Zgłaszanie kradzieży pojazdów z IKOL SVR
Chcesz dowiedzieć się więcej o postępowaniu w przypadku kradzieży pojazdu zabezpieczonego IKOL SVR? Zachęcamy do lektury tego tekstu.
Kradzież samochodu to najgorsze, co może się przytrafić kierowcy. Nie tylko traci on wtedy swój dotychczasowy środek transportu, ale też czekają go znaczące, nieoczekiwane straty finansowe. Nikt bowiem nie jest w stanie przewidzieć, że jego pojazd padnie łupem złodziei. Aby uchronić się przed taką ewentualnością, warto zdecydować się na instalację modułu IKOL SVR w aucie.
Dziś napiszemy, co zrobić, jeśli staniesz się ofiarą kradzieży i dlaczego IKOL SVR to tak skuteczna metoda na zabezpieczenie pojazdu.
Dlaczego IKOL SVR najskuteczniej chroni pojazd?
IKOL SVR działa w oparciu o system radiowy SVR (Stolen Vehicle Recovery), na który składają się:
• urządzenie do radiowej ochrony pojazdu IKOL SVR,
• stacje bazowe IKOL,
• komputery śledzące, umieszczone w radiowozach policyjnych i pojazdach grup poszukiwawczych, które w każdej chwili są gotowe do wyruszenia na akcję odzyskania skradzionego auta.
Dlaczego IKOL SVR stanowi o wiele lepsze zabezpieczenie przed kradzieżą niż klasyczny GPS? Mimo wszystkich swoich zalet, sygnał GPS jest niezwykle łatwy do zagłuszenia, ponieważ został stworzony do wyznaczania lokalizacji, a nie do namierzania skradzionych pojazdów.
Warto zauważyć, że IKOL posiada własną sieć stacji nadawczo-odbiorczych, niezależną od powszechnie znanych sieci telekomunikacyjnych i rozmieszczoną po całej Polsce. Dzięki niej IKOL SVR działa nawet w tunelach, garażach podziemnych czy kontenerach.
Częstotliwość, na jakiej nadawany jest sygnał z IKOL SVR, jest objęta tajemnicą – dlatego jest on niezagłuszalny przez klasyczne zagłuszarki. Jeżeli jednak złodziej podejmie próbę jego stłumienia, narzędzia wykorzystywane przez IKOL i policję do działań poszukiwawczych od razu zlokalizują miejsce, w jakim znajduje się przestępca.
3 warianty systemu IKOL SVR – wybierz idealny dla siebie
Decydując się na ochronę radiową, jaką zapewnia IKOL SVR, masz do wyboru 3 warianty tego systemu – IKOL SVR Standard, Alarm i Sky. Każdy z nich zagwarantuje Ci zabezpieczenie samochodu. Różnią się one między sobą jedynie funkcjami dodatkowymi.
- IKOL SVR Standard – oferuje ochronę auta systemem radiowym.
- IKOL SVR Alarm został dodatkowo wyposażony w funkcję wysyłania kierowcy alertu informującego o nieautoryzowanym ruchu pojazdu (za pomocą SMS-a, wiadomości e-mail lub powiadomienia z aplikacji IKOL Tracker). Możliwość zdalnego uzbrajania alarmu (poprzez aplikację na urządzeniu mobilnym) to udogodnienie, które z pewnością ułatwi Ci codzienną obsługę auta. Wybierając ten pakiet, również masz pewność, że Twój samochód nie będzie śledzony.
- IKOL SVR Sky jest najbardziej rozbudowanym z dostępnych pakietów IKOL SVR. Wybierając go, zyskujesz jednocześnie profesjonalne zabezpieczenie pojazdu, alarm i liczne funkcje monitoringu GPS . Jeżeli więc chcesz monitorować auto w czasie rzeczywistym, mieć dostęp do historii przejazdów i sterować alarmem z poziomu smartfona – IKOL SVR Sky to idealna oferta dla Ciebie.
Jak wygląda zabezpieczanie pojazdu modułem IKOL SVR?
Aby zadbać o bezpieczeństwo samochodu z IKOL SVR, należy zainstalować moduł w aucie. Ze względów bezpieczeństwa tylko certyfikowany instalator IKOL może wykonać montaż i znać miejsce ukrycia modułu.
Urządzenie IKOL SVR pozostaje uśpione do momentu zgłoszenia kradzieży przez właściciela pojazdu lub inną upoważnioną osobę – więc nie śledzi ono kierowcy. Wyjątkiem jest tu IKOL SVR Sky – to najbardziej rozbudowany wariant tego systemu radiowego, oferujący użytkownikowi usługę monitoringu GPS.
Jak przebiega zgłaszanie kradzieży i odzyskiwanie auta?
- Kiedy dojdzie do kradzieży auta, najważniejsze jest jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do działającego całodobowo Centrum Obsługi IKOL ( tel. 22 19654) oraz na policję.
- Po dokonaniu zgłoszenia, znajdujący się w samochodzie moduł zostanie aktywowany, wysyłając osobom odpowiadającym za jego namierzenie informację o swoim położeniu.
- Kiedy lokalizacja auta jest już znana, grupy poszukiwawcze IKOL, wraz z policją (z którą współpracują od lat) natychmiast reagują i ruszają na akcję jego odzyskania.
- Odzyskany pojazd wraca do Ciebie. Może to nastąpić nawet w ciągu kilku godzin (najczęściej zajmuje to nie więcej niż 24 godziny). Skuteczność IKOL SVR wynosi bowiem aż
Zgłaszanie kradzieży za pomocą przycisku
Zostanie ofiarą kradzieży pojazdu samo w sobie jest już niezwykle stresującym wydarzeniem – a gorączkowe poszukiwania numeru telefonu oraz wybieranie go na klawiaturze wiążą się ze stratą cennego czasu i jeszcze potęgują zdenerwowanie. Jest jednak sposób, by uniknąć całej tej procedury i oszczędzić sobie negatywnych emocji z nią związanych. Jaki? Wystarczy kliknąć na przycisk Zgłoś kradzież, który jest umieszczony w mobilnej aplikacji IKOL Tracker.
IKOL Tracker to bowiem udogodnienie, które nie tylko pozwala na zdalne uzbrojenie lub rozbrojenie alarmu w samochodzie, ale też umożliwia szybkie zgłoszenie kradzieży. Nie musisz już samodzielnie wybierać numeru telefonu do Centrum Operacyjnego IKOL, bo w ten prosty sposób zostaniesz z nim połączony automatycznie.
Ściągnij aplikację IKOL Tracker z Google Play
Ściągnij aplikację IKOL Tracker z App Store
Skuteczna ochrona nie tylko dla samochodów
Moduł IKOL SVR to nie tylko zabezpieczenie dla aut. Można go zamontować również w innych pojazdach – między innymi w motocyklach, które niezwykle łatwo jest ukraść. Wystarczy bowiem chwila, by złodziej ukrył jednoślad w busie i odjechał. Wie o tym wielu motocyklistów – niestety, z własnego doświadczenia.
Jeżeli chcesz wyposażyć swój pojazd w IKOL SVR – skontaktuj się z nami. Już dziś umów się na wizytę i skorzystaj z możliwości, jakie dają Ci nowe technologie.
Kategorie: Wszystkie artykuły, Zabezpieczenie antykradzieżowe IKOL SVR | Tagi: jak zgłosić kradzież pojazdu, radiowa ochrona pojazdu, zgłaszanie kradzieży, ochrona auta, system lokalizacji i odzyskiwania pojazdów po kradzieży, radiowy system lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów, ochrona przeciwkradzieżowa auta, IKOL SVR, system radiowy | Komentarze: Brak