Home -  Podróże -  GPS do samochodu – TOP 5 funkcji dla zawodowych kierowców

GPS do samochodu – TOP 5 funkcji dla zawodowych kierowców

4 listopada 2020
podroz samochodem z gps

System IKOL to mnogość funkcji, które można swobodnie dobierać w zależności od potrzeb. Jednak to oczywiste, że niektóre funkcje są wybierane częściej od pozostałych. Prezentujemy najciekawsze z nich i dedykujemy je firmom, których kierowcy na co dzień wyjeżdżają w dalsze podróże służbowe.  

 

Bycie w ciągłej trasie potrafi być męczące. Wiedzą o tym kierowcy samochodów ciężarowych oraz przedstawiciele handlowi, którzy w swojej pracy jeżdżą po całej Polsce. Mają duże doświadczenie, ale częste podróże służbowe stają się dla nich rutyną dnia codziennego. W takiej sytuacji monitoring GPS staje się doskonałym narzędziem w firmie do zarządzania zarówno pracownikiem, organizacją jego pracy, jak i kontrolą ewentualnych nadużyć. Pośpiech nie będzie tu wskazany i wydłużone godziny pracy również. 

ANALIZA STYLU JAZDY

TOP 5 FUNKCJI GPS MONITORINGU DLA ZAWODOWYCH KIEROWCÓW

1. Historia

Standardowo każdy użytkownik posiada możliwość monitorowania swojego lokalizatora w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcji historii przejazdów możliwe jest śledzenie tras podróży do 3 miesięcy wstecz. Dzięki tej funkcji otrzymasz czytelnie zobrazowane trasy przejazdów Twojego lokalizatora GPS. Przedłużona historia to aż 12 miesięcy przeglądania wszystkich tras. 

2. Na żywo w UE

Funkcja ta pozwala na monitoring pojazdów znajdujących się na terenie Unii Europejskiej, a także Norwegii i Szwajcarii. Jeśli Twoja flota pojazdów podróżuje również poza granice naszego kraju, to powinieneś zaopatrzyć się w tę usługę. Szczególnie przydatna usługa w transporcie ciężarowym. 

3. Dekodowanie adresów

Dzięki funkcji dekodowania adresów, zamiast współrzędnych geograficznych system IKOL prezentuje Ci dokładne nazwy ulic, po których porusza się Twój lokalizator GPS. Dzięki temu w prosty sposób możesz analizować raporty z podróży, a także na bieżąco sprawdzać położenie swoich pracowników, np. z urządzenia mobilnego.

4. Raporty

Funkcja „Pakiet raportów” pozwala tworzyć raporty zawierające rozmaite informacje. Możesz tworzyć dane zbiorowe dotyczące ogólnych tras podróży, szczegółowych tras przejazdów, prędkości pojazdów, użytkowania pojazdu i wiele innych. To obligatoryjna funkcja GPS monitoringu, która pozwala na wszelkie analizy i zarządzanie flotą pojazdów.

5. Alert ruchu

Dzięki tej funkcji możesz spać spokojnie! Alert ruchu poinformuje Cię wiadomością SMS za każdym razem, gdy pojazd zostanie uruchomiony. Możesz dokładnie monitorować ruch pojazdów w firmie i wiedzieć, o której godzinie konkretny kierowca rozpoczął pracę danego dnia. 

podroz samochodem

JAK TELEMATYKA POMAGA DOŚWIADCZONYM KIEROWCOM?

Zawód kierowcy i ciągłe przemieszczanie się bywa tak samo ciekawe, jak i niebezpieczne. Nawet doświadczony kierowca jest tylko uczestnikiem w ruchu drogowym, gdzie nie wszystko zależy od niego. Stąd kierowcy potrafią być tak czujni, przewidują niebezpieczne sytuacje i dostosowują umiejętności do warunków panujących na drodze. Może to być zarówno gorsza widoczność, korek uliczny lub zwykłe zmęczenie, które również dotyka wielu kierowców. Systemy telematyczne za pomocą lokalizatorów GPS skutecznie wspierają kierowców pokazując ich aktualną lokalizację pojazdu. Osoby zarządzające flotą na mogą na bieżąco monitorować trasy lub poddawać je analizom i statystykom w systemie IKOL. Są pomocne przy obustronnej komunikacji związanej z transportem ładunku, szybką reakcją w awaryjnych sytuacjach, a także przy organizacji pracy (ustalanie tras, stref, ilości odwiedzonych punktów). 

 

PEŁNA LISTA FUNKCJI MONITORINGU

Kategorie: Podróże, Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

nowy-taryfikator-mandatow-wrzesien-2022

Strzeżcie się kierowcy – nowy taryfikator mandatów wrzesień 2022!

 21 września 2022

Od 17 wrześnie 2022 roku zmieniły się przepisy ruchu drogowego. Jakie nowości czekają na…

Czytaj więcej
zabezpieczenie-antykradziezowe-samochodu

Top 5 metod kradzieży – jak zabezpieczyć auto?

 17 listopada 2022

Strata auta to ogromny cios finansowy dla każdego właściciela. Ograbienie ze środka transportu nie…

Czytaj więcej