Home -  Wszystkie artykuły -  Lokalizator GPS do górskich wycieczek

Lokalizator GPS do górskich wycieczek

27 lipca 2016
górska wycieczka z lokalizatorem GPS

Sezon na wyprawy w góry trwa cały rok. Miłośnicy wspinaczek i wędrówek po górskich szlakach zawsze narażeni są na wypadek, zgubienie się, lub zdanie na łaskę i niełaskę pogody. Na pewno też mają kogoś, kto zawsze martwi się o nich, gdy udają się na szlak. Oprócz tego na pewno każdy chciałby mieć możliwość podglądu swojej trasy, sprawdzić ile już przemaszerował, zaznaczyć na mapce miejsce, do którego warto wrócić. Na szczęście postęp technologiczny daje nam tę szansę w postaci przenośnego lokalizatora GPS – małego gadżetu, który można zabrać na górską wyprawę i nawet nie odczuć jego obecności. Jak to działa? Jakie korzyści płyną z lokalizacji GPS na wycieczkach górskich? Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo wyprawy z lokalizatorem GPS!

Lokalizator GPS na górskich szlakach to świetna opcja dla nowoczesnego turysty, który dba o swoje bezpieczeństwo. IKOL SPOT to niewielki moduł GPS, który można ze sobą zabrać na wyprawę w góry. Jest niewielki, wodoodporny, jego bateria wytrzymuje do 4 dni. Można go zamocować przy pasku, albo schować do plecaka. Ważny jest tu bardzo przycisk SOS – po naciśnięciu przycisku  lokalizator wysyła sygnał, osoba, której udostępnimy nasze hasło i która śledzi naszą wyprawę, wezwie pomoc.

Lokalizuj trasę i zapisuj szlak z GPS!

Zdobywcy górskich szlaków często chcieliby wrócić w piękne i ciekawe miejsca, które odkryli i odwiedzili – dzięki lokalizatorowi GPS i geograficznej bazie danych klientów i punktów jest to możliwe. W każdej chwili można nanieść na mapkę ważny punkt i go opisać. Można również zmierzyć odległość między różnymi punktami, np. między schroniskami górskimi, lub odległość od miejsca zakwaterowania do celu danej wycieczki. IKOL SPOT posiada również nową i przydatną funkcję – mierzenie wysokości n.p.m, zawsze można sprawdzić, na jakiej właśnie jest się wysokości. Wielu miłośników gór posiada swoje strony internetowe i blogi, dzięki IKOL może umieścić na swojej strony widget z przebytą trasą, z zaznaczonymi punktami, dzięki temu można pokazać czytelnikom, gdzie był i co warto na tej trasie zobaczyć, gdzie się zatrzymać itp.

Wycieczka górska dziecka tylko z lokalizatorem GPS

Lokalizator GPS IKOL SPOT zapewni też spokój rodzicom, których pociecha wybiera się na wycieczkę lub kolonię w góry. Można dzięki temu monitorować położenie dziecka, a gdyby potrzebowało pomocy, wyśle sygnał SOS, dzięki czemu rodzice od razu dowiedzą, że dzieje się coś niedobrego, mogą od razu zareagować. Dla tych, którzy lubią aplikacje na smartfona lub tablet, świetnym rozwiązaniem będzie darmowa aplikacja IKOL X, która jest prostym i darmowym lokalizatorem telefonu. Jeśli podczas górskiej wyprawy zgubi się telefon, bez problemu można ustalić jego położenie i go odzyskać. Można też sprawdzić swoje położenie, przebytą trasę, lub lokalizację innego użytkownika, który pozwoli na monitorowanie swojego smartfona.
Przenośny lokalizator GPS na górskie wycieczki

sprawdź ikol spot!

Kategorie: Wszystkie artykuły, Przenośne lokalizatory GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring gps chłodni

Monitoring GPS w chłodni pojazdu dostawczego

 27 maja 2022

  Lokalizatory GPS to dziś narzędzia umożliwiające pomiar i stały monitoring temperatury w chłodni…

Czytaj więcej
lokalizatory GPS do różnych pojazdów

Najlepszy lokalizator GPS – wybierz swój typ!

 30 maja 2016

Lokalizacja lub monitoring GPS dowolnego przedmiotu, pojazdu czy osoby wymaga odpowiedniego sprzętu. Lokalizator GPS (często…

Czytaj więcej