Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Ustawienia, które ułatwią zarządzanie flotą

Ustawienia, które ułatwią zarządzanie flotą

11 września 2018
architecture

Dzisiaj mamy dla Was zestawienie kilku ciekawostek, z których dowiecie się, jak funkcje GPS ułatwią Wam pracę. Sprawdźcie, co możecie ustawić – zapraszamy do wpisu.

W systemie IKOL można udostępnić lokalizatory zewnętrznym użytkownikom.

Udostępnianie lokalizatorów zewnętrznym użytkownikom polega na umożliwieniu użytkownikowi nie przynależącemu do tego samego konta, przeglądania pozycji lokalizatora.
Uprawnienie to dotyczy tylko i wyłącznie wskazanego użytkownika zewnętrznego, którego wskaże administrator. Nawet administrator tego zewnętrznego użytkownika nie ma uprawnienia wyświetlania pozycji lokalizatora. Administrator ma natomiast uprawnienie do usunięcia udostępnienia.

W systemie IKOL można ustawić czas, poniżej którego podróże będą ignorowane

Sekcja ustawień wykrywania podróży jest dostępna dla lokalizatorów, które mają uruchomioną Historię przejazdów. Można samemu ustawić czas, poniżej którego podróże nie będą pokazywane na mapie. Domyślnie ten czas wynosi 3 minuty. Jeśli użytkownik chce mieć wyszczególnione nawet najkrótsze przejazdy, może ustawić ten czas np. na 15 sekund.

czy wiesz, ze

W jednym raporcie można sprawdzić wszystkie zdarzenia lokalizatora.

Raport zdarzeń lokalizatora w bardzo przejrzysty sposób prezentuje chronologicznie wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. W raporcie mogą się znaleźć np. uruchomienia silnika, zatrzymanie pojazdu, przekroczenie obszaru, przekroczenie prędkości i inne. Informacje, które odczytamy z raportu zależą od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione. Dodatkowo do każdego wydarzenia będzie przypisane jego miejsce wraz ze współrzędnymi geograficznymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

W ramach alertu dowolnego obszaru można ustawić korytarz geograficzny.

W ramach alertu dowolnego obszaru dodana została funkcja tworzenia korytarzy pomiędzy dwoma punktami. Alert dowolnego obszaru umożliwia wyznaczenie obszarów, poza lokalizator nie powinien wykraczać. Do tej pory, jeśli użytkownik chciał wyznaczyć taki korytarz na mapie, musiał rysować go ręcznie, a dzięki usłudze korytarzy wystarczy ustalić punkt początkowy i końcowy, aby system wygenerował korytarz geograficzny między nimi. Funkcja jest bezpłatna w ramach usługi alert dowolnego obszaru. Korytarzem można więc objąć stałą trasę, po której porusza się lokalizator, np. trasa samochodu transportowego, czy telefon dziecka, które pokonuje drogę ze szkoły do domu.

Możesz skopiować ustawienia alertów do kilku lokalizatorów.

W systemie IKOL można skopiować ustawienia alertów dla wielu lokalizatorów. To bardzo pomocne, jeśli chcemy ustawić te same alerty dla kilku lokalizatorów, np. we flocie pojazdów firmowych. W panelu konfiguracji alertu dostępna jest teraz zakładka “Kopiowanie ustawień alertu”, w której można zaznaczyć lokalizatory, do których będzie skopiowany dany alert.

ALERTY IKOL

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ubezpieczenie samochodu a GPS

Ubezpieczenia samochodowe a monitoring GPS

 1 grudnia 2017

Rozwiązania telematyczne mają także zastosowanie w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Dane zbierane z lokalizatora GPS wpływają na…

Czytaj więcej
container

Zobacz, gdzie przydaje się monitoring GPS

 27 stycznia 2017

Monitoring GPS IKOL ma bardzo szerokie zastosowanie. Każdy, kto potrzebuje pełnej kontroli nad swoim pojazdem,…

Czytaj więcej