Home -  Zabezpieczenie pojazdów -  Walcz z inflacją z systemem IKOL do monitoringu samochodu!

Walcz z inflacją z systemem IKOL do monitoringu samochodu!

18 października 2022
ochrona-przed-inflacja

Inflacja na poziomie 17,2% we wrześniu 2022 roku powoduje ciągły wzrost cen. Drożeje nie tylko paliwo, ale też rzeczy związane z utrzymaniem auta w dobrej kondycji – od myjni po usługi mechaników. W pewnym momencie każdy kierowca zadaje sobie pytanie – co mogę zrobić, żeby obniżyć koszty i nie rezygnować z auta? Poniższy wpis jest dedykowany właśnie tym, którzy chcą oszczędzać, jeżdżąc autem. Znajdziesz tu praktyczne wskazówki na temat ecodrivingu, a także ochrony auta przed kradzieżą – w końcu strata auta, to jeden z największych kosztów. Wprowadzenie tych zmian w życie pozwoli Ci realnie obniżyć wydatki związane z samochodem, a co za tym idzie, oszczędzać. Zapraszamy do lektury!

Ecodriving – ochrona przed inflacją przez oszczędzanie!

Czym jest ecodriving? To optymalizacja stylu jazdy pod względem spalania oraz innych czynników, które generują koszty. Pomoc w jego wprowadzeniu możesz uzyskać poprzez zamontowanie systemu monitoringu GPS IKOL CAN lub systemu radiowego IKOL SVR. Oba zespoły urządzeń zbierają dane na temat tego, w jaki sposób było kierowane auto, a następnie umieszczają te informacje w czytelnych raportach. Wszystkie dane możesz odczytać z poziomu systemu w przeglądarce lub aplikacji mobilnej IKOL Tracker – jest to również oszczędność czasu, ponieważ możesz to zrobić zawsze i wszędzie gdzie masz dostęp do Internetu.

Zasady ecodriving – zniweluj skutki inflacji oszczędzając!

Przechodząc jednak do meritum – jakie są zasady ecodriving i jak pomagają oszczędzać? Oto kilka z nich:

 • Ruszaj zawsze od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce – gdy silnik pracuje podczas postoju, zużywa nadprogramowe ilości paliwa.
 • Jedź płynnie – unikaj gwałtownych hamowań, przyspieszeń i zakrętów.
 • Nie stój długo na jałowym biegu – znowu, zużywanie paliwa, które nie pracuje.
 • Nie przekraczaj dozwolonej prędkości – nie tylko zoptymalizujesz koszt paliwa, ale też unikniesz mandatu. Nie da się zaprzeczyć, że przy obecnym taryfikatorze to duża oszczędność!
 • Dostosowuj biegi do obrotów – pierwszy bieg służy jedynie do ruszania. Drugi bieg wrzucasz najszybciej jak możesz. Trzeci bieg najlepiej działa w okolicach 30 – 50 km/h.
 • Pilnuj obrotów – zielone pole na obrotomierzu pokazuje optymalny zakres. Jeśli widzisz tam wskaźnik, Twoje auto zużywa najmniej paliwa.
 • Hamuj silnikiem – zmniejszaj biegi, gdy tracisz szybkość i wciskaj sprzęgło dużo wcześniej niż docelowe miejsce hamowania.
 • Dbaj o stan techniczny pojazdu – wymiana filtrów, oleju, odpowiednie ciśnienie w oponach – te czynniki również przekładają się na zużycie paliwa.
 • Staraj się poruszać drogami szybkiego ruchu – oczywiście o ile to możliwe – unikając korków, nie będziesz spalać paliwa podczas postojów.
 • Jeśli przewozisz bagaż o znacznej wadze, postaraj się rozłożyć go równomiernie w aucie.

Narzędzia do ecodriving – co pomoże Ci oszczędzać?

No dobrze, wiesz już jak zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem auta. Teraz pora na narzędzia dostępne w aplikacji mobilnej i na stronie system.ikol.pl, które pomogą Ci to osiągnąć:

 • Alert sposobu użytkowania pojazdu (ecodriving) – jest to informacja o błędach popełnianych przez kierowcę; dzięki niemu możesz zobaczyć jakie pomyłki towarzyszą Ci najczęściej i postarać się dostosowywać styl jazdy, aby być bardziej ekonomicznym. Alert można dostać na 3 różne sposoby – SMS-em, e-mailem lub powiadomieniem w aplikacji mobilnej.
 • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – kołowy wykres, na którym znajdziesz liczbowe zestawienie błędów popełnianych podczas jazdy.
 • Ranking użytkowania pojazdu – świetny sposób dla firm i rodzin, na sprawdzenie z kogo powinni brać przykład, siadając za kółko. Jeśli z auta korzysta kilka osób, ranking pokazuje kto jeździ najbardziej w myśl zasad ecodrivingu.
 • Alerty wysokich obrotów silnika – To informacja dla kierowcy na temat zbyt wysokich obrotów, które powodują wysokie spalanie. Zgodnie z zasadą ecodrivingu najlepsze spalanie uzyskuje się, gdy wskaźnik obrotomierza znajduje się na zielonym polu. Ten alert, podobnie jak alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu, dochodzi do użytkownika na 3 sposoby.
 • Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy – jest to doraźna forma optymalizacji kosztów swojej jazdy. Do sygnalizacji potrzebne jest dodatkowe urządzenie – brzęczek – które informuje kierowcę sygnałami dźwiękowymi, że przekroczył prędkość. Progi oraz formę sygnałów (pojedynczy, podwójny lub sygnał ciągły) ustawia się samodzielnie, co oznacza, że od Ciebie zależy przy jakich progach  będzie się włączał.

Oszczędzaj jeżdżąc – zaawansowane funkcję monitoringu auta!

Powyższa lista to najbardziej podstawowe funkcje monitoringu auta, jakie możesz uzyskać dzięki lokalizatorom GPS lub systemowi lokalizacji radiowej IKOL SVR w wersji Sky. Są jednak dodatkowe raporty, które możesz analizować, a następnie wyciągać wnioski i jeździć optymalnie. Ta usługa jest przydatna zarówno dla użytkowników prywatnych jak i całych flot pojazdów. Jakie raporty pomogą Ci zoptymalizować jazdę, a co za tym idzie oszczędzić pieniądze i zniwelować skutki rosnącej inflacji?

 • Eksploatacja pojazdu – jest to przypomnienie o tym, że pora na przegląd techniczny, eksploatacyjny lub sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC auta. Kierowca dostaje informację na 30, 14 oraz 3 dni przed upływem bieżącego przeglądu na 3 sposoby – powiadomieniem w aplikacji, e-mailem lub SMS-em. Alert jest o tyle lepszy od wpisu  w kalendarzu, ponieważ daje nam informacje 3 razy, za pośrednictwem 3 kanałów oraz może być wysłany do więcej niż jednego odbiorcy. W końcu co 2, 3, a nawet 4 głowy to nie jedna!
 • Raport prędkości – tutaj czarno na białym pokazuje się, jak często zdarza Ci się przekraczać prędkość. Redukcja prędkości pozwoli Ci uniknąć mandatów oraz wypadków – szczególnie podczas złych warunków atmosferycznych.
 • Raport spalania – dzięki nim zobaczysz, ile zużywasz paliwa w wybranym okresie.
 • Raport podróży i zużycia paliwa – ten kompleksowy raport zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat jazdy – ile trwała podróż, jaki dystans został przebyty, jakie było spalanie, zużycie paliwa oraz informacje na temat czasu podróży i postoju. Kontrolując te dane, możesz realnie ograniczyć koszty podróży.
 • Raport podróży z naniesioną trasą – dostępny w oknie raportów w systemie, jest bardzo podobny do raportu z podróży i zużycia paliwa, wzbogacony o podgląd trasy podróży, ocenę stylu jazdy oraz szacowany koszt paliwa.

Więcej o ecodriving

Największa oszczędność to inwestycja – zabezpiecz swoje auto przed kradzieżą!

Gdy inflacja rośnie, eksperci radzą, aby inwestować swoje oszczędności w aktywa, które będą generować dodatkowe zyski. Takim aktywem może być również auto. W jaki sposób może na siebie zarabiać? Jeśli wybierzesz markę premium, luksusową lub postanowisz poddać auto tuningowi, z pewnością znajdą się chętni, którzy będą chcieli je od Ciebie wynająć. Natomiast standardowe samochody osobowe będą świetne do przewozu osób lub dostaw – to dłuższa droga do zwrotu z inwestycji, jednak zakłada mniejszy wkład początkowy.

Gdy zdecydujesz się na taki krok, nie możesz pozostawić aktywa bez opieki – to tak jakby wystawić walizkę z pieniędzmi na zewnątrz i mieć nadzieję, że nikt jej stamtąd nie weźmie. Wśród zabezpieczeń przed kradzieżą najlepiej postawić na takie, które ma wysoką skuteczność – dokładnie jak IKOL SVR.

IKOL SVR Standard – ochrona auta, której nic nie zagłuszy!

Ten radiowy system antykradzieżowy dostępny jest w trzech wariantach: Standard, Alarm i Sky. Pierwsza wersja – Standard – jest najbardziej podstawowa – po umieszczeniu nadajnika radiowego w aucie, jest on uruchamiany dopiero gdy użytkownik zgłosi kradzież. Sam montaż odbywa się u jednego z wyszkolonych instalatorów na terenie całej Polski. Aby zminimalizować ryzyko, nawet właściciel auta nie wie gdzie znajduje się moduł.

Radiowy system ma kluczową przewagę nad zwykłą lokalizacją GPS – nie da się go zagłuszyć. Nie ważne czy złodziej będzie chciał ukryć auto w garażu podziemnym, kontenerze czy w odległym zakątku kraju – ekipa poszukiwawcza i tak będzie w stanie namierzyć skradziony samochód. Dzięki ścisłej współpracy z policją jest on odzyskiwany zazwyczaj w ciągu 24 godzin, a skuteczność wynosi 98%.

Uzbrój swój samochód z IKOL SVR Alarm!

Wersja IKOL SVR Alarm posiada wszystkie funkcjonalności wymienione w pakiecie standard, a do tego niezwykle przydatną funkcję, jaką jest informacja na temat ruchu pojazdu bez autoryzacji właściciela. Jak to działa? Kierowca instaluje aplikację IKOL Tracker, dzięki której może zdalnie uzbroić dodatkowy alarm, a tym samym ochronić auto przed kradzieżą.

Jest to szczególna pomoc przy systemie bezkluczykowym i próbie kradzieży na walizkę. Zabezpieczenie od razu informuje Cię, że pojazd zaczął się przemieszczać bez Twojej zgody, a jeśli odpowiednio szybko je odczytasz, możesz od razu się rozejrzeć, czy nikt podejrzany nie kręci się wokół Ciebie – to prawdopodobnie wspólnik kradzieży, który przedłużył sygnał z kluczyka do auta. Dodatkowo będziesz mieć możliwość jeszcze szybszej reakcji – jest ona kluczowa, jeśli chcesz odzyskać auto w całości.

IKOL SVR Sky – połączenie ochrony i monitoringu auta!

Natomiast IKOL SVR Sky poza funkcjami wymienionymi w poprzednich wersjach, posiada odbiornik GPS, który pozwala monitorować pojazd – jego bieżącą pozycję, przebyte trasy oraz eksploatację pojazdu. Możesz nie tylko podglądać auto w czasie rzeczywistym, ale także korzystać z bogatego wyboru raportów i alertów. Co to oznacza? Ten system łączy w sobie wcześniej wymienione narzędzia niezbędne do wprowadzenia zasad ecodriving z lokalizacją radiową, która ochroni Twój pojazd. To 2 w 1 to wszystko, czego potrzebujesz do ekonomicznej i bezpiecznej jazdy, która pozwoli Ci oszczędzać i niwelować skutki rosnącej inflacji!

sprawdź zabezpieczenie antykradzieżowe svr!

Droga do walki z inflacją – ecodriving i zabezpieczenie samochodu!

Czy stosowanie zasad ecodrivingu i zabezpieczenie samochodu sprawią, że zwalczysz skutki inflacji? Na pewno uda Ci się ograniczyć straty oszczędzając i inwestując pieniądza, które wcześniej szły na paliwo, naprawę usterek czy też stratę związaną z kradzieżą auta. Gdy wdrożysz w życie zasady ekonomicznej jazdy, wzrost inflacji nie będzie aż tak odczuwalny, a zgromadzone środki przeznaczysz na inne przyjemności.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Lexusa IKOL SVR

Odzyskanie ukrytego w garażu Lexusa NX 300h!

 2 sierpnia 2023

Marka: Miejsce kradzieży: Miejsce odnalezienia: Data kradzieży: Data odnalezienia: Lexus NX 300h Warszawa Garaż na…

Czytaj więcej
Koszy monitoringu GPS

Tani lokalizator GPS – czy to się opłaca?

 13 lutego 2018

Nikt z nas nie lubi przepłacać, to całkiem naturalne. Wybór tańszego monitoringu wcale nie oznacza,…

Czytaj więcej