Home -  Wszystkie artykuły -  Współpraca międzynarodowa i sukces dzięki zabezpieczeniu radiowemu

Współpraca międzynarodowa i sukces dzięki zabezpieczeniu radiowemu

10 grudnia 2006
Międzynarodowe odzyskanie Audi

System IKOL to nie tylko lokalizacja pojazdu na terenie danego kraju, lecz również aktywna współpraca między krajami europejskimi, w których działa IKOL. Najlepszym przykładem na to jest historia odnalezienia w Polsce auta skradzionego na Wyspach Brytyjskich.

Marka: 
Audi (wartość ok. 200000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Londyn
Miejsce odnalezienia: 
Gdańsk
Data kradzieży: 
8 grudnia 2006
Data odnalezienia: 
10 grudnia 2006

 

Na początku grudnia do Centrum Operacyjnego zgłosił się przedstawiciel angielskiego Trackera (IKOL w Anglii nazywa się Tracker), z informacją o możliwości przebywania w Polsce Audi skradzionego dwa dni wcześniej w Ramsgate. Auto na Wyspach po raz ostatni widziane było w porcie – kierowca, obywatel jednego z państw bałtyckich, dziwnym zachowaniem wzbudził podejrzenia policji, która zatrzymała Audi do kontroli. Jednak przedstawione przez niego dokumenty pojazdu okazały się w porządku i nie było podstaw do zatrzymania. Funkcjonariusze, którzy nie otrzymali jeszcze informacji o kradzieży, puścili kierowcę w dalszą drogę.

Podejrzenie Anglików o możliwej trasie przejazdu skradzionego auta przez Polskę wzbudziła narodowość złodzieja. Wkrótce podejrzenia stały się faktem. Polskie Centrum Operacyjne około godziny 2 w nocy odebrało sygnał nadawany przez skradzione Audi, które znajdowało się w okolicach Poznania. Załogi poszukiwawcze IKOL rozpoczęły namierzanie samochodu. Auto poruszało się z dużą prędkością i kierowało się na wschód, prawdopodobnie w stronę granicy. Gdy Audi znalazło się w okolicach Gdańska ekipa poszukiwawcza z dużą dokładnością ustaliła prawdopodobną trasę przejazdu przez miasto. Poinformowali o tym fakcie dyżurnego policji. Po chwili Centrum Operacyjne otrzymało wiadomość z policji, iż na wyznaczonej trasie funkcjonariusze zatrzymali poszukiwany samochód.

Dzięki efektywnej współpracy między Wielką Brytanią a Polską udało się odzyskać kolejne auto. Dla klientów IKOL w całej Europie jest to sygnał, że ich samochody znajdują się pod rozległą ochroną, natomiast dla złodzieja jest to ostrzeżenie, że Polska nie jest krajem tranzytowym dla skradzionych pojazdów na wschód.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Wszystkie artykuły, Odzyskania dzięki IKOL SVR | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring gps bocianów

Monitoring GPS… bocianów

 26 września 2016

Nie tylko ludzie szykują się do mrozów, które czekają nas po pięknej złotej jesienie -…

Czytaj więcej
wygodne zarządzanie flotą

Nie musisz zakopywać się w papierach, wszystko jest w systemie monitoringu GPS

 30 maja 2018

Zarządzanie nawet niewielką flotą pojazdów to nie lada wyzwanie. Trzeba kontrolować wydatki na pojazdy i…

Czytaj więcej