Home -  Przenośne lokalizatory -  Zobacz, gdzie przydaje się monitoring GPS

Zobacz, gdzie przydaje się monitoring GPS

27 stycznia 2017
container

Monitoring GPS IKOL ma bardzo szerokie zastosowanie. Każdy, kto potrzebuje pełnej kontroli nad swoim pojazdem, znajdzie w IKOL coś dla siebie. Dużą zaletą jest dowolny wybór opcji dodatkowych – nie trzeba płacić za coś, co nie jest potrzebne. Monitoring można z powodzeniem stosować w każdego rodzaju pojeździe i dopasować go do potrzeb Klienta indywidualnego lub firmy.

 

Transport i spedycja

Monitoring GPS w transporcie to już dzisiaj standard. Dzięki podłączeniu lokalizatora IKOL CAN pod magistralę CAN w samochodzie, oprócz zapisu trasy i pozycji na mapie, można oczytać wszystkie informacje z komputera pokładowego samochodu. Monitoring pozwoli na precyzyjną kontrolę paliwa, ewidencję samochodów flotowych, przegląd przejazdów i postojów oraz wiele innych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Samoloty

W samolotach rejsowych monitoring to oczywistość. Jednak coraz więcej prywatnych użytkowników oraz właścicieli szkół lotu decyduje się na zamontowanie lokalizatora w samolocie. Dzięki temu można monitorować trasy lotów, sprawdzić wysokość samolotu nad ziemią, czy jego prędkość.

CZYTAJ WIĘCEJ

Maszyny budowlane

Wyposażenie maszyn budowlanych w monitoring GPS zapewni bezpieczeństwo sprzętu, jeśli jest wypożyczany. Pozwoli także wyznaczyć obszar, poza który maszyna nie ma prawa się przedostać. W przypadku przekroczenia obszaru, właściciel otrzyma powiadomienie mailem oraz przez SMS. Pozwoli także na szybkie rozliczenie kosztów paliwa i kontrolę pracowników.

Usage Based Insurance

Jest to ubezpieczenie indywidualne, czyli typ polisy, w którym wysokość składki naliczana jest na podstawie analizy stylu jazdy danego kierowcy. W aucie jest montowany moduł OBD lub CAN, który pozwala na pobieranie jak najdokładniejszych danych potrzebnych do sprawdzenia, jak kierowca kieruje pojazdem.

Quady

Lokalizator do quada to świetne urządzenie dla tych, którzy chcą zapisywać pokonane przez siebie trasy, dzielić się nimi z innymi, czy sprawdzić osiągane prędkości. Lokalizator do quada, IKOL MOTO, jest wodoodporny, niewielki i nie pobiera wiele prądu z akumulatora. Świetnie sprawdzi się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

car city

Analiza stylu jazdy z monitoringiem GPS

 5 lutego 2019

Ecodriving, czyli ekonomiczna jazda, to bardzo ważna sprawa w każdej flocie. Zarządzający pojazdami firmowymi coraz…

Czytaj więcej
accountant

Monitoring GPS to źródło oszczędności

 3 kwietnia 2017

W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak zaoszczędzić pieniądze w firmie dzięki monitoringowi GPS, jak wykorzystać lokalizator…

Czytaj więcej