Home -  Wszystkie -  Zabezpieczenia przed kradzieżą

Zabezpieczenia przed kradzieżą

1 sierpnia 2014
zabezpieczenie samochodu

Złodzieje rozkładają samochód w kilka godzin

Romantyczny obraz złodzieja samochodów jako świetnie ubranego gościa kradnącego Porsche, Ferrari i Mercedesy jest niestety/stety całkowicie fałszywy. Dlaczego? Bo średnia długość życia samochodu po kradzieży wynosi kilkanaście godzin. Samochodów nie kradnie się po to, żeby nimi jeździć, tylko rozebrać na części. Dla złodzieja taka sytuacja jest tym bardziej korzystna, że pozbywa się dowodu przestępstwa: kradziony pojazd znika.

Jakie samochody kradnie się najczęściej?

Japońskie samochody średniej klasy. Według dorocznego raportu LoJack Corporation, w 2013 roku najczęściej kradzionymi samochodami były Honda Accord, Honda Civic oraz Toyota Camry.

W jaki sposób chronić pojazdy przed kradzieżą?

Są dwa poziomy, na jakich można przechytrzyć złodzieja. Po pierwsze, nie dopuścić do kradzieży. Służą do tego wszelkiego rodzaju autoalarmy, blokady na kierownice czy skrzynie biegów. Niektórzy kierowcy nawet sami sobie zakładają blokady na koła, odłączają akumulator, dopływ paliwa itd. Wszystkie te zabiegi są mniej lub bardziej skuteczne, jednak samochód przepadnie gdy złodziej poradzi sobie w końcu z kradzieżą.

Drugi sposób to odzyskiwanie już skradzionego pojazdu. Jednym ze sposobów na lokalizowanie skradzionego pojazdu jest montaż modułu GPS. Dzięki stałemu śledzeniu pozycji jest to jak najbardziej możliwe. W IKOL lokalizacją skradzionych pojazdów zajmują się wyspecjalizowane zespoły poszukiwawcze i Centrum Operacyjne 24h na dobę we współpracy z Policją.

Jeszcze innym, najbardziej niezawodnym sposobem na odzyskiwanie skradzionych pojazdów jest znany na całym świecie system LoJack.

 

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol dla narciarzy

Na narty z darmowym lokalizatorem GPS w telefonie

 28 stycznia 2020

Co zabrać na narty? Jeśli planujesz zimowe szaleństwo na stoku i chcesz być w stałym…

Czytaj więcej
lokalizatory-ikol-w-mediach

Co ostatnio piszą o IKOL

 17 grudnia 2021

Czy wiesz, że w Internecie znajdziesz ciekawe artykuły o IKOL? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy…

Czytaj więcej