Home -  Wszystkie artykuły -  Zabezpieczenie antykradzieżowe i monitoring floty dzięki jednej usłudze

Zabezpieczenie antykradzieżowe i monitoring floty dzięki jednej usłudze

7 czerwca 2022
bezpieczeństwo i kontrola floty aut

Kierowanie flotą aut i dostawami towarów to odpowiedzialne zadanie. Aby je sobie uprościć, warto skorzystać z urządzenia radiowego z systemem IKOL SVR Sky. Ten wyjątkowy, najbardziej rozbudowany wariant IKOL SVR (systemu służącego do odnajdywania skradzionych pojazdów), jako jedyny posiada wbudowanego GPS-a – dzięki czemu może oferować także liczne usługi z zakresu monitoringu samochodu. Połączenie radiowego zabezpieczenia i funkcji charakterystycznych dla lokalizatorów GPS skutecznie zabezpieczy pojazd, umożliwi jego błyskawiczne odzyskanie i pozwoli na śledzenie go na mapie. Będziesz również mógł sprawdzić stan auta, styl jazdy kierowców i zdobędziesz wiele innych przydatnych funkcjonalności.

Zarządzanie flotą samochodową to niełatwe zadanie, zwłaszcza gdy zajmuje się tym jedna osoba. Ciężko jest bowiem kierować całą grupą pojazdów. Na szczęście istnieją nowoczesne narzędzia, które ułatwiają managerowi floty wykonywanie codziennych obowiązków.

W tym tekście opiszemy zastosowanie systemu radiowego IKOL SVR Sky, służącego zarówno do odzyskiwania aut po kradzieży, jak i do monitorowania pojazdów. Dzięki niemu zyskasz kontrolę nad wszystkim, co dzieje się we flocie, usprawnisz jej działanie i dowiesz się, jak radzą sobie Twoi kierowcy.

Ochrona radiowa floty i lokalizacja GPS

IKOL SVR Sky to system, który jednocześnie zabezpiecza pojazd przed kradzieżą, ułatwiając jego odnalezienie oraz oferuje liczne usługi dotyczące szeroko pojętego monitoringu GPS. To oznacza, że nie musisz już wyposażać każdego z samochodów w dwa oddzielnie kupione produkty, bo wszystko masz w jednym pakiecie.

Oto, na czym polega radiowa ochrona pojazdów z IKOL SVR Sky:

 • W autach montowane są moduły IKOL SVR Sky. Zajmuje się tym nasz certyfikowany montażysta.
 • IKOL SVR Sky to jedyna wersja systemu SVR pozwalająca na korzystanie z GPS-a. Dwa pozostałe warianty (IKOL SVR Standard i Alarm) pozostają uśpione do momentu zgłoszenia kradzieży i nie można z nich korzystać na co dzień.
 • Jeśli któreś auto zostanie skradzione, właściciel (lub inna upoważniona osoba) powiadamia o tym Centrum Operacyjne i policję. Należy podać przy tym Kod Sekretny, otrzymany przy zakupie IKOL SVR Sky i umieszczony w aplikacji.
 • Grupy poszukiwawcze IKOL i policja namierzają moduł przy użyciu specjalnych komputerów i wyruszają na akcję odzyskania pojazdu.
 • Odzyskany samochód wraca do właściciela.

Odbiorniki radiowe do lokalizowania skradzionych aut są najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto chce skutecznie chronić swój pojazd. Każde urządzenie jest ukrywane zawsze w takim miejscu by złodzieje nie mogli go znaleźć.

Lokalizacja GPS a radiowe bezpieczeństwo

Dlaczego sama geolokalizacja GPS, mimo wszystkich swoich zalet, nie jest właściwym narzędziem do zabezpieczania floty aut? Odpowiedź jest prosta. Systemy GPS powstały nie w celu obrony przeciwkradzieżowej, a po to, by można było bezproblemowo namierzyć położenie czegoś lub kogoś. Ponadto są one łatwe do zagłuszenia.

Z kolei systemy radiowe IKOL SVR służą do lokalizowania i odnajdywania pojazdów, które padły łupem złodziei. Co więcej, nie można zakłócić ich działania w żaden sposób, a użycie zagłuszarek jedynie ułatwia poszukiwania samochodu. Sygnał radiowy, odpowiadający za działanie modułów, dociera do takich miejsc, jak garaże, metalowe baraki czy tunele.

Wszystko to nie oznacza jednak, że lokalizatory GPS są zupełnie bezużyteczne i nie oferują żadnych udogodnień. Monitoring, mimo iż sam w sobie nie zapobiegnie kradzieży, jest bardzo użyteczny dla floty pojazdów. Przede wszystkim pozwala on na regularne sprawdzanie lokalizacji samochodów na mapie.

O każdej porze i w każdy dzień miesiąca oraz tygodnia możesz zalogować się w systemie i zobaczyć, gdzie aktualnie znajduje się każde z aut lub przejrzeć pokonane przez kierowców trasy. Jedyną rzeczą, jaką musisz mieć, by to zrobić, jest smartfon, komputer lub inny podobny sprzęt z dostępem do sieci.

Niezwykła skuteczność systemu radiowego

Czy wiesz, że systemy radiowe IKOL SVR mają aż 98% skuteczności w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów? W dodatku większość skradzionych aut wraca do swoich prawowitych właścicieli w ciągu doby od zgłoszenia przestępstwa. Zwykle wystarczy zaledwie kilka godzin, by odnaleźć samochód.

Alerty we flocie pojazdów

Inną praktyczną funkcją, która przyda się w każdej firmie z flotą aut, jest opcja ustawiania alertów. To właśnie ona sprawi, że dowiesz się o każdym zdarzeniu dotyczącym pojazdów, z których korzystają Twoi kierowcy.

Wybierając IKOL SVR Sky zyskujesz następujące alerty:

 • Alerty eksploatacji pojazdu – informują o zbliżających się terminach przeglądów technicznych i eksploatacyjnych. To bardzo przydatne w sytuacji, gdy prowadzi się flotę z większą liczbą samochodów.
 • Alert zagłuszania – powiadamia o próbie zagłuszenia modułu.
 • Alert braku prawidłowej pozycji GPS – przychodzi wtedy, gdy moduł nie może wysłać swojej prawidłowej pozycji GPS przez czas, który został ustalony przez użytkownika w ustawieniach (musi to być minimum 45 minut).
 • Alert niskiego napięcia głównego zasilania – informuje o niskim napięciu zasilania modułu (czyli o rozładowującym się akumulatorze samochodu).
 • Alert odłączenia głównego zasilania – informuje o odłączeniu modułu od akumulatora, czyli jego głównego źródła zasilania.

Alerty to praktyczne rozwiązanie dla floty

Dlaczego korzystanie z alertów we flocie aut to dobry pomysł?

 • Wiesz, co dzieje się z autem – w jakim jest stanie, czy zbliża się przegląd itp.
 • Wiesz, w jaki sposób obchodzą się z autem Twoi kierowcy.
 • W razie nieautoryzowanego ruchu pojazdu możesz szybko zainterweniować.
 • możesz sprawdzić co dzieje się z pracownikiem i czy nic złego się nie wydarzyło, jeśli zbyt długo nie rusza się z miejsca.

Co ważne, alarm w pojeździe możesz obecnie zdalnie uzbrajać i rozbrajać. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do Internetu i zalogujesz się na stronie systemowej IKOL lub skorzystasz z guzika znajdującego się w aplikacji IKOL Tracker.

Ochrona radiowa floty aut – bezpieczeństwo i wygoda

Wybierając zabezpieczenie antykradzieżowe dla floty aut, jakim jest system radiowy IKOL SVR Sky, zyskujesz ochronę przeciwkradzieżową samochodów i mnóstwo innych możliwości. Nie musisz martwić się, że zapomnisz o przeglądzie auta, poza tym wiesz dokładnie, co dzieje się z kierowcami, gdy ruszają w trasę.

Wbudowane usługi dodatkowe ułatwią pracę w firmie i sprawią, że poprawią się jej wyniki. Z kolei alerty poinformują Cię o każdej nieprzewidzianej sytuacji.

Chcesz wiedzieć więcej o IKOL SVR Sky? Wejdź na naszą stronę, przeczytaj opis dotyczący tego systemu i kliknij w przycisk „Poproś o ofertę”:

Poproś o ofertę na IKOL SVR Sky

 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Lokalizator GPS odcięcie rozrusznika

Odcięcie rozrusznika – unieruchom zdalnie pojazd z lokalizatorem GPS!

 8 września 2017

Jesteś właścicielem wypożyczalni samochodów i klient przywłaszczył sobie auto? A może twoja nastoletnia pociecha wzięła…

Czytaj więcej
przełącznik podróży prywatnej/ służbowej usługa monitoringu GPS

Przejazd prywatny, czy służbowy – ustaw szybko tryb podróży w monitoringu GPS

 23 stycznia 2017

Dzięki naszemu Przełącznikowi podróży prywatnej/służbowej można w bardzo szybki sposób ustawić tryb podróży kierowcy, który…

Czytaj więcej