Home -  Lokalizatory GPS -  Lokalizatory GPS do samochodu -  Zagłuszanie monitoringu GPS – zobacz jak się przed nim uchronić!

Zagłuszanie monitoringu GPS – zobacz jak się przed nim uchronić!

25 marca 2016
Zagłuszenie sygnału GPS

Monitoring GPS to bardzo skuteczne i wielofunkcyjne narzędzie do zarządzania flotą pojazdów. Sprawdza się doskonale pod warunkiem, że… działa prawidłowo.

Złodzieje coraz częściej korzystają z zagłuszarek GPS/GSM (ang. jammers), które pomagają im w uprowadzeniu pojazdu, który ma zamontowany nadajnik GPS. Niestety dodatkowo coraz więcej nieuczciwych pracowników zaczęło szukać sposobów na oszukiwanie lokalizacji GPS zamontowanej w pojazdach służbowych. Czy można uchronić się przed zagłuszaniem GPS w samochodzie? Z systemem IKOL jest to możliwe!

Zagłuszanie GPS – czy to możliwe?

Na rynku (zwłaszcza w Internecie) bardzo łatwo dostępne są urządzenia do zagłuszania sygnałów GPS i GSM. Niestety tego typu sprzęt spełnia swoje zadanie – rzeczywiście jest w stanie zagłuszyć sygnał wysyłany przez urządzenie lokalizujące. Dlaczego? System GPS został zaprojektowany dla amerykańskiego wojska i służył (i nadal służy) do naprowadzania rakiet latających nad powierzchnią ziemi. Nadajniki GPS umieszczone są kilkadziesiąt tysięcy kilometrów nad ziemią i nie mają do dyspozycji elektrowni atomowych, a jedynym ich źródłem zasilania są panele słoneczne. Nie mają więc możliwości nadawania bardzo mocnych sygnałów. Wysyłane przez nie fale, gdy docierają do ziemi, są już bardzo słabe, dlatego odbiorniki GPS, które montowane są w systemach monitoringu, telefonach, nawigacjach, itp., są jednymi z najbardziej czułych urządzeń radiowych. Nie są jednak aż tak czułe, by odebrać sygnał, który jest zatrzymywany przez ściany, podłogi czy właśnie przez zagłuszarkę GPS. Dokładnie na temat działania systemu GPS pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem bazującym na artykule:

Jak przeciwdziałać zagłuszaniu lokalizatora GPS?

Skoro sygnał GPS jest stosunkowo słaby, to czy istnieje sposób, żeby w jakiś sposób zabezpieczyć się przed jego zagłuszeniem? TAK!

Dzięki funkcji „” lokalizacja GPS IKOL wykrywa próbę zagłuszenia lokalizatora i może powiadomić odpowiednie osoby (za pomocą SMS lub email), że taka próba była podejmowana.

Czy wiesz, jakie korzyści zyskujesz aktywując ten alert?

  • Otrzymujesz informację o próbie zagłuszenia lokalizatora GPS przez Twojego pracownika – widzisz dokładnie na mapie, gdzie to zdarzenie miało miejsce, kto kieruje danym pojazdem itp.
  • Jesteś informowany o próbie kradzieży samochodu przez złodzieja używającego zagłuszarki GPS/GSM. Dzięki temu możesz szybko zareagować i nie dopuścić do utraty pojazdu.

Jeśli zauważyłeś, że coś dziwnego dzieje się z monitorowanym autem firmowym – pojazd znika i pojawia się w innym miejscu na mapie, co jakiś czas trasy jego przejazdów na mapie są nieadekwatne do tych rzeczywiście przejechanych, a paliwo jest spalane zdecydowanie zbyt szybko, może to oznaczać, że samochód ten jest zagłuszany przez Twojego pracownika.

Nie czekaj – już teraz przetestuj usługę „Alert zagłuszania”! Pamiętaj, że w systemie IKOL możesz dowolnie wybierać interesujące Cię funkcje dodatkowe i rezygnować z nich w każdej chwili (gdy uznasz, że nie są dla Ciebie przydatne). Miej pewność, że Twoi pracownicy nie nadszarpują Twojego zaufania.

Masz jakieś pytania dotyczące zagłuszania GPS, Alertu zagłuszania lub monitoringu GPS IKOL? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Przygotowanie samochodu do zimy z lokalizatorem GPS

Przygotuj swój samochód na zimę

 10 listopada 2015

Połowa listopada to ostatni dzwonek, aby pojazd, który posiadasz lub te, którymi zarządzasz przygotować do najtrudniejszej…

Czytaj więcej
Lokalizacja GPS pracowników terenowych

Bezpieczeństwo pracowników w terenie z przenośnymi lokalizatorami GPS

 16 marca 2015

System IKOL to system monitoringu GPS pojazdów, ale nie tylko. Dzięki niezawodnym przenośnym modułom GPS…

Czytaj więcej