Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Zmory fleet managera

Zmory fleet managera

1 grudnia 2015
sfrustrowany

Zarządzanie flotą pojazdów i ekipą kierowców nie musi być wyczerpującą, nierówną walką. Oczywiście jeśli ma się do tego odpowiednie narzędzia. Poniżej przedstawiamy najczęstsze zmory zarządców flot samochodowych, którzy nie korzystają z nowych technologii. 

Nie wiem, gdzie są moi kierowcy

Jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytania „Gdzie jest kierowca XY?” lub „Gdzie obecnie znajduje się pojazd X?”, to niestety masz poważne problemy. Znajomość aktualnej pozycji Twoich pracowników, jak długo przebywają w określonym miejscu (np. przeładunku) oraz znajomość miejsca destynacji Twoich przewoźników zapewni Ci spokój sumienia i pewność, że właściwie i rozważnie zarządzasz powierzonym Ci zespołem i taborem. W tym celu idealnie sprawdzi się lokalizacja GPS IKOL – dzięki niej zawsze będziesz wiedział, gdzie znajdują się Twoi pracownicy.
Dodatkowo – w przypadku nagłej sytuacji kryzysowej (a takie zdarzają się w każdej firmie) dzięki znajomości aktualnych pozycji Twoich pracowników będziesz w stanie wysłać najbliżej znajdującego się kierowcę, aby załagodził sytuację z klientem lub pomógł innemu pracownikowi.

Mój kierowca miał stłuczkę. ZNOWU.

Wiedza o aktualnym miejscu pobytu Twoich pracowników jest bardzo ważna, jednak nie jest to jedyna składowa dobrze prosperującej firmy. To, co robią Twoi pracownicy podczas jazdy służbowymi pojazdami jest równie ważne. Są oni przecież reprezentantami Twojej firmy w terenie. Mając wgląd w ich sposób jazdy (czy gwałtownie przyspieszają lub hamują, czy przekraczają prędkość itp.) zapewnisz im (oraz innym uczestnikom ruchu) większe bezpieczeństwo na drodze. Nie od dziś bowiem wiadomo, że sama świadomość bycia sprawdzanym wpływa na obniżenie chęci do ryzykownych zachowań. Monitoring GPS IKOL posiada szereg funkcji, które poinformują Cię niewłaściwych zachowaniu Twoich pracowników na drodze.

GPS do samochodu pozwala ustalić górne granice prędkości każdego z pojazdów, po przekroczeniu których zostaniesz powiadomiony o tym zdarzeniu. Dodatkowo lokalizator GPS może poinformuje Cię w przypadku gwałtownej, nierównej jazdy Twoich kierowców. Dzięki temu w porę będziesz mógł zareagować i np. zorganizować krótkie szkolenie dotyczące konsekwencji tego typu jazdy.
Zwrócenie uwagi na niepokojące nawyki Twoi kierowców sprawi, że zmniejszy się liczba wypadków i stłuczek z udziałem Twoich pracowników. A to oznacza oszczędności – nie tylko sprzętowe, ale przede wszystkim związane ze zdrowiem Twoich pracowników.

Nie wiem, dokąd jeżdżą moi kierowcy

Prawdopodobnie znasz miejsca, które najczęściej odwiedzają Twoi pracownicy. Jednak czy masz pewność, że są to jedyne miejsca, które odwiedzają w godzinach pracy? Dzięki monitoringowi pojazdów, którymi zarządzasz, możesz sprawdzić cele podróży Twoich kierowców, wyznaczać granice, do których muszą się przystosować, a także sprawić, aby byli bardziej produktywni. Mając wgląd w aktualną lokalizację Twoich pracowników dowiesz się, w jaki sposób zarządzają swoim czasem pracy i jak często i na jak długo zatrzymują się w celu zrobienia zaplanowanego (lub niezaplanowanego) postoju.

Lokalizacja GPS IKOL pozwala na generowanie raportów uwzględniających czas i miejsce postojów. Dzięki temu w każdej chwili masz dostęp do zbiorczych danych związanych z podróżami i postojami Twoich pracowników.

Przegapiłem termin przeglądu technicznego auta

Może nie jest to takim strasznym wykroczeniem, jednak jeśli prócz tego przeglądu „zapomniałeś” również o wymianie oleju, wymianie opon na zimowe, czy naprawie nieznacznej ale bardzo uciążliwej usterki w pojeździe, którym zarządzasz, to niestety jest już całkiem spory problem. I to nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla kierowców, którzy podróżują tym pojazdem. Zadbaj o sprzęt, którym zarządzasz – miej pewność, że jest on w pełni sprawny i przystosowany do nawet najgorszych warunków atmosferycznych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zrobiłeś wszystko, aby pojazdy, którymi jeżdżą Twoi pracownicy były w pełni sprawne.

Lokalizacja GPS IKOL umożliwia ustawienie przypomnień informujących o zbliżającym się terminie przeglądu technicznego lub eksploatacyjnego. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o przeglądzie żadnego ze swoich aut.

Nie mam wystarczających danych, aby podjąć tę decyzję.

W przypadku zarządzania flotą potrzebujesz twardych danych, nie zaś spekulacji czy domniemywań. Często brak mocnych argumentów dotyczących funkcjonowania floty lub konkretnego pracownika może przyczynić się do niepotrzebnych problemów i napięć w firmie. Posiadając wgląd w różnego rodzaju raporty z przejazdów Twoich pracowników możesz w każdej chwili przedstawić swoim przełożonym twarde liczby na udokumentowanie zasług konkretnego pracownika lub nakreślić dokładny przebieg trasy przejazdu ważnego transportu.

Dzięki raportom możesz określić efektywność pracowników, najbardziej obciążone trasy, częstotliwość przejazdów, zużycie paliwa i wiele więcej. Z pewnością warto mieć precyzyjne liczby i statystyki, które potwierdzają słuszność Twoich decyzji. A dzięki lokalizacji GPS IKOL jest to jak najbardziej możliwe!

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Zarządzanie flotą, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Test lokalizatora ikol MOTO na kanale Faza Rhazz'a

Lokalizator IKOL MOTO na kanale Faza Rhazz’a

 31 lipca 2018

Po raz kolejny nasz lokalizator IKOL MOTO został poddany wnikliwym testom. Jak się sprawdził? Zobaczcie…

Czytaj więcej
chicago

Złapali złodzieja dzięki lokalizatorowi GPS ukrytemu w skradzionej gotówce

 30 października 2018

Do zdarzenia doszło w Elmhurst, na jednym z przedmieść Chicago. Mężczyzna wszedł do jednego z…

Czytaj więcej