Home -  Przenośne lokalizatory -  Wykorzystaj lokalizator GPS do zabawy!

Wykorzystaj lokalizator GPS do zabawy!

18 marca 2016
ludzie podroznicy z ikol mapa

W większości artykułów dotyczących nadajników GPS przedstawiane są one przede wszystkim jako narzędzia do pracy – zarządzanie pracownikami, kontrola przejazdów prywatnych i służbowych w firmie, czy też ochrona pojazdu przed kradzieżą. Rzadko kiedy zastanawiamy się, do czego jeszcze można wykorzystać lokalizatory GPS. A ich zastosowań jest bardzo dużo i wcale nie muszą być związane z wykonywaniem służbowych obowiązków! Dzięki niewielkiemu urządzeniu, które wysyła swoją aktualną pozycję GPS można spędzić czas w naprawdę produktywny sposób. Jak? Przeczytaj kilka naszych pomysłów poniżej.

 

Geocaching – szukaj ukrytych skrytek i zwiedzaj okolicę

ludzie z mapąZyskującą niebywałą popularność od początku XXI wieku zabawą wykorzystującą system GPS jest geocaching. Zabawa ta polega na odszukiwaniu ukrytych w różnych miejscach skrytek przy pomocy ogólnodostępnych współrzędnych geograficznych. Do tego celu służą różnego rodzaju odbiorniki GPS. Skrytki (ang. cache) są tworzone w atrakcyjnych, ciekawych i często mało uczęszczanych miejscach – dzięki temu poszukiwanie schowka wiąże się także z odkrywaniem nieznanych miejsc. Uczestnicy zabawy w Geocaching z całego świata zbierają się na międzynarodowych stronach internetowych, które gromadzą namiary na wszystkie skrytki. Istnieją również strony krajowe, a nawet regionalne geocachingu – dzięki temu można poszukiwać nowych skrytek (lub samemu tworzyć nowe) w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

Monitoring GPS w geocachingu jest niezbędny. Dzięki niewielkiemu urządzeniu możemy szukać i odnajdywać ciekawe miejsca, zdobywać punkty w ogólnopolskim rankingu „poszukiwaczy”, a także świetnie się bawić samemu lub w grupie znajomych.

Dzieła sztuki tworzone dzięki lokalizatorowi GPS

Posiadając niewielki nadajnik GPS (przenośny czy też montowany w pojeździe) można też wykorzystać jego funkcjonalność w bardzo kreatywny sposób. Wielu artystów, a wraz z nimi zwykli ludzie zaczęli tworzyć różnego rodzaju „malowidła” przy pomocy historii trasy przejazdów zapisanej dzięki lokalizacji GPS. Tego typu zabawa to świetny pomysł na spędzenie aktywnie czasu – najpierw należy stworzyć trasę przejazdu, której wygląd będzie nam odpowiadał, a następnie przespacerować się/przejechać rowerem/rolkami/ ewentualnie samochodem całą trasę. Każdy, kto stworzy swoje pierwsze „GPS-owe dzieło” z pewnością nie poprzestanie na jednym. To wciąga! 🙂

Poniżej przedstawiamy przykłady dzieł tworzonych z wykorzystaniem lokalizatora GPS:

GPS Art - trasy przejazdów tworzone dzięki lokalizacji GPS

Źródła:
https://stravadoodles.files.wordpress.com
http://cdn.rsvlts.com/

Lokalizuj swoich przyjaciół dzięki naszej aplikacji IKOL X

Czy wiesz, że dzięki darmowej aplikacji do lokalizowania telefonu IKOL X możesz sprawdzać na mapie, gdzie aktualnie są Twoi znajomi, przyjaciele, rodzina? Wystarczy, że zainstalujecie na swoich telefonach z Androidem naszą aplikację. Od tej chwili będziecie mogli sprawdzać, gdzie akurat znajdują się Wasi znajomi. Dzięki temu możecie spontanicznie zorganizować spotkanie („O, jestem właśnie ulicę od Ciebie. Masz czas na kawę?”), czy też wykorzystać aplikację do prezentowania swoich tras podróży (przy pomocy linku szybkiego dostępu do aktualnej pozycji lub też przy pomocy ).

Możesz także zainstalować aplikację IKOL X w telefonie swojego dziecka – dzięki temu będziesz na bieżąco wiedział, gdzie się ono znajduje. Czy jest w szkole, czy nie poszło na wagary (alert przekroczenia obszaru może Cię o tym poinformować przez SMS lub mailowo), czy nadal jest w domu u kolegi itp. Pewność, że dziecko jest w bezpiecznym miejscu jest dla każdego rodzica priorytetem. Zapewnij sobie spokój ducha i w razie wątpliwości – sprawdź na mapie, gdzie jest Twoja pociecha.

Tutaj możecie przeczytać recenzję naszej aplikacji na stronie programosy.pl

Darmowy lokalizator telefonu - ikol X

Innowacyjne projekty, ciekawe eksperymenty – tylko z lokalizatorem GPS IKOL

Dzięki przenośnemu lokalizatorowi GPS możesz zrobić naprawdę wiele różnych projektów – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Jedna z naszych klientek wykorzystała lokalizator GPS IKOL DURO do zapisania trasy przepływu figury woskowej Wisłą w kierunku Morza Bałtyckiego. Jest to projekt realizowany w ramach studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie tutaj.
Zachęcamy do śledzenia tego wydarzenia – startuje już w tę niedzielę, 20 marca 2016 roku!

Projekt Mora - lokalizator GPS ikol i figura woskowa

Lokalizator GPS może służyć nie tylko do realizacji artystycznych projektów, ale także do doskonale się sprawdzi w codziennym życiu. Na przykład… do sprawdzania, gdzie wymyka się nasz kot wieczorową porą. Lub do zapewnienia bezpieczeństwa naszemu psu podczas spacerów – na wypadek, gdyby zerwał się ze smyczy na widok bardzo atrakcyjnej zdobyczy, którą koniecznie należy dogonić.

Podsumowując – posiadając lokalizator GPS możesz wykorzystywać go naprawdę na wiele różnych sposobów. Możesz poszukiwać skrytek umieszczonych w ciekawych miejscach przez inne osoby, tworzyć ciekawe trasy podróży i prezentować je znajomym, czy też tworzyć swoje własne projekty i monitorować położenie konkretnego obiektu w określonym czasie. To wszystko i jeszcze więcej jest w zasięgu Twojej ręki!

Sprawdź nasze lokalizatory GPS już teraz.

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Lokalizatory GPS, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Odnaleziony Volkswagen Passat

 14 grudnia 2019

W ciągu 2 ostatnich lat nastąpił niesamowity przełom w kradzieży samochodów. Nowe technologie na dobre…

Czytaj więcej
Otwarty samochód

Zostawiłeś otwarte drzwi? Lokalizator poinformuje Cię o tym!

 10 stycznia 2017

W dzisiejszym wpisie garść ciekawostek m.in. o działaniu monitoringu GPS, zastosowaniach lokalizatorów GPS, a także o…

Czytaj więcej