Zabezpieczenie do BMW? Sprawdź jakie będzie najlepsze!
BMW to popularna marka samochodów – bardzo często widać różne modele na Polskich i zagranicznych drogach. Marka od lat cieszy się uznaniem wśród kierowców, niestety nie tylko. Jest również chodliwym towarem wśród złodziei, o czym świadczą statystyki kradzieży. W minionych latach BMW wielokrotnie znajdowało się na podium lub tuż pod nim, jeśli chodzi o zaginięcia aut. Pojawia się więc pytanie – jakie zabezpieczenie do BMW będzie najlepsze? Na te i wiele więcej pytań odpowiemy sobie w poniższym artykule – zachęcamy do przeczytania!
Historia marki BMW
Wczesna działalność BMW
BMW rozpoczęło swoją przygodę od produkcji silników lotniczych oraz samolotów, a nie samochodów. Nazwa marki to skrót od Bayerische Motoren Werke (tłum. Bawarskie zakłady silnikowe). Za założycieli uznaje się Gustava Otto oraz Karla Reppa, którzy złączyli siły w produkcji pierwszych maszyn. Samo logo, które nie zmieniło się od czasu powstania, przedstawia obracające się śmigła w kolorach Bawarii, co ma symbolizować połączenie lotnictwa z alpejskim landem.
Pominiemy jednak część historii dotyczącą początków firmy, które były ściśle związane z lotnictwem wojskowym i przeniesiemy się od razu do części skupionej na motoryzacji. A ta wiedzie nas do roku 1928, kiedy to przedsiębiorstwo kupiło pierwszą fabrykę samochodów w Eisenach. Już po kilku miesiącach, bo 22 marca 1929 roku rozpoczęto seryjną produkcję pierwszego modelu z biało-niebieskim logo – BMW 3/15 PS DA 2. Nie był to jednak samochód w pełni wyprodukowany przez markę – jego budowa była możliwa dzięki licencji brytyjskiego Austina Seven, zaś karoseria pochodziła od Ambi – Budd.
Na całkowicie niezależny samochód kierowcy musieli poczekać 3 lata – wtedy ukazało się BMW 3/20 PS AM1. Ten model był produkowany jedynie przez dwa lata, jednak zyskał sobie zwolenników. Była to ulepszona wersja poprzedniego modelu – większa i bardziej nowoczesna – jednak nadal bazowała na starych wzorach, choć wyprodukowanych już pod marką BMW.
Natomiast przełomem było BMW 303, które zostało wyposażone w 1,2-litrowy, 6-cio cylindrowy silnik. Choć fabryki zaczęły znowu zajmować się produkowaniem silników lotniczych, a budowa samochodów prawie została zepchnięta na dalszy plan, kolejne modele – BMW 326, 327 i 328 – całkiem dobrze poradziły sobie na rynku. Szczególnie ostatni odniósł większy sukces, świetnie prezentując się wyścigach.
Powojenna działalność BMW
Po wojnie, gdy fabryka w Eisenach dostała się w ręce Związku Radzieckiego, BMW znalazło się w kropce. Fabryka w Monachium również nie dawała się do użytku, ponieważ została zbombardowana i zdemontowana na rozkaz USA. Po perturbacjach dopiero w 1951 roku ukazał się kolejny model BMW – 501. Trzy lata później pojawił się jego następca, BMW 502, a w 1955 we współpracy z włoskim koncernem ISO, pojawiło się BMW Isetta. Choć auta sprzedawały się całkiem dobrze, firma była źle zarządzana, skutkiem czego popadła w finansowe tarapaty.
Sukcesy przyszły w latach 60 za sprawą kilku wypuszczonych po sobie modeli: BMW 1500. 1800 i 2000. Auta wygrały wyścigi modyfikowanych samochodów seryjnych, co przyniosło im dodatkową sławę.
Natomiast lata 70 przyniosły pełen rozkwit przedsiębiorstwa oraz wyjście na rynek światowy. Za sprawą solidnego prowadzenia przez Eberharda von Kuenheima, BMW w końcu pokazało na co je stać. Kapitał wzrósł do zawrotnych 28 miliardów marek niemieckich, a zatrudnienie zwiększyło się ponad trzykrotnie.
Na fali sukcesu w późniejszym czasie przejęli Rolls Royca, a także Rover Group, w skład której wchodzą takie marki jak Land Rover, Mini, Truimph, Riley czy Austin Healey. BMW jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a zadowolenie klientów świetnie oddaje motto: „Radość z jazdy” (Freude am fahren).
Kradzieże BMW – chodliwy towar wśród złodziei
Niestety popularność marki BMW stymuluje czarny rynek do zwiększenia kradzieży. od kilku lat plasuje się w czołówce jeśli chodzi o ilość skradzionych samochodów. W samym 2022 skradziono 392 sztuki, zaś BMW serii 5 znalazło się w top 10 najchętniej kradzionych modeli.
Jak kradną złodzieje? W związku ze zwiększającą się ilością elektroniki w aucie, rabusie co raz częściej korzystają z cyfrowych sposobów – kradzieży na walizkę, gameboya czy Nokię 3310. Proceder zajmuje im zazwyczaj mniej niż minutę, a strata opiewa na kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Pozostaje więc pytanie: jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?
IKOL SVR – niezawodne zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW!
Z odpowiedzią przychodzi IKOL SVR – radiowy system lokalizacji pojazdów po kradzieży. Fakt, nie zagwarantuje on, że złodziej nie ukradnie BMW, jednak żadna blokada czy system nie daje takiej pewności. Większość z nich stanowi jedynie drobną komplikację i dłuższą chwilę spędzoną przy aucie. Natomiast IKOL SVR sprawi, że auto będzie można namierzyć, gdziekolwiek by go złodziej nie ukrył – w tunelu, garażu czy też na parkingu podziemnym. Zdecydowanie przerasta to technologię GPS, która przestaje działać w takich miejscach.
Dodatkowo system radiowej lokalizacji nie ingeruje w elektrykę auta – do jego zamontowania nie trzeba przecinać kabli, ani rozbierać samochodu na części pierwsze. instalatorzy ukrywają lokalizatory radiowe tak, aby złodzieje nie znaleźli ich, jednak z dbałością o stan wyjściowy auta. Warto dodać, że montaż jest możliwy na terenie całej Polski.
W przypadku kradzieży BMW z zamontowanym systemem IKOL SVR możesz mieć pewność, że ekipa poszukiwawcza dołoży wszelkich starań, by je odnaleźć. Od razu po zgłoszeniu włączą nadajnik radiowy i wyruszą w jego poszukiwaniu. Dzięki własnej infrastrukturze odzyskanie może się zakończyć nawet w 24 godziny od zgłoszenia. Współpracujemy również z policją, dzięki czemu akcja przebiega sprawnie, a przestępcy odpowiadają za swoje występki.
Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje BMW nadajnikiem radiowym IKOL SVR, koniecznie sprawdź pełnie jego możliwości, a także dostępne warianty. Gdy zdecydujesz się, kliknij w przycisk poniżej, a my prześlemy Ci ofertę na interesujący Cię wariant. Nie musisz się godzić ze stratą auta, jeśli zabezpieczysz je w IKOL.
Kategorie: Wszystkie artykuły, Zabezpieczenie antykradzieżowe IKOL SVR | Tagi: bmw, zabezpieczenie BMW, zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW, skuteczne zabezpieczenie do BMW, radiowa ochrona pojazdu, IKOL SVR | Komentarze: Brak