy.
Zastosowanie
samochody osobowe
busy
ciężarówki
traktory
maszyny budowlane
łodzie

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto