Home -  Wszystkie artykuły -  Złodzieje nie potrzebują dużo czasu

Złodzieje nie potrzebują dużo czasu

12 stycznia 2005
Odzyskanie Renault Laguna

Jadąc jak co dzień rano do pracy, Pan Jarosław chciał jeszcze po drodze wstąpić na chwilę do banku. W tych godzinach w Warszawie, podobnie jak w innych dużych miastach, na ulicach panuje duży ruch, przeważnie nie udaje się też uniknąć stania w korkach. Kilkuminutowa wizyta w banku nie powinna zatem w znaczny sposób wydłużyć czasu dojazdu do pracy. Pan Jarosław zaparkował swój samochód przy jednej z większych ulic stolicy i wszedł do budynku.

Marka: 
Renault Laguna
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
Warszawa
Data kradzieży: 
12.01.2005
Data odnalezienia: 
12.01.2005

 

Rano trzeba poświęcić więcej czasu na przejechanie przez zatłoczone ulice, ale sprawy w banku można załatwić dużo szybciej niż w godzinach popołudniowych. Tak też było i tym razem – klientów było bardzo mało i Pan Jarosław został obsłużony właściwie od razu. Zadowolony, że nie musiał czekać w kolejce, nie spiesząc się wyszedł z banku i wolnym krokiem szedł w kierunku swojego samochodu. Bardzo szybko zauważył, że jego samochodu nie ma jednak w miejscu, w którym zaparkował. Codziennie słyszy się o takich kradzieżach, kiedy więc nas to spotyka, nie powinniśmy się teoretycznie dziwić. Teoria jednak rzadko sprawdza się w praktyce. Pan Jarosław był jednak zdziwiony, że taka sytuacja spotkała właśnie jego. Nie zwlekał ze zgłoszeniem kradzieży i od razu powiadomił o tym co się stało Centrum Operacyjne IKOL, gdyż jego samochód był wyposażony w System Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów. O kradzieży Pan Jarosław poinformował oczywiście również policję, a Centrum Operacyjne IKOL rozpoczęło poszukiwania.

Właścicielowi Renault Laguny trudno było uwierzyć, że w tak dużym mieście, przy tak wzmożonym ruchu ulicznym nikt na tę kradzież nie zwrócił uwagi. Pan Jarosław dopiero teraz odczuł, że złodzieje są naprawdę bezkarni. Na szczęście nie miał zbyt wiele czasu na martwienie się tym problemem, bo już po dwóch godzinach od momentu zgłoszenia kradzieży otrzymał telefon od pracownika firmy IKOL z informacją, że jego samochód został już zlokalizowany i trzeba będzie jeszcze tylko poczekać aż policja przeprowadzi wszystkie niezbędne czynności operacyjne. Pan Jarosław znów się zdziwił, ale tym razem była to bardzo przyjemna niespodzianka. Nie wątpił co prawda w skuteczność Systemu IKOL, tym bardziej, że zawsze regularnie dokonywał wymaganych przeglądów kontrolnych i wiedział, że wszystko działa poprawnie. Nie spodziewał się jednak, że tak szybko usłyszy wiadomość o odnalezieniu swojego samochodu. Okazało się, że Laguna została znaleziona na obrzeżach Warszawy – była zaparkowana po prostu na jednej z uliczek miasta. Tym razem nie udało się więc schwytać złodziei, ale samochód wrócił do właściciela właściwie w nienaruszonym stanie i to dużo szybciej niż tego oczekiwał.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

więcej o IKOL SVR           IKOL SVR – oferta

Kategorie: Wszystkie artykuły, Odzyskania dzięki IKOL SVR | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ecodriving z nadajnikiem GPS

Powrót do miasta po wakacjach – jedź oszczędnie z nadajnikiem GPS!

 30 sierpnia 2023

Co roku od pierwszego września widać wzmożone natężenie ruchu w miastach. Dzieci wracają do…

Czytaj więcej
Lokalizator IKOL go do kamera

Lokalizator GPS do kampera – jaki wybrać?

 30 czerwca 2020

Wybierasz się kamperem na wakacje albo na co dzień jeździsz busem? Pozycję na żywo…

Czytaj więcej