Home -  Funkcje GPS -  Zmień telefon w lokalizator i wykorzystaj jego możliwości

Zmień telefon w lokalizator i wykorzystaj jego możliwości

10 kwietnia 2017
dziewczyna z telefonem

Za pomocą darmowej aplikacji IKOL X można zmienić w lokalizator każde urządzenie z systemem Android. Aplikacja pomoże namierzyć telefon, sprawdzić lokalizację bliskiej nam osoby, zapisać przebyte trasy i wiele innych. Jak można ją wykorzystać? Odpowiedź w naszym artykule.

 

Sprawdzanie lokalizacji dziecka

Zainstalowanie aplikacji  w telefonie pociechy pozwoli na sprawdzenie jego lokalizacji w każdym momencie. Dzięki temu rodzic wie, czy dziecko jest w szkole, czy na wagarach, czy bezpiecznie dotarło do domu/kolegi/na dodatkowe zajęcia. Można również ustawić obszar, w obrębie którego dziecko może się poruszać, np. szkoła. Jeśli obszar zostanie przekroczony, rodzic zostanie o tym poinformowany.

CZYTAJ WIĘCEJ

Namierzanie skradzionego telefonu

Smartfony bardzo często padają łupem złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi, a nasz telefon może zostać skradziony. Jednak dzięki aplikacji IKOL X można łatwo namierzyć jego położenie. Nawet jeśli złodziej włoży do telefonu inną kartę SIM, aplikacja nadal będzie działała, ponieważ namierzany jest telefon, a nie jego numer!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wykrywanie typu podróży

Aplikacja pokaże użytkownikowi, w jaki sposób pokonał daną trasę, ponieważ rozróżnia typy odbytych podróży. Dzięki temu można dowiedzieć się, w jaki sposób odbyła się dana podróż – rowerem, pieszo, czy pojazdem. Dzięki temu łatwo sprawdzić, ile kilometrów przejechało się rowerem, ile przeszło pieszo, kiedy i gdzie jechało się samochodem, czy autobusem.

 

Typy podróży w ikol X

Namierzanie telefonu po sieci Wi Fi

Aplikacja IKOL X jest w stanie rozpoznawać, czy transmisja danych odbywa się przez sieć GSM czy przez Wi Fi. Dzięki temu można namierzyć telefon po sieci Wi Fi – użytkownik może sprawdzić, gdzie znajduje się monitorowana osoba, jeśli jej telefon połączy się z siecią np. w kawiarni. Aplikacja zapisuje te informację dzięki czemu można też sprawdzić, w jakich miejscach było się np. danego dnia.

Dzielenie się trasą podróży

Aplikacja umożliwia wygenerowanie linku z pozycją lokalizatora. Dzięki temu osoby, którym użytkownik udostępni link, będą mogły sprawdzić, gdzie on się znajduje. Wychodzisz gdzieś i ktoś na Ciebie czeka? Prześlij mu link ze swoją pozycją, żeby mógł sprawdzić, gdzie jesteś i oszacować ile czasu zajmie Ci dotarcie do celu.

gplay

Kategorie: Funkcje GPS, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kobiety z telefonem

Jak lokalizować telefon za darmo?

 8 marca 2019

Każdy, kto ma smartfona, na pewno zastanawiał się chociaż raz, czy da się łatwo wyśledzić…

Czytaj więcej
kobieta z telefonem

Zalety korzystania z aplikacji śledzącej telefon

 4 lipca 2018

Aplikacja IKOL X umożliwia śledzenie telefonu (nie numeru telefonu!), dzięki czemu możemy mieć pod kontrolą…

Czytaj więcej