1 - Samochody osobowe

Raporty pozwalają na regularną i uporządkowaną kontrolę użytkowania pojedynczego samochodu lub wielu pojazdów. Jeżeli chcesz, możesz te raporty drukować lub otrzymywać mailem jako HTML lub pdf. Możesz je też oczywiście przeglądać na bieżąco w aplikacji IKOL.
Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów (EEPP) IKOL to produkt skierowany do przedsiębiorców. EEPP IKOL jest w pełni zgodny z wymogami ustawowymi. Dzięki EEPP IKOL można w pełni odliczyć 100% VAT od ceny pojazdu, paliwa, napraw, serwisów, przeglądów, zakupów, wymiany opon, myjni i wielu innych.
Co to oznacza dla Ciebie:
Raport podróży zawiera informacje o podróżach, które odbyły się w wybranym okresie. Wylicza on szczegółowo wszystkie czasy postojów i przejazdów oraz ich dystanse z dokładnością co do sekundy i co do 10 metrów.
Co to oznacza dla Ciebie?
Raport z przejazdów oferuje ogólne informacje dotyczące pokonanych tras. Nie skupia się na poszczególnych podróżach, lecz na sumach przebytych dystansów, czasie spędzonym w pojeździe oraz łącznej długości postojów.
Co to oznacza dla Ciebie?
Raport prędkości oferuje bardzo czytelną, graficzną prezentację prędkości pojazdu. Za pomocą wykresu poznajesz osiągane przez Twój samochód prędkości. Ponadto dowiadujesz się o tym, ile raz przekroczył on zadaną wcześniej prędkość, średnią prędkość oraz maksymalną prędkość.
Co to oznacza dla Ciebie?
Dzięki raportowi dziennemu nie musisz się przyglądać dokładnie każdemu parametrowi i analizować sposobu prowadzenia pojazdu. Na pierwszy rzut oka widzisz jak w danym dniu tygodnia eksploatowany był pojazd, czy i jaki pokonał dystans.
Co to oznacza dla Ciebie?
Ustaw sam, jakie raporty i co jaki czas chcesz otrzymywać automatycznie na Twoją skrzynkę email. Narzędzie to umożliwia takie skonfigurowanie aplikacji, aby nie było konieczne cykliczne uruchamianie aplikacji - raporty będą po prostu automatycznie się generowały i będą przesyłane na adresy poczty email odbiorców. Możliwości konfiguracji automatycznych raportów są bardzo szerokie; raporty mogą generować się codziennie, tygodniowo, miesięcznie, kwartalnie, itp.; Można żądać raportu w w każdy wybrany przez siebie dzień, np. każdy poniedziałek, każdy ostatni dzień miesiąca itp.
Co to oznacza dla Ciebie?
Podział na podróże prywatne i służbowe jest kluczowy w skutecznym zarządzaniu flotą i mobilną sprzedażą. Poprzez dobranie godzin i dni pracy możesz wyznaczyć, kiedy użytkowanie pojazdu zaliczane jest do prywatnego trybu, a kiedy do służbowego. Ponadto wszelkie odstępstwa od normy, nagłe wypadki, długie weekendy itp. możesz szybko i łatwo uwzględnić w takich raportach.
Co to oznacza dla Ciebie?
Raport zbiorczy przejazdów to narzędzie stworzone do wykorzystania go do dalszych, nawet bardzo pogłębionych analiz. Użytkownik może wybrać, z dowolnego okresu, dowolną liczbę lokalizatorów jednocześnie. Każdy wiersz (w pliku CSV) będzie zawierać nawet do kilkudziesięciu różnych rodzajów danych. Innym słowy, raport zbiorczy przejazdów to nieocenione narzędzie do tworzenia profesjonalnej analityki danych.
W ramach tego raportu monitoringu gps floty dostępne są między innymi:
i wiele innych.
Funkcja "Wysokość n.p.m." pozwala na bieżące monitorowanie wysokości, na jakiej znajduje się konkretny lokalizator. Opcja ta jest niezwykle przydatna podczas wszelkiego rodzaju wycieczek wysokogórskich, czy też podczas podróży samolotem, paralotnią bądź balonem. Możliwe jest również sprawdzanie wysokości w przypadku wchodzenia do jaskiń, kopalni itp (o ile oczywiście GPS wykryje urządzenie).
Co to oznacza dla Ciebie?
Raport ten umożliwia sprawdzanie stanu napięcia głównego zasilania na osi czasu w dowolnie wybranym okresie. Na wykresie uwzględnione są też inne dane, takie jak:
i inne.
Geograficzna baza danych punktów i klientów to narzędzie stworzone dla zarządzania mobilną sprzedażą, ale niemniej użyteczne w zarządzaniu każdym rodzajem floty, jak i również prywatnymi pojazdami.
Narzędzie to umożliwia Ci umieszczenie na mapie dowolnej liczby punktów, co daje Ci olbrzymie możliwości. Punkty te możesz nazywać dowolnie (np. Klient 1, Praca, Dom, Warsztat itd.), dzięki czemu łatwo kontrolujesz aktualną pozycję wszystkich pojazdów, bez patrzenia na mapę. Otrzymujesz raporty, które informują Cię ile razy kierowca był u danego klienta, w domu, w pracy itp.
Funkcja ta to nie tylko punkty rozsiane na mapie, ale też czytelna baza danych o klientach, gdzie kolejne adresy dodajesz jednym kliknięciem myszki. Nie musisz szukać miejsca na mapie, wystarczy wpisać adres, a system sam odnajdzie punkt. Dodatkowo możesz, dla jeszcze większej czytelności, dostosowywać odpowiednie ikony do różnych kategorii punktów.
Co to oznacza dla Ciebie?
Zarządzanie zakupami paliwa to najbardziej niezawodny sposób na kontrolę zużycia paliwa w firmowych pojazdach. Dane na temat tankowań w aplikacji IKOL GPS Online są pobierane od stacji benzynowych dzięki kartom paliwowym, poprzez zaimportowanie plików udostępnianych klientom przez dostawców paliw. Zarządzanie zakupami paliwa IKOL ma przewagę nad innymi sposobami kontroli paliwa ponieważ:
Zarządzanie zakupami paliwa daje Ci czytelne raporty o wszystkich tankowaniach, miejscach tankowań, średnim spalaniu. Wszelkie większe odchyły od normy średniego spalania są wyraźnie widoczne. W przypadku tankowań poza stacją benzynową lub innych przypadkach odbiegających od normy, możliwe jest ręczne wprowadzanie danych o ilości i wartości paliwa.
Co to oznacza dla Ciebie?
Szybka integracja systemu klienta z systemem IKOL
Jeśli system monitoringu GPS jest dla Ciebie przede wszystkim narzędziem umożliwiającym optymalizację kosztów i wykorzystujesz w firmie inne informatyczne narzędzia zarządzania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podłączył system IKOL do swojego systemu informatycznego. Taka integracja jest możliwa dzięki mechanizmom informatycznym nazywanym API (Application Programming Interface). Dzięki takiemu podłączeniu Twój system informatyczny będzie mógł np. wiedzieć ile kilometrów przejechał dany pojazd wybranym przedziale czasu, jaka jest jego aktualna pozycja lub stan licznika. Wszystkie dane z lokalizatora IKOL, które aktualnie możesz pobrać za pomocą aplikacji IKOL Online, będziesz mógł udostępnić swojemu systemowi informatycznemu. Cała integracja jest szybka i nieskomplikowana, informatycy w Twojej firmie w ogóle nie musza się znać na systemach GPS, mogą pobrać tylko te dane, które będą Tobie przydatne np. w okresowych raportach czy przy rozliczaniu kosztów.
Jakie są plusy podłączenia mojego systemu z IKOL API?
Platforma IKOL bezpłatnie udostępnia klucze API dla developerów tworzących publicznie dostępne aplikacje, ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników IKOL.
Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!
Inne są wymagania użytkowników, którzy zarządzają mobilną sprzedażą, flotą transportową lub imprezami masowymi, a inne u turystów, cyklistów lub pasjonatów motoryzacji. Dlatego system GPS IKOL udostępnia całą gamę map, np. m.in.:
Lista map może ulegać nieznacznym zmianom. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi mapami poniżej.
Usługa "Eksploatacja pojazdu" umożliwia włączenie powiadomień (SMS, email lub poprzez aplikację IKOL Tracker) przypominających o zbliżającym się terminie przeglądu technicznego, przeglądu eksploatacyjnego oraz ważności ubezpieczenia OC pojazdu. Usługa umożliwia zdefiniowanie dowolnej grupy odbiorców alertów zarówno email, SMS lub poprzez aplikację IKOL Tracker.
Powiadomienia są przesyłane na 30 dni, 14 dni, 3 dni przed oraz w dniu upłynięcia terminu przeglądu technicznego, eksploatacyjnego lub ważności ubezpieczenia.
W przypadku przeglądu eksploatacyjnego powiadomienie przesyłane jest na 3000km, 1000km, 100km przed oraz tuż po osiągnięciu przebiegu, przy którym wymagany jest przegląd.
Co to oznacza dla Ciebie?
Usługa umożliwia wykrywanie niewłaściwego sposobu użytkowania pojazdu na podstawie zdarzeń pochodzących z wbudowanych w lokalizator czujników ruchu, analizy prędkości oraz danych pochodzących z szyny CAN. Standardowo analizowane są gwałtowne hamowania, gwałtowne przyspieszenia oraz zakręty. Dodatkowo analizowane są: przekroczenia prędkości (jeśli jest wykupiona usługa „Alert prędkości”) oraz postoje na biegu jałowym (jeśli jest uruchomiona usługa odczytu danych z szyny CAN).
Co to oznacza dla Ciebie?
Usługa identyfikacji kierowcy umożliwia odczyt danych identyfikacyjnych kierowców zapisanych na karcie iButton/Dallas. Usługa identyfikacji kierowcy umożliwia przypisywanie kart identyfikacyjnych iButton/Dallas do użytkowników systemu i przypisywanie kierowców do pojazdów. Dzięki tej funkcji możliwe jest przypisanie kierowcy do określonego pojazdu. Dane kierowcy pojawią się w szczegółach lokalizatora na stronie system.ikol.pl oraz w raportach z podróży. System Identyfikacji kierowcy współdziała z Usługą przejazdów prywatnych/służbowych oraz z Elektroniczną Ewidencją Przebiegu Pojazdów. Raport podróży kierowców
Raport podróży kierowców zawiera następujące informacje:
Usługa umożliwia korzystanie z pojazdu tylko wybranym wcześniej kierowcom. Po poprawnej weryfikacji karty identyfikacyjnej kierowcy możliwe jest odpalenie silnika.
Funkcja immobilizer umożliwia uruchomienie określonego pojazdu tylko przez określonego kierowcę (lub wielu kierowców). Manager floty może przypisywać kierowców do określonych pojazdów. Jeśli w systemie IKOL zostaną oni przypisani tylko do jednego pojazdu, to nie będą w stanie odpalić silnika w innm flotowym aucie, do którego nie zostali przypisani.
Kierowcy przed włączeniem zapłonu korzystają ze swoich imiennych kart identyfikacyjnych, które przykładają do czytnika zamontowanego w każdym pojeździe. Jeśli mają dostęp do korzystania z określonego pojazdu, to po poprawnej weryfikacji bez problemu będą mogli włączyć silnik pojazdu. W przeciwnym wypadku auta nie będzie dało się uruchomić.
Do poprawnego działania Immobilizera niezbędna jest funkcja Identyfikacji kierowcy oraz montaż odłącznika rozrusznika.
Co to oznacza dla Ciebie?
Funkcja ta umożliwia określenie pozycji lokalizatora na podstawie sygnału z ponad 40 milionów stacji bazowych GSM w przypadku braku sygnału GPS. Określanie lokalizacji za pomocą sygnału GSM jest mniej dokładne niż w przypadku sygnału GPS (od kilkudziesięciu metrów do kilkudziesięciu kilometrów), jednak może okazać się przydatne w przypadku zagłuszania lub braku sygnału GPS.
UWAGA! Funkcja „Pozycja na podstawie sygnału GSM” dostępna jest dla wszystkich lokalizatorów IKOL oprócz aplikacji IKOL X.
Co to oznacza dla Ciebie?
Raport zdarzeń lokalizatora w precyzyjny i czytelny sposób prezentuje co działo się z lokalizatorem w danym okresie czasu. Poniżej zaprezentowano przykładowe zdarzenia. Lista dostępnych zdarzeń zależy od typu lokalizatora oraz uruchomionych funkcji dodatkowych:
i inne.
Do każdego zdarzenia przypisane jest dokładne miejsce po wpółrzędnych geograficznych, a także czas zdarzenia.
System IKOL udostępnia możliwość tworzenia synaps do lokalizatorów, po to, aby uporządkować informacje o monitorowanych pojazdach. Dzięki temu, masz możliwość korzystania z dodatkowej funkcji, która jest rodzajem etykiety dla lokalizatora.
Korzystając z funkcji synaps, jeszcze lepiej porządkujesz i organizujesz swoją pracę monitoringu GPS. Tworzysz statusy dla lokalizatorów, które informują Cię o aktualnym stanie pojazdów. Możesz tworzyć grupy synaps oraz je filtrować, aby je szybko odnaleźć i/lub zmienić. Wystarczy, że stworzysz synapsę, nazwiesz ją i jednym kliknięciem, zmieniasz status lokalizatora, co od razu będzie widoczne w aplikacji mobilnej IKOL TRACKER oraz na platformie IKOL na system.ikol.pl.
Ponadto za pomocą usługi „zaawansowane synapsy” możesz oznaczać lokalizatory, które podlegają szczególnej uwadze i je odpowiednio opisać. Dzięki dodaniu koloru i ikony, ich widoczność będzie jeszcze lepsza. Ponieważ synapsy wpływają na powiadomienie o alertach, możesz zaznaczyć, czy chcesz dostać powiadomienie o alercie dla lokalizatora, który otrzymał ważny status (synapsę).
Cechy:
Co to oznacza dla Ciebie:
TELEFON / FAX
Infolinia: (22) 19654
Sekretariat: (22) 868 18 36
fax: (22) 846 29 50
email: bok@ikol.pl
ADRES
IKOL System sp. z o.o.
ul. Globusowa 5
02-436 Warszawa