Home -  Wszystkie artykuły -  Zupełnie nowa wersja aplikacji do lokalizacji telefonu IKOL X!

Zupełnie nowa wersja aplikacji do lokalizacji telefonu IKOL X!

17 października 2023
nowa wersja aplikacji do lokalizacji telefonu ikol x

Ponieważ technologia cały czas się zmienia, ewoluuje i ulepsza, tak samo dzieje się z naszymi usługami, aby były jak najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Najnowszą innowacją, którą wdrożyliśmy jest ulepszona wersja aplikacji IKOL X, która zmienia telefon w lokalizator GPS. Każdy, kto korzystał z niej do tej pory wie, że już wcześniej była bardzo dobra, natomiast teraz jeszcze bardziej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkownika. Jak? Prześledźmy co się zmieniło!

Ułatwiona rejestracja i logowanie w aplikacji do lokalizacji IKOL X

Pierwszą zmianę widać już na ekranie powitalnym aplikacji do lokalizacji IKOL X. Po przejściu krótkich informacji wstępnych pojawia się ekran rejestracji/logowania – w zależności od tego czy masz już konto w IKOL, czy też zakładasz je po raz pierwszy. Rzeczoną nowością jest możliwość zalogowania się poprzez Google oraz Microsoft. Nie masz pewności czy posiadasz któreś z nich? Konto Google ma każdy. kto jest zalogowany w przeglądarce Chrome lub ma adres na Gmailu, natomiast konto Microsoft posiada każdy właściciel pakietu Office.

ekran startowy oraz logowania w aplikacji do lokalizacji telefonu ikol x

Uruchomienie oraz konfiguracja aplikacji do lokalizacji IKOL X

Gdy przejdziesz przez proces logowania, pora na udzielenia aplikacji do lokalizacji IKOL X odpowiednich uprawnień, aby mogła należycie spełniać swoją funkcję. Dane, o które poprosimy to:

  • Dostęp do lokalizacji
  • Dostęp do wykrywania ruchu
  • Dostęp do optymalizacji baterii
  • Dostęp do wykrywania sieci Wi-Fi

Udzielając wszystkich wyżej wymienionych dostępów zapewnisz sobie najlepsze funkcjonowanie aplikacji. Nie jest to wymagane – musisz jednak wiedzieć, że w ekstremalnych przypadkach może to spowodować niepoprawne działanie lokalizatora.

jak skonfigurować aplikację do lokalizacji telefonu ikol x

Konfiguracji możesz dokonać również zdalnie za pomocą aplikacji IKOL Tracker. Jeśli się na nią zdecydujesz, możesz zmienić wszystkie wcześniej ustalone zgody, ale też ustanowić z jaką częstotliwością będzie odbywać się wysyłka lokalizacji. Z pomocą aplikacji IKOL Tracker możesz także zdalnie zablokować możliwość zmiany tych ustawień, aby np. dziecko lub pracownik nie mogli wyłączyć możliwości ich lokalizacji.

Aplikacja do lokalizacji IKOL X zbiera dane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tzw. lokalizacja wysokiej precyzji, która opiera się na wszystkich możliwych sposobach, jakie posiada telefon tj. GNSS, GSM, Wi-Fi oraz Bluetooth. Dzięki tak szerokiemu zakresowi danych lokalizacja jest maksymalnie dokładna. Jest jednak haczyk – przy uruchomieniu wszystkich źródeł, bateria telefonu jest bardziej eksploatowana.

Natomiast drugi sposób zbierania danych mniej obciąża baterię, a również zapewnia dokładną i aktualną pozycję – jest to tzw. lokalizacja pasywna. W tym przypadku aplikacja IKOL X nie bierze czynnego udziału – nie pobiera sama pozycji, a otrzymuje ją od innej aplikacji, która zbiera dane lokalizacyjne np. z nawigacji.

Jak często aplikacja do lokalizacji IKOL X aktualizuje pozycję?

Użytkownik w trakcie konfiguracji może sam wybrać z jaką częstotliwością aplikacja do lokalizacji IKOL X ma pobierać pozycję. Do wyboru są trzy opcje, ujęte w tabeli poniżej, w zależności od sposobu zbierania danych.

Nazwa częstotliwościCzas w lokalizacji wysokiej pozycjiCzas w lokalizacji pasywnej
Standardowa5 – 10 minut3 – 5 minut
Częsta wysyłka3 – 5 minut1 – 2 minut
Na żądanieNatychmiastNatychmiast

 

Natomiast jest jeden wyjątek od wyżej wymienionych okresów czasu. Gdy aplikacja wykryje, że system Android przeszedł w stan głębokiego snu, aktualizacje pozycji są stopniowo opóźniane i w skrajnym przypadku mogą się pojawiać tak rzadko, jak raz na kilka godzin. Jednak gdy użytkownik wejdzie w interakcję z urządzeniem, aktywuje się wykrywanie ruchu i przywracana jest wysyłka danych na poziomie ustalonym podczas konfiguracji. Taki zabieg jest przydatny np. w nocy, gdy telefon spokojnie spoczywa w jednym miejscu i nie ma potrzeby ciągłego aktualizowania tej samej pozycji.

Coś nie działa? Aplikacja do lokalizacji IKOL X sama powie Ci jak to naprawić!

Chyba każdy przerabiał sytuację, w której aplikacja na telefonie odmawiała posłuszeństwa. Czasem wystarczy wyłączyć i włączyć aplikację lub telefon. Niestety bywają sytuacje, w których ta magiczna recepta nie działa i pojawia się pytanie – co dalej począć? Najczęściej kończy się to odinstalowaniem aplikacji na rzecz nowej, jednak przyzwyczajanie się do nowości jest czasochłonne i uciążliwe, więc najlepiej go unikać.

W zgodzie z tą myślą w aplikacji do lokalizacji IKOL X pojawiły się dwie nowe funkcje – diagnostyka oraz rozwiązywanie problemów. Dzięki nim na bieżąco i samodzielnie możesz usunąć przeszkody dla prawidłowego działania systemu. Co ważne, można odczytać je także z poziomu aplikacji IKOL Tracker co jest bardzo użyteczne w przypadku kontroli rodzicielskiej lub pracowników.

Najczęstsze problemu, które może wykryć moduł diagnostyczny, dotyczą uprawnień, bez których aplikacja nie jest w stanie poprawnie działać. Wraz z komunikatem o danym błędzie użytkownik zobaczy od razu komunikat z instrukcją jego naprawy. Większość z nich to po prostu informacje dotyczące nadania uprawnień, które nie zostały aktywowane podczas konfiguracji, jednak bywają też takie, w których trzeba podjąć inne działania, jak np. zmianę trybu oszczędzania baterii.

Sprawdź aplikację do lokalizacji IKOL X i zmień swój telefon w lokalizator GPS!

Odświeżona wersja aplikacji do lokalizacji IKOL X to zupełnie nowa era lokalizatorów GPS w telefonie. Niejeden użytkownik już się o tym przekonał – ocena w sklepie Google wynosi 4,6, a system został pobrany już ponad 100 000 razy! Dzięki aplikacji możliwa jest kontrola rodzicielska, kontrola pracowników, a także szybka lokalizacja zgubionego lub skradzionego telefonu. Jeśli chcesz zyskać te wszystkie korzyści, już dziś zainstaluj ją i Ty!

Zainstaluj aplikację IKOL X!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring GPS floty samochodowej w firmie

Monitoring GPS floty samochodowej

 10 lipca 2019

Bezpieczeństwo, kontrola, wydajność – tak w 3 słowach można opisać korzyści z monitoringu GPS dla…

Czytaj więcej
Monitoring gps zasięg na europę

Monitoring GPS w Europie – sprawdź Plan UE Plus!

 2 grudnia 2016

W IKOL pojawił się nowy plan abonamentowy – Usługa UE Plus. Chcesz dowiedzieć się o…

Czytaj więcej