Home -  Przenośne lokalizatory -  Weź lokalizator GPS w góry

Weź lokalizator GPS w góry

27 lipca 2016
wspinaczka górska

Sezon na wyprawy w góry trwa cały rok. Miłośnicy wspinaczek i wędrówek po górskich szlakach zawsze narażeni są na wypadek, zgubienie się, lub zdanie na łaskę i niełaskę pogody. Na pewno też mają kogoś, kto zawsze martwi się o nich, gdy udają się na szlak. Oprócz tego na pewno każdy chciałby mieć możliwość podglądu swojej trasy, sprawdzić ile już przemaszerował, zaznaczyć na mapce miejsce, do którego warto wrócić…

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Monitoring GPS na górskich szlakach to świetna opcja dla nowoczesnego turysty, który dba o swoje bezpieczeństwo. IKOL SPOT to niewielki moduł GPS, który można ze sobą zabrać na wyprawę w góry. Jest niewielki, wodoodporny, jego bateria wytrzymuje do 4 dni. Można go zamocować przy pasku, albo schować do plecaka. Ważny jest tu bardzo przycisk SOS – po naciśnięciu przycisku  lokalizator wysyła sygnał, osoba, której udostępnimy nasze hasło i która śledzi naszą wyprawę, wezwie pomoc.

Zapisz swój szlak

Zdobywcy górskich szlaków często chcieliby wrócić w piękne i ciekawe miejsca, które odkryli i odwiedzili – dzięki geograficznej bazie danych klientów i punktów jest to możliwe. W każdej chwili można nanieść na mapkę ważny punkt i go opisać. Można również zmierzyć odległość między różnymi punktami, np. między schroniskami górskimi, lub odległość od miejsca zakwaterowania do celu danej wycieczki. IKOL SPOT posiada również nową i przydatną funkcję – mierzenie wysokości n.p.m, zawsze można sprawdzić, na jakiej właśnie jest się wysokości. Wielu miłośników gór posiada swoje strony internetowe i blogi, dzięki IKOL może umieścić na swojej strony widget z przebytą trasą, z zaznaczonymi punktami, dzięki temu można pokazać czytelnikom, gdzie był i co warto na tej trasie zobaczyć, gdzie się zatrzymać itp.

Dziecko będzie bezpieczne, rodzic spokojny

IKOL SPOT zapewni też spokój rodzicom, których pociecha wybiera się na wycieczkę lub kolonię w góry. Można dzięki temu monitorować położenie dziecka, a gdyby potrzebowało pomocy, wyśle sygnał SOS, dzięki czemu rodzice od razu dowiedzą, że dzieje się coś niedobrego, mogą od razu zareagować. Dla tych, którzy lubią aplikacje na smartfona lub tablet, świetnym rozwiązaniem będzie darmowa aplikacja IKOL X, która jest prostym i darmowym lokalizatorem telefonu. Jeśli podczas górskiej wyprawy zgubi się telefon, bez problemu można ustalić jego położenie i go odzyskać. Można też sprawdzić swoje położenie, przebytą trasę, lub lokalizację innego użytkownika, który pozwoli na monitorowanie swojego smartfona.

                                                                                              ikol Spot

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

raporty-i-alerty-ikol-quick

Raporty i alerty w IKOL Quick

 29 listopada 2022

W poprzednim artykule wspominaliśmy o wielu możliwościach lokalizatora IKOL Quick. Dziś skupimy się na…

Czytaj więcej
PIERWSZY SPACER KOSMICZNY TYLKO Z UDZIAŁEM KOBIET

Pierwszy spacer kosmiczny tylko z udziałem kobiet

 13 listopada 2019

18 października, astronautki Jessica Meir (42l.) oraz Christina Hammock Koch (40l.), wzięły udział w historycznym…

Czytaj więcej