Home -  Ze świata -  Zwykła nawigacja a lokalizator GPS

Zwykła nawigacja a lokalizator GPS

25 lipca 2014
people

Co to jest nawigacja, wszyscy wiedzą. Umieszcza się ją w samochodzie, np. przyklejając do szyby lub mocując w specjalnym uchwycie, by można było na nią z łatwością patrzeć podczas jazdy. A jaka jest przewaga lokalizatora GPS nad zwykłą nawigacją?

 

Satelita to satelita

Zasada działania lokalizacji pojazdu w nawigacji i przy lokalizatorach Internetowych jest generalnie ta sama. Kiedy antena GPS znajdująca się w nawigacji/lokalizatorze “widzi” przynajmniej 4, a najlepiej 6 satelitów, jest w stanie podać dokładną pozycję pojazdu. I co robi z tą informacją? Właśnie tutaj zaczynają się różnice.

Czy rzeczywiście trzeba kupować zwykłą nawigację?

Nawigacja GPS ma w swojej pamięci wgrane drogi i ulice. Po wpisaniu żądanego adresu komputer oblicza najszybszą lub najkrótszą trasę do wyznaczonego celu. za pomocą strzałek na ekranie oraz wskazówek głosowych podpowiada kierowcy, jak trafić pod dany adres. Nawigacja satelitarna w pojazdach działa precyzyjnie tylko i wyłącznie na drogach- zjechanie z istniejącej w bazie trasy może sprawić, że nawigacja “zgłupieje”.

Lepiej, bo zdalnie i wszędzie

Jak działa internetowy lokalizator? Informacja o pozycji samochodu nie trafia na ekran w samochodzie, tylko wysyłana jest na serwery, tak jak w przypadku IKOL. Co dzięki temu uzyskuje użytkownik? Trasę może oglądać każdy, komu udzieli dostępu, z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dodatkowo może uruchamiać alerty o przekroczeniu granicy obszaru lub o przekroczeniu prędkości. Może przeglądać historię wszystkich przejazdów. Może przeglądać raporty z zakupów paliwa, z odwiedzanych punktów, śledzić wiele pojazdów jednocześnie i wiele innych. A wszystko to dzieje się na żywo, z dowolnego urządzenia z Internetem.

Przewaga lokalizatora GPS nad nawigacją

Nawigacja to tylko proste narzędzie wskazujące drogę- aplikacje z taką samą funkcjonalnością dostępne są często za darmo w Internecie. Internetowy lokalizator GPS pozwala na o wiele więcej- daje użytkownikom realną kontrolę i bezpieczeństwo. Co więcej działa skutecznie w dowolnym miejscu na świecie, w samochodach oraz poza samochodami. Internetowych lokalizatorów GPS takich jak IKOL używa się min. dla bezpieczeństwa osób starszych i niesamodzielnych, dla ochrony psów, a także do rekreacji, np. w zabawach typu geocaching.

Kategorie: Ze świata, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

pani za kierownicą

Alerty monitoringu GPS pomagają w kontroli pojazdów

 5 września 2016

Jesteś właścicielem samochodu, z którego korzystają także inni? Chcesz mieć pewność, że osoba, której pożyczasz…

Czytaj więcej
autostrada niemcy droga GPS

W przyszłym tygodniu rząd powoła pełnomocnika ds. bezpieczeństwa drogowego

 5 lutego 2015

Eksperci Banku Światowego ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego są zgodni, że Polska potrzebuje silnej instytucji wiodącej…

Czytaj więcej