Home -  Przenośne lokalizatory -  W systemie IKOL można udostępnić lokalizatory zewnętrznym użytkownikom

W systemie IKOL można udostępnić lokalizatory zewnętrznym użytkownikom

23 lutego 2018
komputer

W dzisiejszym wydaniu ciekawostek o monitoringu GPS pochylimy się nad lokalizatorami oraz ciekawymi funkcjami z nimi związanymi. Sprawdzimy, m.in., jaki lokalizator opłaca się kupić, co można szybko odczytać z aplikacji IKOL Tracker, a także jaka nowa funkcja pojawiła się w systemie IKOL. 

 

Bardzo łatwo można sprawdzić, z jaką prędkością poruszają się lokalizatory

W aplikacji IKOL Tracker jest możliwość sprawdzenia, z jaką prędkością porusza się dany lokalizator. Nie ma potrzeby logowania się w systemie IKOL, aby to sprawdzić. W mobilnej aplikacji IKOL Tracker wystarczy wybrać z listy interesujący nas lokalizator – wyświetlą się wszystkie informacje na jego temat, m.in. ta, z jaką prędkością się porusza.

Możesz wygenerować link dostępu do aktualnej pozycji lokalizatora

Wygenerowany link dostępu do aktualnej pozycji swojego lokalizatora możesz przesłać go wybranym przez siebie osobom. Ta operacja nie wymaga żadnej rejestracji w systemie – osoby, które otrzymają link, od razu zobaczą mapkę z aktualną pozycją. Link do pozycji lokalizatora dostępny jest w zakładce Konfiguracja -> Konfiguracja lokalizatora i ważny jest przez tydzień.

Nowość – w systemie IKOL można udostępnić lokalizatory zewnętrznym użytkownikom

Nowa funkcja w naszym systemie, udostępnianie lokalizatorów zewnętrznym użytkownikom, polega na umożliwieniu użytkownikowi nie przynależącemu do tego samego konta, przeglądania pozycji lokalizatora.
Uprawnienie to dotyczy tylko i wyłącznie wskazanego użytkownika zewnętrznego, którego wskaże administrator. Nawet administrator tego zewnętrznego użytkownika nie ma uprawnienia wyświetlania pozycji lokalizatora. Administrator ma natomiast uprawnienie do usunięcia udostępnienia.

Nie opłaca się tani lokalizator GPS

Na rynku mamy obecnie wiele lokalizatorów GPS, których niska cena bardzo kusi potencjalnych użytkowników. Jednak nie jest to opłacalne. Dlaczego? Tanie lokalizatory najczęściej są słabej jakości, mają bardzo krótką gwarancję, w razie jakichkolwiek kłopotów ze sprzętem, użytkownik nie ma żadnego wsparcia technicznego. W pakiecie dostaje często tylko kilka usług dodatkowych, z których część może być mu nieprzydatna, a oprócz tego wiąże się też z tym niskie bezpieczeństwo danych (mogą być przechowywane na tanich serwerach, do których łatwo się włamać). Taki sprzęt najlepiej kupić za większe pieniądze w sprawdzonej firmie, ponieważ oprócz lokalizatora, użytkownik otrzymuje, m.in., w pełni bezpieczny i funkcjonalny system, dobry jakościowo sprzęt, bezpieczeństwo danych oraz wsparcie techniczne.

LOKALIZATORY DO POJAZDU

LOKALIZATORY PRZENOŚNE

System IKOL pokaże odległość użytkownika od wybranego lokalizatora

Aplikacja IKOL Tracker umożliwia wskazywanie pozycji użytkownika względem pozycji lokalizatora. Dzięki temu można szybko sprawdzić odległość od danego lokalizatora. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy szybko znaleźć swój pojazd na parkingu, odnaleźć zgubione dziecko, starszą osobę, czy pupila.

Pobierz za darmo
 

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Lokalizatory GPS, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

onoff

Czy ktoś odłączył mój lokalizator?!

 29 marca 2016

Lokalizator GPS to bardzo przydatne urządzenie – wie o tym każdy właściciel firmy posiadającej samochody…

Czytaj więcej
Immobilizer w monitoringu pojazdów ikol

Immobilizer – jak go wykorzystać w monitoringu pojazdów?

 10 maja 2016

Staramy się, aby nasi Klienci otrzymywali funkcje monitoringu i lokalizacji pojazdów na najwyższym poziomie. Dlatego…

Czytaj więcej