Home -  Lokalizatory GPS -  Wydajne żniwa z lokalizatorem GPS

Wydajne żniwa z lokalizatorem GPS

2 sierpnia 2020
agriculture

Rolnictwo staje się coraz bardziej nowoczesne za sprawą nowych technologii, które ułatwiają prace na polu. Objęcie nowoczesnego sprzętu rolniczego monitoringiem GPS sprawia, że rolnicy lepiej wykorzystują maszyny i efektywniej monitorują prace na polu.

 

W monitoringu GPS chodzi o szeroką pojętą lokalizację, na którą składa się wiele praktycznych funkcji. Lokalizatory zbierają szereg informacji, które pozwalają dokładnie określić efektywność prac polowych w sezonie, jak i poza nim, kiedy głównie skupiasz się na zabezpieczeniu maszyny. Chodzi również o to, aby móc kontrolować pracowników oraz faktyczny czas ich prac, aby żniwa były wydajne i produktywne. Polskie rolnictwo rośnie w siłę, bo rolnicy chętnie i świadomie inwestują w nowoczesny park maszynowy. Z roku na rok przybywa maszyn rolniczych, takich jak:

  1. kombajny
  2. ciągniki gąsienicowe
  3. traktory
  4. wozy przeładunkowe

Te urządzenia ułatwiają i przyspieszają pracę i często zastępują pracę rąk, dlatego trudno wyobrazić sobie bez nich gospodarstwo rolne, niezależnie od wielkości. Może to być jedno wartościowe urządzenie lub flota składająca się z kilku maszyn. Ale Ty potrzebujesz jeszcze jednego wsparcia, aby widzieć położenie maszyny 24/7, znać jej historyczne trasy oraz prędkość z jaką się porusza. Dzięki temu praca na polu będzie bardziej wydajna i ekonomiczna. Warto zaznaczyć, że choć lato to najbardziej intensywny czas dla rolników i żniwiarzy, to praca na polu nie kończy się wraz z zakończeniem wakacji. Zatem dokładne dane dotyczące lokalizacji w czasie rzeczywistym mają także znaczenie dla bezpieczeństwa i szybkiej lokalizacji sprzętu. 

FUNKCJE GPS MONITORINGU DLA MASZYN ROLNICZYCH

Moduł IKOL GO to uniwersalny lokalizator GPS, który bez problemu zamontujesz samodzielnie i po szybkiej aktywacji urządzenia, możesz rozpocząć śledzenie pozycji w każdym terenie. Jeśli wypożyczasz swój sprzęt rolniczy, warto abyś znał każdy parametr podróży lokalizatora. Możesz zatem generować raporty, aby poznać efektywność wykorzystania pojazdu i wykonywanych prac w skali miesiąca lub całego sezonu. Z monitoringiem GPS masz także dostęp do historii wszystkich tras oraz możesz zdalnie odłączyć rozrusznik, tak aby nikt bez Twojej zgody nie mógł uruchomić pojazdu. Dlatego zawsze wiesz, gdzie dokładnie znajdują się pojazdy i odpowiednio szybko reagujesz na zmiany. Pomocny może okazać się również alert ochrona centrum operacyjnego 24h/dobę. Ta funkcja sprawi, że pojazd zostanie dodatkowo objęty nadzorem Centrum Operacyjnego LoJack.

 

GPS monitoring w rolnictwie

KORZYŚCI Z MONITORINGU GPS W ROLNICTWIE

Główne zalety nawigacji satelitarnej maszyn rolniczych, to:

  • lokalizacja GPS w czasie rzeczywistym 24/7
  • dostęp do archiwalnych tras pojazdu od 3 do 12 miesięcy wstecz
  • możliwość sprawdzenia prawidłowej eksploatacji maszyny, poprzez monitorowanie prędkości i innych nadużyć
  • zabezpieczenie przed kradzieżą
  • generowanie szczegółowych raportów z każdej podróży lub wielu przejazdów

Jeśli zmniejszasz koszty związane z nieefektywnym wykorzystaniem maszyn, w konsekwencji odnotowujesz większe zyski z prowadzenia gospodarstwa. Zwiększasz także swój komfort pracy, ponieważ lepiej wiesz, jak eliminować nadużycia. Sektor rolniczy rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego trzeba wiedzieć, jak nadążać za technologią, aby odpowiednio dobrze wykorzystywać jej zasoby. 

Lokalizator IKOL GO zbiera informacje z satelitów i przesyła je dalej na serwery IKOL, abyś mógł śledzić bieżącą lokalizację za pomocą przeglądarki internetowej lub mobilnej aplikacji. Aby to monitorować, możesz zalogować się przez przeglądarkę internetową na system.ikol.pl lub mobilnie korzystać z aplikacji IKOL TRACKER

Kategorie: Lokalizatory GPS, Funkcje GPS, Monitoring GPS maszyn, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kierowca samochodu

Czy możliwe jest zdalne unieruchomienie samochodu?

 30 stycznia 2017

  W dzisiejszym artykule dowiesz się, czy można zdalnie unieruchomić samochód, który lokalizator działa do 2…

Czytaj więcej
city-2565788_1920

Wystarczy lokalizator GPS, żeby zdalnie unieruchomić pojazd

 8 września 2017

Jesteś właścicielem wypożyczalni samochodów i klient przywłaszczył sobie auto? A może twoja nastoletnia pociecha wzięła…

Czytaj więcej