Home -  Wszystkie artykuły -  Zawody, w których przydaje się GPS do samochodu

Zawody, w których przydaje się GPS do samochodu

19 października 2020
kierowca pojazdu ciezarowego

Prawie każdy współczesny zawód wymaga korzystania z systemu informatycznego, który wspiera go czy to w organizacji pracy, czy w lepszym dostarczaniu usług. Firmy chętnie wybierają systemy do lokalizacji pojazdów, bo dostarczają im gotowe rozwiązania biznesowe. Jakie korzyści przynosi system monitoringu GPS? Omówimy je na przykładzie konkretnych zawodów.

 

ZAWODY, W KTÓRYCH PRZYDAJE SIĘ GPS DO SAMOCHODU

Te profesje, które polegają na przemieszczaniu się wspierane są przez systemy lokalizacyjne głównie po to, aby ułatwić kontakt z innymi i mieć wpływ na to, co dzieje się w trasie. Kierowca, Kurier, Taksówkarz, Handlowiec, Freelancerzy z różnych branż.

Dobrym przykładem jest Logistyka lub budownictwo. Tutaj GPS monitoring pełni rolę kontrolną dla lokalizacji sprzętu i utrzymania parku maszynowego w komplecie. Jest to sprzęt zgromadzony zarówno w halach magazynowych, jak i na otwartym placu budowy. Na mapie lokalizujesz sprzęt, w którym umieszczony jest lokalizator z własną baterią. Widzisz jak się przemieszcza i czy nie opuszcza ustalonej strefy. Wykorzystujesz do tego funkcję alertu obszaru, który każdorazowo powiadomi Cię o opuszczeniu strefy oraz o zbliżaniu się do jej granicy. Dzięki temu możesz pracować gdzie chcesz i wszystko mieć pod kontrolą. GPS świetnie sprawdza się również w transporcie, gdzie liczy się terminowość w dostawie towaru, dlatego wyznaczanie tras, obszarów, stref i punktów na mapie wspierają pracę kierowców i spedytorów.

 

fleet manager podczas pracy

GPS SŁUŻY FREELANCEROM

Wszystkie wolne zawody, czyli jednoosobowe działalności gospodarcze, zatrudniające od kilku do kilkunastu pracowników, również wymagają kontroli lokalizacji. Pozycja pojazdu na mapie to wygoda i czysty komfort pracy, przydający się w każdej działalności zawodowej. Do celów kontroli sprzedaży przydaje się geograficzna baza klientów i punktów, dzięki której widać, jakie punkty i ilu klientów odwiedził handlowiec. Sprzedaż generuje ogromne ilości usług, dlatego w tym przypadku, lokalizacja pojazdów na mapie będzie kluczowa zarówno dla dyrektorów sprzedaży, specjalistów ds. flot jak i każdego prywatnego przedsiębiorcy.

LOKALIZATORY DO SAMOCHODÓW W MAŁYCH FIRMACH USŁUGOWYCH

Agencje eventowe, weedingowe, nieruchomości, fotografowie – oni też chcą mieć wgląd w trasy przejazdów, aby móc szybko wrócić do historii podróży lub zlokalizować służbowy samochód na mapie. 

System GPS świetnie organizuje pracę, dlatego jest wykorzystywany w tych zawodach, gdzie należy wykonać dokładną pracę i zmieścić się w ramach czasowych. Kurierzy na własnej działalności, którzy codziennie odwiedzają różne punkty, mogą dodać nowe miejsca wizyt i odpowiednio zaplanować trasę, np. dzięki geograficznej bazie klientów i punktów. Dekodowanie adresów będzie kolejną przydatną funkcją, ponieważ każdy punkt na mapie, będzie pokazywał dokładny adres. 

SYSTEM GPS DAJE KONTROLĘ NAD KOSZTAMI

Każdej grupie zawodowej monitoring GPS będzie służył w nieco innych celach, ale w efekcie końcowym otrzymają dokładnie to samo. Zawsze będzie to wiedza, bezpieczeństwo i kontrola nad kosztami związanymi z wykorzystaniem pojazdów. Można je dokładnie wymienić punkt po punkcie:

• paliwo
• opłaty napraw z powodu szybkiej i nieekonomicznej jazdy
• wzrost składki ubezpieczeniowej, w przypadku kolizji spowodowanej złym użytkowaniem pojazdu

ANALIZA STYLU JAZDY KIEROWCÓW

Zdecydowanie największym kosztem dla utrzymania floty w dobrej kondycji jest paliwo, które bardzo trudno kontrolować bez właściwych narzędzi. Zwyżki paliwowe to wynik nadmiernych prędkości, a także braku umiejętności poruszania się na przykład po mieście. Aby przekonać pracowników do ekonomicznej jazdy warto ich wspierać systemem do lokalizacji pojazdów. Można do tego wykorzystać funkcję ecodrivingu, raporty, alerty oraz tak dobrać lokalizatory, aby sprawdzały jak najwięcej danych.

SPRAWDŹ LOKALIZATORY IKOL

 

zadania fleet managera

ZALETY WYKORZYSTANIA GPS W SAMOCHODZIE SŁUŻBOWYM

Zalet jest wiele, a jeszcze więcej narzędzi, które sam wybierasz i dopasowujesz do swojego biznesu, potrzeb czy do konkretnej analizy. Możesz używać alertów, jeśli chcesz być na bieżąco w sytuacjach awaryjnych na drodze. W kilka sekund generujesz raporty, aby dowiedzieć się, jak konkretny pracownik eksploatuje samochód firmowy. Możesz korzystać z GPS jako zabezpieczenia przed kradzieżą, jeśli parkujesz służbowe samochody na niestrzeżonym parkingu. Wystarczy, że poprzez aplikację odłączysz rozrusznik po zakończonej jeździe. Jeśli brakuje Ci zaufania do nowych pracowników sprawdzaj ich podróże i postoje. Dowiesz się jak długo pracowali i kiedy oraz na jak długo zrobili sobie postój.

Wykorzystujesz do pracy wartościowy sprzęt warty zabezpieczenia? Skorzystaj z przenośnych lokalizatorów i sprawdzaj co jakiś czas ich pozycję na mapie. Transportujesz drogi sprzęt za granicę? Przenośny lokalizator pokaże swoją lokalizację wszędzie, gdzie będzie dostęp do internetu.

SPRAWDŹ PRZENOŚNE LOKALIZATORY

Wszystkie lokalizatory IKOL montowane w pojeździe będą sprawdzały bieżącą lokalizację z dokładnością do 1 minuty. Umożliwiają one korzystanie ze wszystkich funkcji w systemie IKOL. Warto szczególnie odróżnić jeden, który będzie także monitorował poziom i zużycie paliwa. IKOL CAN to najdokładniejszy moduł, zbierający informację bezpośrednio z komputera pokładowego. Dzięki niemu raportowanie jest jeszcze bardziej precyzyjne, co gwarantuje najlepszą kontrolę nad wydatkami na paliwo.

LOKALIZATORY MONTOWANE W POJEŹDZIE 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

raport z wypadków w 2022 roku

Ile wypadków było w 2022 roku? Odpowiadamy!

 5 kwietnia 2023

Na początku bieżącego roku komenda główna policji wydała raport, który podsumowuje ilość oraz skutki…

Czytaj więcej
ecodriving z nadajnikiem GPS

Powrót do miasta po wakacjach – jedź oszczędnie z nadajnikiem GPS!

 30 sierpnia 2023

Co roku od pierwszego września widać wzmożone natężenie ruchu w miastach. Dzieci wracają do…

Czytaj więcej