Home -  Wszystkie -  Współpraca sieci Autos i IKOL

Współpraca sieci Autos i IKOL

18 listopada 2015
autos logo

Z przyjemnością pragniemy ogłosić, iż rozpoczęliśmy współpracę z siecią Autos.

Autos to jeden z największych polskich dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep, autobusów, a także wyposażeniem warsztatów. Autos posiada 71 oddziałów w całej Polsce – i w każdym z nim dostępne są nasze lokalizatory IKOL. Pełny profesjonalizm firmy, a także niezwykła dbałość o klienta sprawiają, że jest to właściwe miejsce dla każdego właściciela serwisu samochodowego czy zarządcy floty pojazdów. Sieć Autos posiada w swojej ofercie również specjalistów, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą na prowadzonych przez nich szkoleniach dla mechaników. Sieć serwisów Autos oferuje także szereg kompleksowych usług związanych z utrzymaniem w pełnej sprawności samochodów ciężarowych, naczep, przyczep oraz autobusów.

Wszechstronność działań, a także wysoka jakość świadczonych usług sprawiły, że wraz z siecią Autos stworzyliśmy krótki poradnik dotyczący oszczędzania pieniędzy dzięki lokalizacji GPS. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Dlaczego monitoring GPS to najlepsze rozwiązanie?

Początkowa inwestycja w system lokalizacji GPS zaczyna się zwracać już w chwili pierwszego wyjazdu pojazdów w teren, ponieważ:Spadek zużycia paliwa dzięki monitoringowi GPS

Zmniejsza zużycie paliwa

pojazdy służbowe to ogromne pole do nadużyć ze strony pracowników. Spuszczanie paliwa czy też jego marnotrawstwo to ogromne koszty dla pracodawcy. Dzięki lokalizacji GPS możesz na bieżąco śledzić zużycie paliwa, a to błyskawicznie wpłynie na efektywność kierowców i ich nawyki na drodze.

Optymalizuje trasy przejazdów

dzięki przemyślanym trasom kierowcy nie mają „pustych” kursów, zarówno tabor pojazdów, jak i kierowcy są właściwie wykorzystani, a to skutkuje wzrostem oszczędności.

Zmniejsza koszty przeglądów technicznych

koszty związane z bieżącą diagnostyką i naprawą drobnych usterek są o wiele mniejsze od kosztów wypadków bądź kolizji, których przyczyną są niesprawne pojazdy. Bieżący Wzrost produktywności kierowców z monitoringiem GPSpodgląd stanu każdego pojazdu daje możliwość natychmiastowego reagowania na wszelkie problemy z prawidłowym działaniem sprzętu. Aby ułatwić pracę fleet managerów nasz system, dzięki pełnej integracji z szyną CAN w pojeździe, udostępnia wszystkie informacje z deski rozdzielczej bezpośrednio do systemu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się z pojazdem znajdującym się w trasie.

 

 

Oszczędności dzięki monitoringowi pojazdów

Zapoznaj swoich pracowników z zasadami bezpiecznej i ekonomicznej jazdy – więcej o tym możesz przeczytać na naszym blogu.

Co daje dobra lokalizacja GPS?

Dokładne koszty przejazdów

Z dowolnego miejsca na świecie i z dowolnego urządzenia (telefon, laptop, tablet) masz wgląd w zużycie paliwa przez każdego kierowcę. Wiesz, ile zużył podczas podróży w określone miejsce – dzięki czemu możesz obliczyć, ile wyniosły Cię dojazdy do klientów. Dodatkowo możesz mieć wgląd w styl jazdy kierowcy – czy zbyt gwałtownie przyspiesza lub hamuje, co generuje dodatkowe spalanie.

Wzrost efektywności pracowników

Produktywność kierowców po instalacji monitoringu GPS zwiększa się średnio o 12%. Już sam fakt, że mogą zostać sprawdzeni powoduje, że szybciej i dokładniej wykonują powierzone im obowiązki.

Lepsze zrozumienie swojego biznesu

Mając wgląd w to, jak zachowują się Twoi pracownicy (co sprawia im trudności, a jakie formy działań prowadzone są wzorowo), możesz na bieżąco usprawniać procesy logistyczne. Będziesz wiedział, co sprawia Twoim kierowcom największe problemy, co warto usprawnić, a z czego możesz zrezygnować.

Optymalizacja zużycia paliwa

Dzięki lokalizacji GPS możesz zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30%. Przemyślane trasy, większa ekonomika jazdy oraz bardziej zmotywowani kierowcy spowodują, że w Twojej kieszeni zostanie więcej pieniędzy.

Wyższy standard usług

Jeśli Twój biznes wymaga od Twoich pracowników punktualności i jak najszybszej reakcji na wezwanie klienta, to monitoring GPS jest skutecznym narzędziem. Dzięki niemu kontrolujesz, ile czasu potrzebują Twoi pracownicy, aby dojechać do klientów, obsłużyć każdego z nich, a także powrócić do bazy.

Niższe koszty ubezpieczenia

Większość firm ubezpieczeniowych ma specjalnie zniżki dla pojazdów wyposażonych w lokalizację GPS. Sprawdź, ile procent zniżki da Ci Twój ubezpieczyciel.

Niższe koszty konserwacji

Nie wszystkie auta zjeżdżają regularnie do bazy, czasem również nie ma po prostu czasu, aby każde auto sprawdzić na obecność usterek bądź poważnych uszkodzeń. Taniej i szybciej jest naprawić niewielką usterkę, niż duże uszkodzenie. Nie ryzykuj utraty pieniędzy z powodu złej konserwacji lub kierowcy, którzy po prostu nie dba o sprzęt, który do niego nie należy.

Opcje dodatkowe – precyzja i pewność dzięki lokalizacji GPS IKOL

Warto korzystać także z dodatkowych usług dołączanych do monitoringu GPS. Dzięki nim zarządzanie flotą będzie jeszcze prostsze i skuteczniejsze.
Dodatkowo funkcje w lokalizacji IKOL to między innymi:

  • Alert ruchu pojazdu (SMS, email) – możesz być informowany za każdym razem, gdy pojazd będzie rozpoczynał podróż
  • Alert wjazdu/wyjazdu z określonego terenu (SMS, email) – ustal trasy, po których powinni poruszać się Twoi kierowcy, a zostaniesz powiadomiony za każdym razem, gdy wyjadą poza określony obszar lub do niego powrócą
  • Alert przekroczenia prędkości (SMS, email) – Twoi pracownicy łamią przepisy? Zwracaj szczególną uwagę na prędkość pojazdów i otrzymuj powiadomienie, gdyś któryś z Twoich kierowców przekroczy określoną przez Ciebie prędkość
  • Odcięcie rozrusznika – zarządzasz wypożyczalnią pojazdów i nie wszyscy klienci zwracają samochody na czas? Odcięcie rozrusznika spowoduje, że Twój pojazd nie opuści granic kraju lub nie zostanie zawłaszczony
  • Alert niskiego napięcia akumulatora (SMS, email) – w okresie zimowym nie musisz się martwić o niesprawne akumulatory. Gdy tylko napięcie akumulatora spadnie do określonego poziomu, dostaniesz wiadomość informującą o tym fakcie. Abyś mógł w porę zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu

Jak wygląda system IKOL?

 

Lokalizacja GPS - wygląd aplikacji

Moduł ikol CAN

 

Moduł IKOL CAN to lokalizator spełniający dwa zadania. Łączy w sobie precyzyjne lokalizowanie GPS samochodu osobowego lub ciężarowego oraz pozwala na sczytywanie informacji z magistrali CAN znajdującej się w pojeździe. Oznacza to przede wszystkim dokładną kontrolę poziomu, spalania i zakupów paliwa.

Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób możesz wykorzystać monitoring GPS.

Tutaj zobaczysz, w jaki sposób TVN Turbo przetestowało moduł IKOL SPOT.

Tutaj z kolei dowiesz się więcej na temat nowej aplikacji do śledzenia telefonów IKOL X.

 

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

money

Możesz wydawać mniej na paliwo

 20 lutego 2017

Dzisiaj podpowiemy Wam, jak łatwo oszczędzać na paliwie, w jaki sposób monitoring GPS może ułatwić…

Czytaj więcej
szyna gps

Nowość IKOL: Podłączenie do szyny CAN

 5 maja 2015

Moduł IKOL CAN Integracja z komputerem pokładowym możliwa jest dzięki dwóm rzeczom: modułowi IKOL CAN…

Czytaj więcej