Home -  Podróże -  Wielofunkcyjny GPS dla motocyklistów

Wielofunkcyjny GPS dla motocyklistów

8 czerwca 2020
zaparkowany motocykl

Nieważne czy się ścigasz, czy jeździsz rekreacyjnie, jesteś kobietą czy mężczyzną, pasja nie jest dla wybranych. Ważne jest jednak bezpieczeństwo jazdy, dlatego proponujemy Ci, abyś kręte drogi i piękne widoki odkrywał w zupełnie nowej formie, czyli z GPS monitoringiem. O tym jaką wartość dodaną wniesie do Twoich tras GPS, przeczytasz w tym artykule.

 

Jako motocyklista bardziej lub mniej doświadczony masz swoje osiągnięcia, których nie da się porównać do niczego innego. Korzystając z satelitarnej nawigacji możesz je ciekawie usystematyzować i jeszcze trochę się nauczyć. Pomoże Ci w tym monitoring GPS, a ściślej mówiąc, lokalizator, który zamontujesz w jednośladzie. Lokalizator IKOL MOTO jest uniwersalnym urządzeniem do mierzenia najważniejszych parametrów Twoich tras. Ten moduł zamontujesz w każdym motocyklu, a także w skuterze i quadzie. Za jego uniwersalnością przemawiają konkretne funkcje, prostota montażu oraz szczegółowe informacje, które uzyskasz za pomocą prostych raportów i natychmiastowych powiadomień.

FUNKCJE LOKALIZATORA, Z KTÓRYCH MOŻESZ KORZYSTAĆ JEŻDŻĄC JEDNOŚLADEM 

Zaczniemy po kolei, czyli jakie konkretnie funkcje posiada moduł IKOL MOTO. Pozycja na żywo jest jedną z najważniejszych funkcji, którą sprawdzisz przy użyciu GPS monitoringu. W IKOL wybierasz też, czy chcesz oglądać pozycję na żywo na terenie Polski, czy w całej UE, wystarczy dostęp do internetu. Jeśli potrzebujesz sprawdzić historię przebytych podróży, możesz wybrać datę od 3 do 12 miesięcy wstecz. Możliwości jest jednak o wiele więcej. Z lokalizatorem GPS otrzymujesz pakiet funkcji, które zadbają o Twoje bezpieczeństwo w podróży.

OCHRONA MOTOCYKLA PRZED KRADZIEŻĄ

Ochronę pojazdu zapewni Ci plan ochrony, czyli kontakt z centrum operacyjnym 24/7 jako pomoc w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. IKOL na co dzień współpracuje z centrum operacyjnym LoJack, który zajmuje się lokalizacją i odzyskiwaniem skradzionych pojazdów, z wykorzystaniem radiowego systemu. Przyda Ci się także alert odholowania, który możesz dodatkowo włączyć w konkretnych godzinach np. 18:00-6:00. Jeśli w tym czasie zostanie wykryte holowanie motocykla, alert zostanie wysłany od razu po wykryciu zdarzenia trwającego co najmniej 1 minutę. Elastyczność oferty IKOL pozwoli Ci korzystać z tej funkcji przez cały sezon i wyłączyć ją np. na czas zimy.

 

 

ALERTY I RAPORTY DLA MOTOCYKLISTÓW

Do codziennego użytkowania przydatna będzie możliwość sprawdzenia osiąganych prędkości oraz powiadomienia, które poinformują Ciebie i wybrane osoby, o konkretnym zdarzeniu. Powiadomienia wysyłane są w formie alertu za pomocą wiadomości SMS, e-mail lub przy użyciu mobilnej aplikacji IKOL TRACKER. 

Alert przekroczenia prędkości świetnie się sprawdza w przypadku młodych stażem kierowców lub alert niskiego napięcia głównego zasilania, który informuje Cię o tym, w jakim stanie jest Twój motocykl. Alert otrzymasz od razu po wykryciu zdarzenia. Jeśli urządzenie przez np. 45 minut nie wyśle prawidłowej pozycji GPS, również otrzymasz alert, aby wiedzieć, że jesteś poza zasięgiem nieba. Każda motocyklowa włóczęga poza miasto, to możliwość poznawania ciekawych i nieodkrytych jeszcze miejsc. Widząc swój przebieg trasy, warto znać również jej wysokość n.p.m. Jeśli wybierasz południe Polski lub kusi Cię, aby poznawać inne kraje, raport wysokości będzie niezwykle przydatnym narzędziem. Jeśli lubisz analizować, sprawdzać dane i wspominać podróże, możesz skorzystać z raportu zbiorczego, który pokaże Ci trasy z wybranego odcinka czasu.

GŁÓWNE CECHY LOKALIZATORA IKOL MOTO

Po pierwsze moduł jest wodoodporny i cechuje się niskim poborem prądu. Co więcej, nie rozładowuje akumulatora i sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach, dzięki zapasowej baterii, która wytrzyma 7 dni bez dodatkowego zasilania. Posiada wewnętrzną antenę GSM i GPS oraz kartę SIM. Pracuje w temperaturze od -30 °C do + 60°C.

 

Dołącz do nas na Facebooku i codziennie sprawdzaj nową dawkę wiedzy na temat GPS monitoringu 

Kategorie: Podróże, Lokalizatory GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

dlaczego-warto-wprowadzic-ecodriving

3 powody, dla których ecodriving ma znaczenie

 14 grudnia 2020

Samochody są nowoczesne, szybkie i po to mają odpowiednią moc żeby z niej korzystać, a…

Czytaj więcej
beautiful

Alerty monitoringu GPS pomagają w kontroli pojazdów

 30 września 2016

Bez patrzenia na mapę wiesz, co dzieje się z Twoim pojazdem – to wszystko dzięki…

Czytaj więcej