Home -  Wszystkie artykuły -  Wygodna obsługa IKOL SVR Dashcam z aplikacją IKOL Tracker!

Wygodna obsługa IKOL SVR Dashcam z aplikacją IKOL Tracker!

6 marca 2023
Obsługa dashcama z aplikacji mobilnej

Telefony i tablety zdecydowanie zdominowały komputery- ich obsługa jest domyślna, wielkość kompaktowa, a funkcje niezliczone. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie przypuszczał, że za pomocą kilku kliknięć będzie można zamówić taksówkę czy jedzenie, umówić przeróżne usługi lub zorganizować sobie randkę.

Do technologicznych funkcjonalności dołącza absolutna nowość – obsługa kamery samochodowej z poziomu aplikacji mobilnej IKOL Tracker. Wszystkie funkcje wideorejestratora znajdują się właśnie tam i masz do nich dostęp za każdym razem, gdy telefon znajduje się w Twojej dłoni.

Gdzie znajdują się funkcje Dashcam w aplikacji IKOL Tracker?

Po instalacji modułu oraz kamery w samochodzie nadchodzi czas na jej obsługę. W aplikacji IKOL Tracker pojawiła się dedykowana zakładka dla posiadaczy wariantu SVR Dashcam. Po przejściu w nią pojawią się najświeższe nagrania z kamery samochodowej.

Trzy kropki w niebieskim kółku znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu to opcje, które posiada wideorejestor. Po kliknięciu w nie, pojawi się zestaw operacji, które możesz wykonać. Są to:

  • Rozpoczęcie transmisji na żywo (Start Live Stream)
  • Połączenie za pomocą Wi-Fi (Connect via Wi-Fi)
  • Generowanie wideo (Generate recording)
  • Pokazanie nagrania z danego dnia (Show recordings from the day)

jak obsługiwać ikol svr dashcam

Generowanie nagrań z IKOL SVR Dashcam

Generowanie nagrań z IKOL SVR Dashcam dotyczy regularnych filmów z trasy, które zapisywane są na wbudowanej pamięci mieszczącej około 12 godzin materiału. Nagrania są dostępne do momentu wyczerpania miejsca w pamięci i nadpisania przez nowe nagrania. Aby wygenerować pożądany film, należy wybrać opcję „Wygeneruj wideo”, wybrać trasę, a następnie odcinek, który nas interesuje. Po kliknięciu wygeneruje się minutowe nagranie z trasy.

transmisja na żywo z kamery samochodowej

Tak wygenerowane nagranie jest gotowe do pobrania. W tym wypadku najkorzystniejszą opcją jest pobieranie go poprzez Wi-Fi – opcja jest nielimitowana, więc jeśli nagranie okaże się za krótkie, możesz od razu wygenerować i pobrać następne. Film można zapisać także za pomocą transferu danych, jednak ta operacja jest limitowana – pobierzesz jedynie 100 minut miesięcznie.

Jak wyszukać nagrania z IKOL SVR Dashcam?

Jeśli nagranie, które chcesz pobrać, zdarzyło się w dalszej lub bliższej przeszłości wystarczy, że wybierzesz opcję „Pokaż nagrania z danego dnia”, wybierzesz datę i wygodnie przejrzysz wszystkie zapisane nagrania z wyznaczonego dnia. Po wejściu w nie możesz pobrać film. Dla dodatkowego ułatwienia możesz też użyć filtrów, aby na ekranie wyświetliły się tylko te zdarzenia, na których Ci zależy. Opcja dotyczy nagrań, które automatycznie zapisują się w aplikacji oraz wcześniej wygenerowanych, będą to więc wszystkie zdarzenia, o których więcej przeczytasz w poprzednich artykułach.

szukanie nagrań z wideorejestratora

Ważne jest, aby pamiętać, że nagrania zapisane (nie pobrane!) są przechowywane w aplikacji przez 2 miesiące. Po tym czasie ulegną skasowaniu i użytkownik nie będzie miał do nich dostępu.

Oznaczenia na wideo w aplikacji IKOL Tracker

Przy każdym widocznym nagraniu, które jest w aplikacji IKOL Tracker, znajduje się kilka oznaczeń – opcje oraz informacje. Przy nagraniach automatycznych tytuł nagrania jest zdarzeniem, które rozpoczęło nagrywanie np. włączenie silnika czy gwałtowne hamowanie. Poniżej wyświetla się godzina, w której zostało zrobione nagranie.

Symbol obracających się strzałek służy do wybrania nagrania z przedniej lub tylnej kamery. Jeśli użytkownik ma włączone nagrywanie z obu kamer, może się między nimi wygodnie przełączać. Po każdym kliknięciu zmieni się miniatura (okładka) wideo, w zależności od tego, co w danym momencie uchwyciła jedna lub druga kamera.

Jeśli czekasz, aż nagranie automatyczne zapisze się w aplikacji, opcja zmiany kamery może być niewidoczna do momentu zakończenia zapisu. Jednak w tym czasie widoczne nagranie będzie już gotowe do odtworzenia.

Natomiast 3 kropki znajdujące się w prawym dolnym rogu nagrania to opcje wideo – dzięki nim możesz zapisać, udostępnić lub usunąć wideo.

Podgląd nagrań svr Dashcam

Streaming wideo oraz połączenie poprzez Wi-Fi w IKOL SVR Dashcam

Opcja streamingu wideo na żywo, dostępna w opcjach na głównym ekranie, przenosi użytkownika do podglądu auta w czasie rzeczywistym. Po wyświetleniu opcji jest możliwość zmiany kamery, która rejestruje widok.

Natomiast połączenie poprzez Wi-Fi umożliwia pobranie wszystkich nagrań. Rekomendujemy tę opcję zapisywania filmów na urządzenia z uwagi na to, że jest nielimitowana. Te same operacje wykonywane za pomocą transmisji danych są natomiast obłożone limitem 100 minut w miesiącu.

Prosta obsługa wideorejestratora Dashcam z aplikacji IKOL Tracker

Jak widzisz obsługa wideorejestratora z aplikacji mobilnej IKOL Tracker jest prosta i przystępna dla użytkownika. Wystarczy parę stuknięć w ekran smartphone’a i można cieszyć się nagraniami oraz streamingiem na żywo. Jeśli planujesz wyposażyć swoje auto w IKOL SVR Dashcam, koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą lub skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Poproś o ofertę SVR Dashcam!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas wakacji

Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas wakacji

 9 lipca 2021

Obóz, kolonie, a może pierwszy samodzielny wyjazd? Dzięki naszym darmowym aplikacjom będziesz znać dokładne…

Czytaj więcej
Śledzenie trasy samolotu z lokalizacją GPS

Jak śledzić trasę samolotu?

 12 lutego 2016

W dzisiejszych czasach podróże samolotem stały się bardzo popularną formą podróżowania. I nie bez powodu…

Czytaj więcej