Home -  Wszystkie artykuły -  Zyskaj 5 korzyści z IKOL SVR Dashcam – najlepszym zabezpieczeniem antykradzieżowym!

Zyskaj 5 korzyści z IKOL SVR Dashcam – najlepszym zabezpieczeniem antykradzieżowym!

14 marca 2023
korzyści z IKOL SVR Dashcam

IKOL SVR Dashcam to przede wszystkim innowacyjne i kompleksowe zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Dzięki całkowicie nowemu komponentowi, jakim jest kamera samochodowa, użytkownik ma pełną kontrolę nad pojazdem o każdej porze dnia i nocy. Dziś sprawdzimy jakie korzyści płyną z posiadania Dashcama w swoim aucie. Wśród wszystkich funkcji wybraliśmy 5, które są najważniejsze dla użytkowników. Sprawdź, jak SVR Dashcam może zabezpieczyć Twoje auto, a przy okazji, jak wypada na tle innych zabezpieczeń aut. Zapraszamy do lektury!

1. Dodatkowe oko na drodze – bezpieczna jazda z IKOL SVR Dashcam

Z uwagi na to, że kamera samochodowa jest najbardziej widoczną częścią IKOL SVR Dashcam, to właśnie od niej rozpoczniemy zestawienie. Sam wideorejestrator jest niewątpliwie jednym z najbardziej przydatnych gadżetów do auta – pozwala zarejestrować niebezpieczne sytuacje na drodze, a nagrania mogą posłużyć jako dowód w kwestiach spornych.

Jednak Dashcam nie jest zwykłą kamerą samochodową – przede wszystkim jednocześnie nagrywa to, co dzieje się na zewnątrz, ale też wewnątrz auta. Oznacza to, że nie tylko niebezpieczne sytuacje na drodze zostaną nagrane – jeśli ktoś przejawia agresję w kierunku kierowcy, próbuje go zaatakować lub wyciągnąć z auta, to również zostanie zarejestrowane.

Co ważne, wszystkie nagrania automatyczne, które Dashcam robi podczas wybranych zdarzeń (np. włączanie i wyłączanie zapłonu, gwałtowne manewry, zdarzenia parkingowe, kolizje) są od razu przesłane do aplikacji mobilnej – w przypadku nieprzewidzianej sytuacji i stresu, nie musisz przewijać nagrania na mikroskopijnym ekranie wideorejestratora – obejrzysz je od razu w dobrej jakości i rozdzielczości na swoim telefonie lub tablecie.

2. Kompleksowe zabezpieczenie auta przed kradzieżą

IKOL SVR Dashcam to najbardziej kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe na rynku, ponieważ łączy w sobie system GPS, lokalizację radiową oraz kamerę samochodową. Wszystkie komponenty tworzą w połączeniu pełną ochronę pojazdu.

Straszak i czujne oko – wideorejestrator Dashcam

Już sam widok wideorejestratora Dashcam może odstraszyć złodzieja – szczególnie, jeśli zauważy obiektyw skierowany do środka kabiny. Jeśli jednak urządzenie nie zadziała na etapie prewencji i przestępca dostanie się do środka, kamera nagra 30-sekundowe wideo podczas włączania zapłonu i natychmiastowo prześle je do właściciela. Ponieważ w tym samym czasie będzie działać również kamera skierowana na widok z przedniej szyby, uda się zobaczyć kierunek, w którym udał się złodziej.

Pomoc w lokalizacji – moduł GPS

Jeśli rabuś nie będzie używał dodatkowej technologii, jak zagłuszarki sygnału GPS i GSM, będzie go można śledzić za pomocą transmisji na żywo. Można będzie także skorzystać z modułu GPS, który będzie przekazywał bieżącą lokalizację pojazdu. Taki informacje bardzo ułatwią policji i ekipie poszukiwawczej schwytanie sprawcy.

Zabezpieczenie po kradzieżowe – lokalizator radiowy

Jednak jeśli złodziej będzie wyposażony we wcześniej wspomnianą zagłuszarkę, do gry wkroczy system radiowej lokalizacji, który jest niemożliwy do zagłuszenia. Z jego pomocą samochody są zazwyczaj odnajdywane w ciągu 24 godzin, a skuteczność wynosi 98%. Można więc uznać, że jest to niezawodne zabezpieczenie przed kradzieżą auta.

Najbardziej skuteczne zabezpieczenie IKOL SVR Dashcam

Tylko połączenie tych trzech elementów da ochronę pojazdu, którą można uznać za kompleksową. Sam wideorejestrator może być zawodny, szczególnie gdy opiera się na starszym rozwiązaniu, polegającym jedynie na zapisie nagrania z przedniej szyby na karcie pamięci. Natomiast rozwiązania oparte na GPS nie są odporne na zagłuszarki – po jej włączeniu sygnał GPS i GSM jest niwelowany, a auto nie do namierzenia. Dodatkowy komponent w postaci lokalizatora radiowego jest tutaj uzupełnieniem tej luki.

A jaka jest przy tym wszystkim realna korzyść dla użytkownika? Zadbanie o bezpieczeństwo auta pozwala zdecydowanie ograniczyć stres, szczególnie przy nowych samochodach. Mało tego, parkowanie w nieznanej okolicy nie będzie wymagało robienia kilku kółek, aby znaleźć miejsce wystarczająco „na widoku”. Brak tak dużego zmartwienia to niesamowity komfort, który zdecydowanie odbija się w codziennym życiu.

W porównaniu do innych zabezpieczeń samochodów IKOL SVR Dashcam wypada zdecydowanie najlepiej. Omówiliśmy już rozwiązania oparte ba samej lokalizacji GPS, którą można zagłuszyć. Tak samo ma się sprawa ze zdalnym odcięciem rozrusznika, który opiera się na sieci telekomunikacyjnej. Natomiast wszelkie ochrony skupiające się na ochronie kluczyka działają… dopóki pamiętamy o tym, by umieszczać w nich kluczyk. W przypadku IKOL SVR Dascham system jest niemalże całkowicie zautomatyzowany, a Twoją rolą jest jedynie korzystanie z jego możliwości.

3. Gdziekolwiek i kiedykolwiek – ochrona 24/7 z trybem nocnym i parkingowym

Bardzo ważnym aspektem, a zarazem korzyścią są tryb nocny oraz parkingowy, w jakie jest wyposażony SVR Dashcam. Większość kradzieży samochodów następuje właśnie w nocy – złodzieje cenią sobie niewidoczność oraz brak postronnych osób w nocy. W późnych godzinach jest również większa szansa, że przy zdarzeniu parkingowym, stuknięciu czy zarysowaniu auta, sprawca machnie jedynie ręką na szkodę, którą zrobił – w końcu nie ma świadków zdarzenia, którzy wywarliby na nim społeczną presję.

Na takie wypadki odpowiedzią są dwa wcześniej wspomniane tryby. Opcja wizji nocnej, w którą jest wyposażona wewnętrzna kamera Dashcam, pozwoli na uchwycenie wizerunku rabusia i przekazaniu go policji – prawdopodobnie będą w stanie go zidentyfikować.

Warto dodać, że Dashcam posiada opcję zapętlonego nagrywania. Dzięki wbudowanej pamięci, która pomieści około 12 godzin nagrań, użytkowni ma wiele tras do przebycia, zanim wyczerpie się miejsce. Natomiast, gdy to nastąpi, nie ma potrzeby, aby wyczyścić pamięć – nowe nagrania nadpiszą stare, przez co właściwie nie ma mowy o wypełnieniu pamięci. Po nadpisaniu stare nagrania stają się niedostępne do pobrania, jedyne więc co musi zrobić użytkownik, jeśli chce zachować wszystkie filmy, to od czasu do czasu pobrać je z urządzenia za pomocą Wi-Fi lub transferu danych poprzez dedykowaną aplikację mobilną.

4. Optymalizacja jazdy dzięki modułowi GPS i komunikatom głosowym!

Aby korzystać z pełni możliwości systemu IKOL SVR Dashcam, warto zapoznać się z funkcjami GPS zawartymi w pakiecie. Lokalizator GPS zamontowany w aucie zbiera wiele informacji, które następnie są dostępne w wygodnych raportach. Dzięki nim możesz optymalizować swoje trasy, a także na bieżąco mieć dostęp do lokalizacji pojazdu. Opcja jest szczególnie przydatna podczas wypożyczenia samochodu znajomym, rodzinie lub w zarządzaniu flotą.

Tymczasem rozbudowany system alertów na bieżąco poinformuje Cię o niepokojących zdarzeniach podczas jazdy oraz postoju. Wiadomo jednak, że ciężko jest odczytać powiadomienie w trakcie jazdy, dlatego też postanowiliśmy wzbogacić tę opcję o komunikaty głosowe, udzielane za pośrednictwem kamery samochodowej Dashcam. Komunikaty poinformują Cię o defektach w stylu jazdy, które możesz natychmiast skorygować. Możesz usłyszeć więc:

  • Uwaga! Przyspieszasz zbyt gwałtownie
  • Uwaga! Hamujesz zbyt gwałtownie
  • Uwaga! Skręcasz zbyt gwałtownie
  • Uwaga! Przekraczasz ustaloną prędkość
  • Uwaga! Kolizja

Taka informacja jest doskonałym przypomnieniem o ecodrivingu – zrównoważona jazda nie tylko poprawia bezpieczeństwo na drodze, ale też pozwala realnie zaoszczędzić pieniądze. Zmniejszone koszty paliwa oraz eksploatacji pojazdu szybko dadzą się odczuć, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na lepsze przyjemności.

5. Podgląd na żywo – sprawdź, co się dzieje z autem bez wychodzenia z domu!

Ostatnia z korzyści łączy się bezpośrednio z najbardziej innowacyjną funkcją kamery samochodowej Dashcam – streamingiem na żywo. Transmisja jest prowadzona z poziomu aplikacji, tak więc mając ze sobą telefon, zawsze masz podgląd na to, co się dzieje wewnątrz i naprzeciw Twojego pojazdu. Opcja jest bardzo wygodna, jeśli chodzi o sprawdzanie alertów oraz oczywiście zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

W praktyce oznacza to, że otrzymując alert nie musisz zrobić nic poza zalogowaniem się do aplikacji i naciśnięciem przycisku „Uruchom transmisję na żywo”. Korzystając z podglądu z obu kamer, możesz szybko zweryfikować czy coś się dzieje i niezwłocznie podjąć akcję co jest szczególnie ważne w przypadku kradzieży.

Warto tez wziąć pod uwagę inne sytuacje, w których przyda się podgląd jak pożyczanie auta znajomym lub członkom rodziny. Jak mówi stare porzekadło „Kontrola jest najwyższą formą zaufania”, a w przypadku tak wartościowej pożyczki, jak auto, warto trzymać rękę na pulsie. Ta sama zasada tyczy się również całych flot samochodowych, które od teraz mogą być pod jeszcze bardziej ścisłą kontrolą fleet managera.

Sprawdź wszystkie korzyści płynące z IKOL SVR Dashcam!

Oczywiście powyżej pojawiły się największe korzyści płynące z montażu IKOL SVR Dashcam w aucie – jest ich o wiele, wiele więcej, a każdy z nich usprawni jazdę i sprawi, że stanie się jeszcze bardziej bezpieczna. Serdecznie  zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i możliwościami wideorejestratora – wystarczy kliknąć przycisk poniżej!

Poznaj ofertę ikol svr dashcam!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

skuteczny i nowoczesny autoalarm

Autoalarm? IKOL SVR Alarm i Sky!

 8 listopada 2022

Autoalarm to zabezpieczenie antykradzieżowe stosowane we wszelkiego rodzaju pojazdach – samochodach osobowych, ciężarowych, jednośladach…

Czytaj więcej
Lokalizator IKOL CAN

Wybierz lokalizator GPS – IKOL CAN

 24 listopada 2016

Przedstawimy lokalizator GPS IKOL CAN, który nie tylko monitoruje pojazdy, ale także pozwala na odczyt…

Czytaj więcej