Home -  Zarządzanie flotą -  Zarządzanie flotą – triki, które Ci to ułatwią

Zarządzanie flotą – triki, które Ci to ułatwią

12 marca 2018
truck

Zarządzanie flotą pojazdów to nie lada wyzwanie, dlatego systemy telematyczne oferują różne usługi, które maja ułatwić to zadanie. W systemie monitoringu IKOL wybór funkcji dodatkowych jest dowolny, tak, aby użytkownik sam wybrał to, co będzie mu potrzebne. 

 

Dzięki raportom możesz kontrolować pojazdy bez patrzenia na mapę

Dzięki wygenerowanym raportom wiadomo więcej nie tylko o pojazdach, ale także o kierowcach, o sposobie użytkowania przez nich pojazdów, osiąganych prędkościach, czy spalaniu paliwa. Można więc skontrolować wszystko bez patrzenia na mapę. Użytkownik sam decyduje, które raporty będą mu potrzebne, nie musi wykupować pakietów usług, z których część może okazać mu się zbędna.

System IKOL daje możliwość stworzenia podręcznej bazy danych klientów i punktów

Dzięki funkcji Geograficzna baza danych klientów i punktów, można stworzyć bazę danych wszystkich ważnych miejsc i klientów, co jest bardzo pomocne zwłaszcza przy zarządzaniu mobilną sprzedażą. Bez śledzenia lokalizatorów na mapie, można skontrolować aktualną pozycję pojazdów i sprawdzić w raporcie, ilu klientów odwiedził handlowiec oraz ile czasu przeznaczył na spotkanie. Oprócz tego na mapie umieścić można wszystkie ważne punkty, takie jak: stacje benzynowe, warsztaty, serwisy, czy hurtownie.

Można podłączyć lokalizator pod magistralę CAN w samochodzie

Moduł IKOL CAN umożliwia pobieranie informacji z komputera pokładowego pojazdu. W ten sposób można kontrolować poziom oraz spalanie paliwa, a także można wyświetlać informacje z deski rozdzielczej w systemie. Możemy również poszerzyć działanie lokalizatora o raporty i alerty CAN, które poinformują nas o każdym zdarzeniu.

IKOL CAN

Alerty monitoringu GPS usprawnią działanie każdej floty, nawet tej niewielkiej.

Alerty powiadamiają użytkownika o tym, że z pojazdem lub pracownikiem dzieje się coś niepożądanego – np. przekroczył prędkość, wyjechał z obszaru, lub od dłuższego czasu jego samochód stoi w jednym miejscu. System generuje powiadomienie mailowe, SMS oraz w aplikacji IKOL Tracker. We flocie pojazdów na pewno bardzo przydatne będą takie alerty, jak: alert przekroczenia prędkości, alert długiej podróży, długiego postoju, alert obszaru, czy alert zagłuszania.

ALERTY IKOL

W telefonie szybko sprawdzisz, co dzieje się z lokalizatorami

Aplikacja IKOL Tracker to wielkie ułatwienie dla posiadaczy lokalizatorów IKOL. Bez logowania się do systemu, za pomocą łatwej i przejrzystej aplikacji, można szybko sprawdzić lokalizację i przebyte trasy wszystkich swoich lokalizatorów w systemie. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie przenośne z systemem Android lub iOS i zalogować się, używając swojego loginu i hasła, służących do logowania w Aplikacji IKOL Online.

 

App store Google play

     

Kategorie: Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

jak odliczyć vat

Jak odliczyć 100% podatku VAT od samochodu osobowego

 11 lutego 2020

Czy wiesz, że Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów (EEPP) to 100% odliczenia podatku VAT? Te oszczędności…

Czytaj więcej
Trasa samolotu na radarach

Samolot narysował samolot za pomocą GPS

 15 września 2017

Samolot Dreamliner B787 narysował na niebie USA sylwetkę B787, którą w pełnej okazałości można zobaczyć dzięki…

Czytaj więcej