Home -  Wszystkie -  Wygeneruj link ze swoją pozycją i pokaż innym, gdzie jesteś

Wygeneruj link ze swoją pozycją i pokaż innym, gdzie jesteś

24 kwietnia 2017
manipulation-smartphone

Monitoring GPS ma różne zastosowania i ułatwienia, które pomogą użytkownikowi kontrolować pojazdy, stworzyć podręczną bazę danych, czy czytelnie pokazać pozycję lokalizatora. Zapraszamy do kolejnej porcji ciekawostek, z której dowiecie się, co jeszcze można dzięki monitoringowi GPS.

 

Możesz wygenerować raport z tachografu

Podłączenie lokalizatora IKOL do szyny CAN w pojeździe umożliwia odczytanie danych z tachografu. Dzięki temu można stworzyć raport, w którym, na czytelnym wykresie, prezentowany jest „stan” kierowcy – czas jazdy, odpoczynku, dyspozycyjność itd.

RAPORT Z TACHOGRAFU

W systemie IKOL możesz ustawić rodzaj paliwa oraz średnie spalanie swojego pojazdu

Posiadacze lokalizatorów IKOL GO, OBD, CAN oraz MOTO w konfiguracji lokalizatorów mogą ustawić rodzaj używanego paliwa oraz średnie spalanie swojego pojazdu. Wartość średniego spalania w przypadku lokalizatorów IKOL CAN będzie brana pod uwagę przy generowaniu wykresów spalania paliwa przez pojazd. Pozwoli to na ustalenie, czy jeździ się ekonomicznie, czy nie. Dla posiadaczy innych lokalizatorów IKOL, niż IKOL CAN, wartość ta będzie zaś podstawą do obliczania kosztu podróży.

W Aplikacji IKOL Online możesz dodać bardzo wiele punktów na mapie

Funkcja „Geograficzna baza danych klientów/punktów” umożliwi dodawanie bardzo wielu punktów na mapie. Punkty można pogrupować w dowolne kategorie, dodać do nich różne informacje, opisy, adresy, telefony itd. Geograficzna baza punktów pozwala na personalizację map i stworzenie wygodnej i podręcznej bazy danych:

Możesz zresetować ustawienia lokalizatorów IKOL CAN oraz OBD

Lokalizator IKOL OBD lub IKOL CAN uczy się jakie parametry z szyny CAN w danym pojeździe jest w stanie odczytać. Parametry te zapisywane są w pamięci podręcznej lokalizatora. Po przełożeniu lokalizatora do innego samochodu, można te dane wykasować, aby lokalizator zbierał nowe z szyny CAN pojazdu, do którego został przełożony. Administrator konta może dokonać takiego resetu z panelu kontroli działania lokalizatora.

Możesz wygenerować link dostępu do aktualnej pozycji lokalizatora

Możesz wygenerować link dostępu do aktualnej pozycji swojego lokalizatora i przesłać go wybranej osobie lub kilku osobom. Ta operacja nie wymaga żadnej rejestracji – osoby, które otrzymają link, od razu zobaczą mapkę z aktualną pozycją Twojego lokalizatora. Link do pozycji lokalizatora dostępny jest w zakładce Konfiguracja -> Konfiguracja lokalizatora. Po 7 dniach upływa ważność linku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

jak-dzialaja-zagluszarki-gps-gsm

Jak działają złodzieje aut, czyli kilka słów o zagłuszarkach GPS/GSM

 28 lutego 2023

Zagłuszarki to od lat jedno z ulubionych narzędzi złodziei aut i innych pojazdów. Ich…

Czytaj więcej
korek na ulicy

Jazda na suwak i korytarz życia od 6 grudnia 2019. Sprawdź, jak zachować się na drodze.

 6 grudnia 2019

Korytarz życia i jazda na suwak właśnie wchodzą w życie. Od 6 grudnia 2019 r.,…

Czytaj więcej