Home -  Wszystkie artykuły -  Znajdź zagubiony telefon dzięki mobilnej aplikacji na Android

Znajdź zagubiony telefon dzięki mobilnej aplikacji na Android

6 sierpnia 2021
lokalizacja-telefonu-ikol-x

Jak odnaleźć zaginiony telefon i uniknąć kosztów związanych z kupnem nowego modelu? Wystarczy, że masz na nim zainstalowaną aplikację IKOL X.

Smartfon to nie tylko urządzenie umożliwiające porozumiewanie się za pomocą SMS-ów czy połączeń telefonicznych. W dzisiejszych czasach pełni on bowiem wiele funkcji, dając Ci dostęp do Internetu i będąc miejscem, w którym przechowujesz ważne zdjęcia i pliki.

Utrata zapisanych na telefonie danych to coś, czego obawia się każdy z nas. Bądź co bądź często wiąże się z nimi wiele wspomnień lub są potrzebne na co dzień.

Wychodząc ze znajomymi np. na koncert czy ognisko w plenerze, niezwykle łatwo jest zgubić swoje rzeczy. Wystarczy chwila, by telefon wypadł Ci z kieszeni – a odnaleźć go nie jest już tak łatwo, zwłaszcza jeśli był wyciszony na czas wydarzenia.

Jeżeli więc chcesz zabezpieczyć swój smartfon, by uniknąć takiej sytuacji – dobrym pomysłem będzie ściągnięcie mobilnej aplikacji IKOL X. To przydatne narzędzie pozwoli Ci szybko go namierzyć.

IKOL X – zmień smartfon w lokalizator GPS

Instalując na swoim telefonie aplikację IKOL X sprawiasz, że zmienia się on w przenośny lokalizator GPS. Od tej pory możesz obserwować jego położenie na specjalnej mapie. Aby mieć do niej dostęp, wystarczy wejść na stronę system.ikol.pl i zalogować się na swoje konto.

Innym sposobem na monitorowanie smartfona z IKOL X jest ściągnięcie na swój tablet (lub inne mobilne urządzenie) aplikacji IKOL Tracker. Umożliwi Ci ona szybkie i proste namierzenie telefonu. Musisz jedynie:

  • zainstalować IKOL Tracker na urządzeniu, które ma służyć do monitoringu telefonu,
  • zalogować się w aplikacji IKOL Tracker,
  • dodać na swoim koncie IKOL Tracker nowy lokalizator – telefon z aplikacją IKOL X.

 


Jeżeli chcesz korzystać z aplikacji IKOL X, musisz mieć telefon z dostępem do sklepu Google Play. Z kolei IKOL Tracker jest dostępna także dla użytkowników urządzeń działających w oparciu o system iOS.

Jak znaleźć telefon podczas pobytu poza domem?

Zastanawiasz się, jak odnaleźć telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją IKOL X gdy przebywasz poza domem i nie masz tableta ani laptopa? To proste. Wystarczy, że osoba, z którą spędzasz czas, pożyczy Ci na chwilę swój smartfon, a Ty sprawdzisz na stronie IKOL aktualną lokalizację swojej zguby.

Pamiętaj – aby można było wykonać powyższe kroki i odzyskać swoje urządzenie, należy mieć na nim włączone dane lokalizacyjne. Ważne też, by telefon był uruchomiony i połączony z siecią (możliwość przesyłania danych).

Teraz gdy wiesz już, co zrobić, by oszczędzić sobie nerwów i czasu poświęconego na gorączkowe poszukiwania telefonu – zachęcamy Cię byś zainstalował aplikację IKOL X. To nic nie kosztuje, a zagwarantuje Ci szereg wspomnianych już korzyści.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Ekonomiczna jazda sprzyja ekologii

Ekologia i ecodriving – jak dbać o środowisko jadąc samochodem

 18 czerwca 2019

Przed nami okres urlopowych wyjazdów i wiele możliwości żeby odpocząć poza miastem. Z dala od hałasu, tłoku…

Czytaj więcej
europe

Plan IKOL: Usługa UE Plus

 2 grudnia 2016

W IKOL pojawił się nowy plan abonamentowy – Usługa UE Plus. Chcesz dowiedzieć się o…

Czytaj więcej